Jak ozdobić rower? Zadaj szyku na ścieżce rowerowej

Moda na rowery wróciła na dobre. Skoro jazda na rowerze jest modna, to nasze sprzęty również powinny się wyróżniać z tłumu na trasie. Możesz personalizować swój rower designerskimi akcesoriami lub całkowicie go odmienić. Kolorowe naklejki na rower lub efektowny pokrowiec na siodełko to doskonały sposób na metamorfozę jednośladu.

Jazda na rowerze jest zdrowa i przyjemna, co do tego nikt chyba nie ma wątpliwości. Jeździmy sportowo, wyczynowo i rekreacyjnie. Coraz chętniej zmieniamy samochód na rower i dojeżdżamy na nim do pracy. Wspieramy w ten sposób własne zdrowie i nie zanieczyszczamy środowiska naturalnego. Właśnie dlatego rower to jeden z najlepszych wynalazków ludzkości.

Modny rower — czy warto kupować nowy

Skoro ma być ekologicznie, to nie możemy co kilka sezonów wymieniać pojazdu na nowy. Rysy na lakierze, które przypominają o pasjonujących wycieczkach i przygodach w trasie, mogą szpecić jednoślad. Nie musisz kupować nowego roweru, nie musisz go nawet oddawać do lakiernika. Mamy dla Ciebie inne, ciekawsze rozwiązanie.

Totalną metamorfozę jednośladu możesz wykonać samodzielnie i za niewielkie pieniądze. Naklejki na rower to pomysł na odświeżenie designu, Twojego lekko nadgryzionego zębem czasu sprzętu. Co więcej, za ich pomocą możesz zupełnie odmienić charakter roweru. Taki zabieg sprawi, że będziesz się wyróżniać na ścieżce. Wartością dodaną jest fakt, że złodzieje rowerów szerokim łukiem omijają tak charakterystyczne modele. Trudno je potem sprzedać, poza tym rower z ramą w popartowy wzór rzuca się w oczy, więc istnieje ryzyko, że szybko znajdą się świadkowie takiej kradzieży.

rower elektryczny

Wróćmy jednak do samych naklejek — jest to patent genialny w swej prostocie. Wykonane są z samoprzylepnej folii ochronnej. Dostępne są w wielu kolorach i wzorach, nawet rowerzysta z bardzo specyficznym poczuciem estetyki znajdzie tu coś dla siebie. Największą zaletą tego rozwiązania jest fakt, że można je samodzielnie nakleić i usunąć, bez uszkodzenia pierwotnego lakieru na ramie.

Barwny pokrowiec na siodełko, czyli akcja personalizacja

Masz wygodne siodełko w rowerze, ale jest podniszczone? Nie musisz go wymieniać. Pokrowiec na siodełko jest niedrogi i ekologiczny. Nie kupujesz nowego siodełka — dajesz mu w ten sposób nowe życie. Kolorowe pokrowce podnoszą komfort jazdy i mogą całkowicie odmienić charakter Twojego sprzętu.

Ciekawe wzory popartowe lub folkowe sprawią, że z pewnością nie pomylisz swojego roweru, nawet gdy obok będzie stał ten sam model. Pokrowce wykonane są z lekko elastycznej tkaniny, więc dopasują się do kształtu większości miejskich i turystycznych siodełek. Pokrowiec na siodełko ma jeszcze jedną zaletę — jest uszyty w wodoodpornej tkaniny. Dzięki temu siodełko nie nasiąknie wilgocią i nie będzie się niszczyć. Co więcej, po deszczu wystarczy go strzepnąć lub przetrzeć i można bez obaw ruszać w drogę.

kolorowy pokrowiec na siodelko rowerowe

Akcesoria rowerowe, które pomogą Ci się wyróżnić z tłumu

Naklejki na rower i kolorowe pokrowce to dopiero początek przygody z personalizacją roweru. Możesz dobrać do nich chwyty z interesującym motywem lub designerski dzwonek. Tego rodzaju akcesoria rowerowe tworzone są z myślą o osobach, które lubią pokazywać własny styl w każdej dziedzinie życia. Tego rodzaju akcesoria rowerowe to trafiony prezent dla miłośnika sportów rowerowych.

akcesoria rowerowe

Jest to również sposób na domowe oszczędności i ekologię. Odnowienie za pomocą kolorowych dodatków roweru po starszym rodzeństwie sprawi, że młodsze nie będą domagać się nowej maszyny. Czasem drobna zmiana wystarczy, aby wysłużony sprzęt nabrał interesującego charakteru. Zamiast wydawać tysiące złotych na nowy rower, warto odnowić stary. Przy pomocy ciekawych dodatków, które bez kłopotu zamontujesz samodzielnie.