Jak podnieść swój komfort korzystania z łazienki

Dokładamy wszelkich starań, by nasze nowoczesne wnętrza były zarówno funkcjonalne, jak i możliwie najbardziej komfortowe w codziennym ich użytkowaniu. Nie ma w tym nic dziwnego. W końcu spędzamy w nich naprawdę sporo czasu na co dzień, zatem chcemy, by jednocześnie odgrywały przypisaną im rolę oraz pozwalały nam na korzystanie z nich w wygodny dla nas sposób. Innowacyjne rozwiązania dotyczą szczególnie pomieszczeń, które spełniają najszerszą gamę funkcji. Jednym z takich miejsc jest na przykład łazienka.

Minimalistyczna lazienka

Urządzając ją uciekamy się do wykorzystywania gotowych projektów, inspiracji lub porad zarówno architektonicznych jak i dekoratorskich, chcąc zmienić to pomieszczenie w praktyczną przystań komfortu. Im wyższy standard, tym większa wygoda. Nowoczesne wyposażenie, odpowiednia dobrane do potrzeb wszystkich domowników sanitaria, meble i dodatki tworzą integralną całość, która ma uprzyjemniać nam codzienne rytuały pielęgnacyjne. Co więc możemy zrobić, by nasza łazienka stała się synonimem komfortu, a spędzany w niej czas upływał w przyjemnej, relaksującej atmosferze? Jak zadbać o to, by nie zatracić w tym aranżacyjnego rozsądku i odpowiednio wyposażyć a zarazem udekorować łazienkę? Jakie akcesoria łazienkowe nam w tym pomogą?

Biala lazienka

Odpowiednia aranżacja i atmosfera

Co sprawia, że korzystanie z łazienki staje się przyjemną czynnością? Fakt, że jest komfortowa, estetycznie urządzona, uporządkowana i praktyczna. Z pewnością wiele zależy również od stylu i wyglądu tego pomieszczenia. Kolory i faktury, którymi się otaczamy mają ogromny wpływ na nasze samopoczucie każdego dnia. Urządzając łazienkę warto poświęcić nieco więcej czasu na zastanowienie się nad kolorystyką tego pomieszczenia. Jeśli ma służyć komfortowemu odpoczynkowi i błogim chwilom relaksu, barwy armatury i dodatków powinny działać na nas uspokajająco oraz współgrać ze sobą. Żadna przesada nie jest wskazana, zatem dobierz kolory, które wiesz, że dobrze na Ciebie wpłyną. Nie mieszaj zbyt wielu barw jednocześnie, może się to skończyć bólem oczu i głowy! Pamiętaj, łazienka to często niewielkie pomieszczenie, które nie znosi bałaganu, szczególnie w kwestii stylu i aranżacji. Walory kolorystyczne i wzornictwo, na które się decydujemy muszą więc bezwzględnie współgrać ze sobą.

Elegancka lazienka

Fani nawet najbardziej minimalistycznych form zgodzą się, że drobiazgi, które umieszczamy w łazience mają ogromne znaczenie. Jeśli posiadasz dużą wannę, z pewnością lubisz długie i odprężające kąpiele. A zaaranżowanie swojego własnego, małego spa w domu czy mieszkaniu wcale nie jest trudne. Zainspiruj się własnymi doświadczeniami w zabiegach relaksacyjnych lub skorzystaj z naszych podpowiedzi. Umieszczając pachnące świece na brzegach wanny sprawiasz, że zanurzenie się w pełnej aromatycznych olejków kąpieli będzie niezwykle przyjemnym doznaniem.

Domowe spa

Po skończonej kąpieli, z pewnością chcesz otulić się miękkim ręcznikiem lub szlafrokiem. Zadbaj o to, by zawsze były pod ręką – świeżo uprane, pachnące i powieszone na wieszaku, do którego masz łatwy dostęp. Nie chcesz też narażać się na bezpośredni kontakt z zimnymi płytkami łazienkowymi, prawda? Tu z pomocą przyjdą dywaniki łazienkowe. Wybierz funkcjonalne, a zarazem miękkie dywaniki łazienkowe, które z pewnością podniosą komfort korzystania z łazienki. Nie ma chyba nic gorszego niż gorąca, odprężająca kąpiel której przyjemne doznania zaburzy chłód kafli podłogowych w kontakcie z Twoją bosą stopą zaraz po wyjściu z wanny. Komplet dywaników łazienkowych sprawi, że nie będziesz musiał martwić się, że czeka Cię kontakt z zimną łazienkową podłogą. Pamiętaj jednak, by zwrócić uwagę na materiał, z jakiego wykonany jest dywanik. Nie chcesz przecież ryzykować swoim komfortem i zdrowiem kupując dywaniki łazienkowe, które będą trudne w osuszeniu, a co za tym idzie, mogą stanowić idealne środowisko do rozwoju bakterii.

Stopy na dywaniku lazienkowym

Ostatnią, ale wcale nie najmniej ważną kwestią pozostaje utrzymanie porządku i dobra organizacja przestrzeni. W bałaganie nie odpoczywa nikt. W łazience, szczególnie ze względu na jej ograniczoną powierzchnię, nie ma absolutnie miejsca na nieporządek. Zgodzisz się przecież, że znacznie lepiej czujesz się w pomieszczeniach, gdzie wszystko jest na swoim miejscu, prawda?