Jak pomalować ściany? Modne kolory 2022

Styczeń zawsze wnosi świeżość — wiemy już, jakie trendy będą panować we wnętrzach w 2022 roku. Tym razem skupimy się na bazie, czyli kolorach ścian. Jakie są modne kolory 2022?

Zmieniające się trendy pozwalają nam odkrywać zupełnie nowe odcienie ulubionych kolorów. Dzięki temu możemy wprowadzać we wnętrzach zmiany, które cieszą oko i są ożywczym powiewem świeżości. Tej ostatniej będzie naprawdę dużo w tym roku. Kolorystyka i wzornictwo na 2022 rok są wyjątkowe.

Oto kolory modne we wnętrzach w 2022 roku!

Zdecydowanie królować będą zielenie i błękity, które świetnie komponują się z lekko rozmytymi kolorami ziemi. Taka paleta będzie obowiązywać we wnętrzach w 2022 roku. Jeśli planujesz malowanie lub remont w 2022 roku, zwróć uwagę właśnie na te barwy.

Dlaczego projektanci proponują nam właśnie te odcienie? Ponieważ jesteśmy zmęczeni nadmiarem bodźców z otoczenia. Nasze domy mają stać się oazą spokoju, miejscem, w którym odpoczniemy i zrelaksujemy się porządnie. Proponowane kolory to uspokajające odcienie błękitu i zieleni. Takie kolory wpływają kojąco na układ nerwowy.

Błękit i zieleń doskonale komponują się z beżami i rozmytymi odcieniami kolorów ziemi. Takie zestawienia kolorystyczne będą jak najbardziej w trendach. Na takim tle doskonale sprawdzają się wyraziste dodatki, którymi możemy urozmaicić wnętrze. Neutralna baza w postaci proponowanych przez projektantów kolorów to doskonały punkt wyjścia. Na takie kanwie możesz stworzyć dowolną aranżację, a przecież właśnie o to chodzi

Modny błękit to odcień, który kojarzy się nam z kolorami naturalnie występującymi w naturze. Spojrzenie na błękitne niego koi duszę i uspokaja. Jeśli takim kolorom pomalujemy ściany w sypialni, łatwiej osiągniemy stan relaksacji. To niezbędne, by wypocząć po ciężkim dniu.

Zieleń to kolor nadziei. Ten, który będzie królował we wnętrzach w 2022 roku jest wyjątkowo piękny. To szarawy, oliwkowy odcień. Znacznie spokojniejszy od butelkowej zieleni, która przez kilka ostatnich sezonów była najchętniej wybieranym kolorem w aranżacjach. Powiew świeżości zapewnisz sobie malując ściany jasnymi odcieniami zieleni. Wpadające w miętę kolory dają poczucie, że pomieszczenie jest większe i jaśniejsze.

Modne kolory ścian w 2022 roku to również ciepłe beże. Kiedy połączymy je z chłodnymi zielenią i błękitem we wnętrzu zapanuje przyjemna równowaga. To doskonały sposób na stworzenie aranżacji, która uspokaja i daje poczucie komfortu.

Najmodniejsze dodatki — szybki sposób na metamorfozę wnętrza

Naturalnie nie musimy malować ścian natychmiast po tym, jak Pantone ogłosił modne kolory w tym roku. Chyba że lubisz zmiany i Nowy Rok chcesz zaczynać od generalnego remontu. Jeśli nie, to mamy dla Ciebie propozycję szybkiej metamorfozy. Modne kolory 2022 roku możesz wprowadzić do swojego wnętrza za pomocą dodatków: zasłon, poszewek dekoracyjnych czy ozdób. Jakie trendy panują w tej kategorii?

Projektanci dyktują nam dwa kierunki: powrót do stylistyki lat 60. i 70. oraz japandi czyli komfortowy minimalizm. Jeśli zdecydujesz się na to, aby wprowadzić do wnętrza styl retro, polecamy dekoracje proste w formie, za to bardzo wyraźne kolorystycznie. Zgaszone odcienie pomarańczowego, ciemnobrązowe drewno, szlachetna barwa czerwonego wina. Zasłony, meble i poduszki dekoracyjne w tych kolorach sprawiają, że wnętrze staje się interesujące.

W przypadku japandi modne kolory 2022 - błękit i zieleń występują w deseniach. Wciąż modne są roślinne wzory, cały czas zapraszamy naturę do wnętrza. Japandi to połączenie japońskiego minimalizmu i wzornictwa skandynawskiego. To piękna hybryda, która pomaga budować nietuzinkowe aranżacje.

modne kolory 2022

Są takie trendy, które pozostają z nami na dłużej. Wciąż głównym nurtem pozostaje ekologia, dlatego proponujemy Ci piękną dekorację z recyclingu. Wazon z zielonego szkła z ciekawą ozdobą ze sznurka to dodatek, który jak najbardziej wpisuje się w trendy. Reprezentuje zarówno trend eko, jak i modne kolory w tym roku. Jego nieregularna forma świetnie pasuje do japandi. Jest prosty, ale jednocześnie niezwykle interesujący.

wazon zielony z recyclingu

Nie wiemy jeszcze, co przyniesie nam nowy 2022 rok. Za to możemy zadbać o swój komfort i stworzyć wnętrza, które zapewnią nam relaks i poczucie bezpieczeństwa.