Jak prawidłowo przechowywać obuwie?

Buty mogą mówić wiele o człowieku, warto zadbać o ich estetyczny i schludny wygląd, dlatego musimy wiedzieć jak zapewnić im należytą pielęgnację oraz jak przechowywać obuwie? Wyjściowe buty zazwyczaj są wyjmowane na specjalne okazje. Aby nie zniszczyły się w czasie kiedy ich nie używam, musimy w rozważny sposób przechowywać obuwie eleganckie.

Szafa tekstylna

Organizacja miejsca w naszym przedpokoju, jest pierwszym krokiem, aby zacząć prawidłowo przechowywać obuwie. Kiedy przestrzeń jest niewielka, należy najpierw nauczyć się maksymalnie ją wykorzystywać. Polecam zapoznać się z publikacją, gdzie dowiecie się jak zapewnić najlepszą organizację w przedpokoju. Dopiero kiedy uda nam się uzyskać ergonomiczną przestrzeń w przedpokoju, powinniśmy zainteresować się produktami do prawidłowego przechowywania obuwia.

Organizer na buty

Jeżeli nie posiadasz w domu organizera na komplety butów, to znaczy, że wykorzystujesz zaledwie nikłą część przestrzeni, jaką oferuje Ci szafka na buty. Mały, praktyczny uchwyt pozwoli połączyć dwa buty tej samej pary, aby zawsze były obok siebie, wtedy mamy pewność, że nie będziemy musieli ich szukać po wszystkich krańcach szafy. Organizer na buty sprawi, że będziemy mogli wypełnić całą dostępną przestrzeń naszej szafki. Zazwyczaj wykorzystujemy maksymalnie połowę miejsca, a niezależnie od tego, w jakim meblu chowamy buty, zawsze można ułożyć nasze obuwie jeden na drugim, połączone małym i trwałym organizerem. Nie musimy się także martwić o to, że uchwyty się ześlizgną, ponieważ posiadają specjalną, chropowatą antypoślizgową podstawę, która temu zapobiega.

Metalowy regał na buty

Kiedy mimo użycia organizerów nadal nie mamy wystarczająco miejsca, aby umieścić całe obuwie w jednym miejscu, powinniśmy rozważyć wymianę mebli na większe. Przechowując dużą ilość butów najlepiej wykorzystać pojemny metalowy regał do przedpokoju. Metalowa konstrukcja jest solidna, a przy tym lekka i łatwa w przemieszczaniu. Dzięki pięciu ergonomicznym platformom jesteśmy w stanie nie tylko zmieścić dużą ilość butów, ale także posegregować je według własnych upodobań. Surowy uniwersalny design, charakteryzuje się wdziękiem i elegancją. Dopasujemy go do wnętrz każdego rodzaju. Sprawdzi się w pokoju urządzonym w loftowym i industrialnym klimacie, a także w nowoczesnych i minimalistycznych wnętrzach.

Teleskopowy organizer na obuwie

Kiedy poprzednie opcje okazują się niezbyt wystarczające, bo wciąż pozostają nam pary, których nie mamy gdzie umieścić - powinniśmy pomyśleć o teleskopowym regale przyściennym, który wykorzysta całą wysokość ściany. Jest niezwykle łatwy w montażu, ponieważ nie wymaga wiercenia, rura rozporowa zostaje trwale umocowana pomiędzy naszym sufitem a podłogą. Używając całkowitej dostępnej przestrzeni, jesteśmy w stanie przechować aż 42 pary butów! Sprzęt jest przeznaczony zarówno do niskich, jak i wysokich pomieszczeń, wysokość szafki może być regulowana od jednego do aż trzech metrów! Dzięki samodzielnej konstrukcji systemu do przechowywania obuwia możemy umocować go nawet w wynajmowanych mieszkaniach czy w innych przypadkach, gdzie nie mamy możliwości ingerencji w budowę ścian.

Prawidłowe przechowywanie obuwia sprawi, że zyskamy miejsce na umieszczenie całego zestawu obuwia wszystkich domowników, w jednym miejscu. Dodatkowo wybierając bardziej pojemne szafki, możemy zapewnić miejsce także na buty dla gości. Nie możemy się załamywać kiedy ilość butów nas przytłoczy, tylko pomyśleć o lepszej organizacji przestrzeni w naszym przedpokoju.