Jak przygotować ogród na wiosnę? Przydatne wskazówki

wiosenny ogród

Przygotowanie ogrodu na wiosnę to jak fascynująca przygoda. Taka historia, która ma nieśmiały początek, bujny środek i zazwyczaj piękne zakończenie. Wiemy, co zrobić, żeby finał był zawsze spektakularny, a uprawa ogrodu niezłą przygodą. Przygotowaliśmy dla Was trzy kroki, aby wiosna zagościła u Was na dobre. Krótką opowieść o tym, co należy zrobić, żeby pozwolić jej rozkwitnąć. Sprawa wydaje się prosta. Jednak tutaj przyda się trochę zaangażowania i sprytu. Nie znamy magicznych zaklęć (przynajmniej nie takich, które działają), ale mamy za to odpowiednie akcesoria do ogrodu.

Powiedzmy, że wyrywacz do chwastów przypomina nieco różdżkę. Ciach i nie ma. Jesteśmy zdania, żeby niczego nie zamiatać pod dywan, ale do odpowiednich worków już tak. Spokojnie, poniżej podpowiadamy co i jak. Na koniec mamy ofertę specjalną, czyli kilka gadżetów, żeby troską otulić kiełkujących przyjaciół. Pomóc im piąć się do góry i zarumienić latem. Słowem, przygotowaliśmy dla Was artykuł o tym, co zrobić, jak zrobić i za pomocą czego zrobić sobie ogród. Musicie nam uwierzyć, że mamy do tych spraw niezłą rękę. No i dobrej jakości produkty, które znajdziecie w sklepie online. Prościej się nie da. Wyobraź sobie swój ogród, usiądź wygodnie i przeczytaj, jak możemy Ci w tym pomóc. Nie obiecujemy cudów, tylko realne korzyści, które daje dbanie o zielone.

Sprzątanie ogrodu po zimie

Wiosna w ogrodzie to czas porządku i przygotowania na ciepłe dni. Dobrze ułożyć sobie na tę okoliczność odpowiedni planu. Od czego zacząć? Na początek grabienie, zbieranie, usuwanie i obcinanie. Musimy przygotować glebę na nasiona i rośliny. Posprzątać niepotrzebne liście, gałęzie. Do tego proponujemy wykorzystać odpowiednie narzędzia oraz gadżety. Po pierwsze, przyda się nam solidna torba lub pojemnik na zielone odpady. Mamy do zaproponowania kilka, praktycznych i interesujących propozycji. I tak, na duże porządki, przygotowaliśmy duże opcje. Na przykład torba ogrodowa na liście i odpady w kolorze czarnym. 120 litrów na naprawdę gruntowne porządki.

Do tego dwa uchwyty, które ułatwiają jego przenoszenie i opróżnianie. Kolejny model nie do odrzucenia to prosty klasyczny stojak na worek o pojemności 60 litrów. Wymieniamy zawartość kiedy chcemy, a lekki stelaż zawsze możemy schować. W opcji bardziej zaawansowanej mamy do zaproponowania kompaktowy i składany worek z uchwytami. Udźwignie 33 kg niepotrzebnych spraw, które przytłaczają nasz ogród. A żeby szybko zamknąć sprawę, najlepiej jest sięgnąć po torbę z błyskawicznym zamkiem. Jej żadne podmuchy i wiatry są niestraszne. Ostatnia propozycja to twarda sztuka. 500 ml pojemności, czyli czarna, zamykana skrzynia ogrodowa. Odporna na deszcze, przechowa, co trzeba.

Przygotowanie roślin i krzewów na wiosnę

Akcesoria ogrodowe – krok drugi. No dobrze, gdy już odgruzowaliśmy nasz ogródek, pora przystąpić do działania. Następny etap, to spulchnianie, przesypywanie, rozkopywanie, usuwanie. Najwyższy czas skompletować narzędzie, choć można ułatwić sobie życie i kupić gotowy zestaw. A w nim: łopatka, para grabek i wyrywacz do chwastów. Solidne umocowania podołają każdej twardej ręce. Do tego przyjemny dla oka design. Praca z tym kwartetem to czysta przyjemność – dosłownie i w przenośni. Tylko co zrobić, gdy nam niepotrzebnie coś wyrasta czy zarasta? Jeśli sprawa jest dosyć prosta, należy zaopatrzyć się w mały, zgrabny i skuteczny wyrywacz do chwastów.

Żaden nieproszony listek nie jest w stanie mu się oprzeć. Rozumiemy jednak, że istnieją sytuacje, które wymagają ostrzejszej amunicji. Bez obaw, jesteśmy przygotowani. Z nimi prace w ogrodzie na wiosnę idą gładko. Smukła, regulowana rączka, dzięki które dopasujesz narzędzie do swojej wysokości. Nie oprze się temu ani mały, ani duży krzaczek. Na końcu wspomnianego uchwytu masz do dyspozycji dwie możliwości: skrobak do fug chodnikowych lub obcinarkę do trawy. Jednym, no może dwoma pewnymi ruchami utniesz sprawę, dając jasno do zrozumienia, kto w tym ogrodzie trzyma władzę. Na koniec pozwól swoim dzielnym pomocnikom spocząć w specjalnie do tego zamontowanym uchwycie ogrodowym.

Sadzenie nowych roślin i kwiatów

Wiosenny ogród musi jeszcze poprzedzić etap trzeci: sianie, sadzenie, otulanie i podtrzymywanie. Bo gdy już uporządkowaliśmy i zrobiliśmy miejsce na nowe, do tego usunęliśmy wszystkie przeszkody, czas dać innym urosnąć. Zacznijmy więc od porządnego nawadniania. Zwłaszcza w suche i bardzo ciepłe dni. Proponujemy szybki i niezawodny patent w postaci nawadniaczy. Decyduj, ile Ci potrzeba – zestaw 6 sztuk czy zestaw 3 sztuk? Jeśli chcesz, aby Twoje pomysły na ogród bujnie rosły, zalecamy mieć zawsze w pogotowiu ciut więcej możliwości. Zwłaszcza że ich montaż to przysłowiowa bułka z masłem. Choć naszym skromnym zdaniem nawet przecięcie kajzerki wymaga większego zaangażowania. Jednak do rzeczy. Wkładasz nawadniacze do ziemi, następnie wkręcasz do nich butelkę z wodą i gotowe. Masz spokój co najmniej na dwa tygodnie.

Zalecamy w tym czasie urlop. Prace w ogrodzie to również profilaktyka. Tam przyciąć, tu przyciąć, ale trzeba zadbać również o tych, co lubią piąć się w górę. Spieszymy więc z mocnym wsparciem. Zielone, wytrzymałe zapinki, którymi możesz zabezpieczyć pomidory i właściwie każdą bluszczowatą roślinę. A dla tych, co nie rosną wzdłuż tylko wszerz mamy solidny, okrągły stojak. Idealny dla soczystych, czerwonych truskawek. Wiadomo, w marcu jak w garncu, a wiosna ma swoje kaprysy. Dla zmarzluchów przygotowaliśmy agrowłókninę. To tak na wszelki wypadek, jeśli zima postanowi sypnąć jeszcze śniegiem.