Jak przystroić ogród i taras na święta?

dekorowanie ogrodu

Świąteczne dekoracje w ogrodzie są kluczem do wprowadzenia się w świąteczny nastrój. Wybór odpowiednich ozdób pomoże rozświetlić przestrzeń na zewnątrz. Spójrz, jak pięknie możesz udekorować swój ogród na Święta Bożego Narodzenia.

O tej porze roku nasza uwaga w naturalny sposób kieruje się w stronę świątecznych dekoracji wnętrz, ale nie powinniśmy zapominać o zainwestowaniu w świąteczne dekoracje ogrodowe. Dzięki nim nasze ogrody, tarasy i balkony również będą miały świąteczny charakter. Zamiast po prostu wyciągać oświetlenie świąteczne z zakurzonego pudełka, spraw, aby zewnętrzna część domu – ganek, ogród czy nawet balkon – były równie wesołe, jak wnętrze.

Świąteczne oświetlenie zewnętrzne

Poświęć trochę czasu, aby Twój świąteczny ogród rozbłysnął nastrojowymi światłami bożonarodzeniowymi. Od owijania gałęzi drzew po umieszczanie świetlnych dekoracji LED na trawniku. Obecnie oświetlenie świąteczne jest tak zróżnicowane, że możliwości oświetlenia ogrodu są praktycznie nieograniczone.

Brakuje Ci pomysłów? Rozwieś łańcuchy świetlne wzdłuż dachu domu, lampki sopelkowe umieść wokół drzwi wejściowych lub tylnych i owiń pnie drzew światełkami, aby uzyskać odpowiednią ilość blasku. Nie zapomnij o bożonarodzeniowym drzewku. Choinki na zewnątrz, od skromnych po ekstrawaganckie, to najlepszy sposób by Twój świąteczny ogród prezentował się najlepiej spośród wszystkich na ulicy.

Nawet w chłodne, zimowe wieczory dobrze oświetlony świąteczny taras staje się ciepły i zaprasza do spotkania z przyjaciółmi lub bliskimi. Oświetlenie świąteczne to nie tylko łańcuchy LED, pomyśl również o niskich lampionach ze świecami zasilanymi na baterie. Ozdób nimi swój świąteczny taras i wejście do domu. W połączeniu z innymi dekoracjami całość będzie prezentować się bajkowo.

Dekoracje zewnętrzne

Jest coś magicznego w zewnętrznych dekoracjach bożonarodzeniowych. Zwłaszcza gdy na fasadach kolejnych domów na ulicy pojawiają się ozdoby świąteczne - wieńce na drzwiach, girlandy i migoczące figurki, aby przechodnie mogli się nimi cieszyć.

Nie wiesz jakie świąteczne dekoracje wybrać, by ozdobić dom? Jeśli chcesz stworzyć przyjazną dzieciom przestrzeń w swoim ogródku, rozważ zabawne, podświetlane renifery lub figurki zwierząt. Nie zapomnij o bałwanku i świętym Mikołaju. Aby uzyskać coś bardziej tradycyjnego i idealnego do ogrodu, postaw na udekorowane światełkami drzewka w donicach i eleganckie stroiki świąteczne na drzwiach wejściowych.

Na balkonie przeciągnij girlandę wzdłuż górnej poręczy, ale nie poprzestawaj na tym. Dodaj duże kokardy, aby za dnia dom również prezentował się świątecznie. W ten sam sposób możesz ozdobić altanę, pergole w ogrodzie lub ganek. Jeśli nad tarasem masz stałe zadaszenie, wykorzystaj kurtyny świetlne, by uzyskać wyjątkową przestrzeń wewnątrz. Twój świąteczny taras będzie wprost magiczny.

Pięknie udekorowany taras świąteczny to wciąż miejsce spotkań. Mimo zimowej pogody możesz zorganizować wieczór pełen bożonarodzeniowej magii. Jeśli taras jest osłonięty od wiatru, na meble narzuć miękkie poduchy, przygotuj ciepłe pledy i koce. Masz na tarasie palenisko? Wrzuć kilka kawałków drewna i ogrzej to miejsce. Laska cynamonu wrzucona do ognia da niesamowity zapach. Gościom wręcz kubki z korzennym grzańcem i pozwól im podziwiać Twój świąteczny ogród.

Stroiki bożonarodzeniowe

Możesz postawić na gotowe dekoracje, ale jeśli chcesz, by Twój świąteczny ogród był wyjątkowy, posadź w nim ostrokrzew pospolity (Ilex aquifolium); wytrzymały, wiecznie zielony krzew, który ma charakterystyczne, obfite czerwone jagody i doda bożonarodzeniowych kolorów do twojej prywatnej przestrzeni na zewnątrz. Naprawdę dobrym pomysłem jest dodanie sezonowych kolorów, takich jak czerwień i biel, do swojego ogrodu w okresie Bożego Narodzenia, dlaczego nie zrobić tego za pomocą roślin, które również zimą są zielone?

Amerykański trend dekorowania drzwi wciąż zyskuje na popularności, zatem podpowiemy Ci jak znaleźć piękny wieniec. Tego typu stroiki bożonarodzeniowe to kropka nad i w operacji świąteczny ogród. Dekoracje zewnętrzne to nie tylko oświetlenie świąteczne, to również elementy florystyczne. Wieniec możesz przygotować samodzielnie, korzystając z gotowej bazy z jedliny. Umieszczenie na nim drobnych dekoracji to sama przyjemność. Do wieńca możesz przypiąć miniaturowy jabłuszka, kolorowe kokardki lub bombki choinkowe. W naszym klimacie dekoracje zewnętrzne powinny być wykonane z materiałów odpornych na wilgoć i nagłe zmiany temperatury.

Gotowe stroiki bożonarodzeniowe również są bardzo atrakcyjne - dekorowane sztucznymi kwiatami, szyszkami i innymi motywami świątecznymi. Pamiętaj, by dopasować styl ozdoby do charakteru fasady domu. Nowoczesne, minimalistyczne budynki dekorujemy oszczędnie - tradycyjne stroiki bożonarodzeniowe zastąp czymś oszczędnym w formie np. prostym wieńcem ozdobionym wyłącznie szyszkami lub lampkami.

Dekoracje zewnętrzne to doskonałe uzupełnienie bożonarodzeniowej aranżacji wnętrza. Świąteczny ogród jest piękny, magiczny i wprowadza wyjątkowy klimat.