Jak suszyć pranie w mieszkaniu?

Suszenie prania, czy nawet mokrych ręczników po kąpieli to z wielu powodów kłopotliwy temat. Często nie ma mamy możliwości wywieszania prania na zewnątrz, a suszenie ręczników na grzejnikach doprowadza do nadmiernej ilości wilgoci w pomieszczeniach. Jak radzić sobie z suszeniem prania i mokrych ręczników w mieszkaniu? Sprawdź nasze rady!

Suszarka automatyczna – rozwiązanie dla nielicznych

Dzięki takiemu urządzeniu nie musisz się zastanawiać nad tym, co zrobić z mokrym praniem. Wysuszone w takiej suszarce, po kilku godzinach od wyprania ubrania trafiają z powrotem do szafy. To jednak rozwiązanie dla tych, którzy mogą sobie pozwolić na dodatkowy wydatek i mają odpowiednio dużo miejsca w swojej łazience – suszarka bębnowa zajmuje tyle samo miejsca, co pralka!

Co jednak w sytuacji, kiedy nie możemy sobie pozwolić na suszarkę automatyczną lub najzwyczajniej w świecie nie mamy na nią miejsca w łazience? Tutaj z pomocą przychodzą nam mobilne suszarki oraz stojaki łazienkowe na ręczniki.

Zainwestuj w suszarki i stojaki do łazienki na ręczniki

Mobilne suszarki to bardzo wygodne rozwiązanie. Można je rozstawić w każdym pomieszczeniu – dzięki swoim zróżnicowanym rozmiarom z pewnością wybierzesz taką suszarkę, która zmieści się w twoim mieszkaniu. Ich dodatkową zaletą jest to, że można je przechowywać w pozycji złożonej i dzięki temu zajmują niewiele miejsca. Jeśli chodzi o suszenie i przechowywanie ręczników – najlepszym rozwiązaniem jest zainwestowanie w stojak łazienkowy na ręczniki. Dzięki niemu ręczniki znajdą swoje miejsce w łazience, a po kąpieli będą szybko schły.

Modele wieszaków do łazienki na ręczniki, które mogą cię zainteresować:

  • srebrne wieszaki do łazienki
  • chromowany stojak na ręczniki do łazienki

Sprawdź nasze inne akcesoria łazienkowe!

Drabina wieszak na ręczniki – rozwiązanie dla małych łazienek

Jeśli często pierzesz delikatne rzeczy, z których kapie woda – zastanów się nad suszarką ze specjalnymi tackami, które będą zabezpieczać podłogę przed wodą. Takie modele suszarek zazwyczaj mają też kółka, których obecność zdecydowanie ułatwia przemieszczanie suszarki z jednego pomieszczenia do drugiego.

Odpowiednikiem takiej suszarki potocznie zwanej „wieżą” jest stojak łazienkowy w kształcie drabiny. Dzięki niemu twoje ręczniki będą zawsze szybko schły, a dzięki jego piętrowej budowie w łazience zyskasz więcej miejsca. Jego kolejną zaletą takiego stojaka, podobnie jak w przypadku suszarek mobilnych, jest lekka budowa i możliwość przenoszenia go w różne miejsca.

Jak suszyć skutecznie i nie popełniać błędów?

  1. Upewnij się, że pranie jest dobrze odwirowane. Im mniej będzie znajdywało się w nim wody, tym szybciej będzie schło.
  2. Nie kładź mokrego prania ani mokrych ręczników na grzejniku! Susząc je w ten sposób, doprowadzisz do tego, że wilgoć zacznie wnikać w ściany. Mobilne suszarki i stojaki łazienkowe są znacznie lepszym rozwiązaniem nić grzejnik.
  3. W łazience i w pomieszczeniu, w którym suszysz pranie, temperatura powinna wahać się między 18-22 stopni C. Nawet jeśli w twojej łazience znajduje się stojak łazienkowy – nie zapominaj też o włączeniu wentylatora po kąpieli!
  4. Jeśli chcesz, aby Twoje koszule schły szybciej – susz je na wieszakach
  5. Na rozciągające się swetry również jest sposób – susz je poziomo lub rozwieszaj równomiernie
  6. Jeśli suszysz pranie na Słońcu – odwróć je na lewą stronę. Nie wyblakną.
  7. Regularnie sprawdzaj poziom wilgoci w łazience i w pomieszczeniach, w których suszysz pranie. Jeśli będzie zbyt wysoki – zastosuj specjalny pochłaniacz wilgoci.