Jak udekorować ogród na Boże Narodzenie

Wraz z nadejściem grudnia znikają resztki jesiennej pogody i ponurego deszczowego nastroju, a pierwszy miesiąc zimy przybliża nas do Bożego Narodzenia. Od pierwszych dni ostatniego miesiąca w roku prawie wszystkie sklepy, supermarkety, biura, a nawet ulice zmieniają się w miejsca pełne kolorowych dekoracji. Czy chcesz, aby Twój ogród na Boże Narodzenie wyróżniał się pięknymi światłami i dekoracjami? Jeśli tak, możesz stworzyć różnorodne ozdoby świąteczne, które będą wyglądać spektakularnie w Twoim ogrodzie!

Ozdoby choinkowe z nasion ptaków

Zimą wiele osób decyduje się na dokarmianie ptaków. Możesz jednak połączyć tą pożyteczną czynność z udekorowaniem przydomowej przestrzeni. Rozwieść wokół swojego domu dzwonki lub inne ozdoby wykonane z nasion ptaków. Możesz umieścić je na gałęziach drzew lub przed wejściem do domu. W ten sposób na pewno uszczęśliwisz wiele ptaków, a dodatkowo udekorujesz swój ogród.

Rudzik siedzący na rączce od łopaty w śnieżny dzień

Lampki i światła

Kolorowe lampki choinkowe są kluczem do stworzenia idealnej świątecznej scenerii. Owiń je wokół werand i schodów, zawieś je na drzewach i krzakach oraz udekoruj nimi wszystko, co tylko zechcesz, aby uzyskać piękny efekt dekoracyjnej iluminacji.

Podczas gdy klasyczne białe żarówki nigdy nie wyjdą z mody, unikalne świetlne wzory również doskonale rozjaśnią twój ogród na święta. Niektóre lampki świąteczne są przyjazne dla środowiska ponieważ czerpią energię z promieni słonecznych, natomiast inne zasilane są akumulatorami, więc nie musisz próbować ukrywać przedłużaczy. Niezależnie od tego, czy wybierzesz śnieżnobiałą kolorystykę, czy też chcesz pokazać każdy kolor tęczy, świąteczne lampki z pewnością pasować będą do każdej wizji świątecznego ogrodu.

Lampki świąteczne

Choinka, której kot nie przewróci

Używając matowego na pierwszy rzut oka materiału, jakim są drewniane deseczki, możesz stworzyć prawdziwe arcydzieło bożonarodzeniowe. Wszystko czego będziesz potrzebować do stworzenia drewnianej choinki to: gwoździe, świąteczne ozdoby i pół godziny wolnego czasu. Przymocuj deseczki do podpory w kolejności od najdłuższej do najkrótszej, aby uzyskać „gałęzie” choinki, a następnie udekoruj je, jak tylko zechcesz.

Srebrna bombka świąteczna zawieszona na choince

Słoneczne lampy ogrodowe

Te zasilane energią słoneczną lampy dodadzą świątecznego blasku dekoracjom ogrodowym. Ponadto jest to wszechstronny pomysł, dzięki czemu można go używać przez cały rok. Pamiętaj tylko, aby trzymać je w dobrze nasłonecznionym miejscu, aby świeciły długo i jak najjaśniej. Lampy solarne odmienią Twój ogród na Boże Narodzenie.

Rządek solarnych lampek ogrodowych

Królewskie wejście

Jeśli chcesz, aby Twój dom naprawdę wyróżniał się na Święta Bożego Narodzenia, możesz pomalować drzwi frontowe na jaskrawoczerwony kolor. Następnie udekoruj je „świerkową girlandą” lub wybierz inne świąteczne dekoracje. Nie zapomnij także zawiesić na drzwiach świątecznego wieńca lub gwiazdy.

Niebieskie dekoracje świąteczne

Nowe życie butelek

Ten pomysł jest niezwykle prosty. Zeskrob etykiety z pustych butelek po winie, umieść w środku wielokolorowe lampki i powieś je na ganku. Możesz także umieścić tak wykonaną dekorację przy płocie okalającym Twój ogródek. Możliwości jest naprawdę wiele!

Świąteczne lampki w butelce

Połóż ozdoby świąteczne na stole w ogrodzie

Czy masz ładny stolik w ogrodzie? Jeśli tak, konieczni obficie udekoruj go świąteczną zielenią, świecami lub lampkami bożonarodzeniowymi i pięknymi jabłkami lub innymi dekoracjami. W ten sposób w Twoim ogrodzie powstanie naprawdę świąteczna atmosfera! I oczywiście będzie to piękny widok, jeśli ogród można zobaczyć z salonu lub kuchni.

Gałązka drzewka choinkowego z dekoracją w postaci cukierka

Wypełnij pustkę w ogrodzie

Wiele nagich drzew, roślin i krzewów może sprawić, że Twój ogród będzie wyglądał bardzo pusto w zimie. Możesz jednak nadać mu nieco więcej objętości i ożywienia, wypełniając te puste miejsca budkami dla ptaków lub dekoracjami.

Pan mocujący domek dla ptaków w swoim ogrodzie

Sztuczne choinki

Mimo, iż w ogrodzie zwykle nie brakuje drzew, doskonałym pomysłem na dekoracje mogą okazać się sztuczne choinki. Taką choinkę możesz wykorzystać również w następnych latach, dzięki czemu nie będzie to jednorazowy zakup. Możesz z nich zrobić dekoracje na wiele różnych sposobów. Jednym z nich jest postawienie takich choinek przy drzwiach wejściowych, po dwóch stronach drzwi. Będzie to swego rodzaju świąteczny portal, który przywita Twoich gości.

Sztuczne drzewko choinkowe

Udekoruj skrzynkę na kwiaty świąteczną zielenią

To bardzo prosty pomysł na świąteczną dekorację! Zawieś pudełko z kwiatami na poręczy balkonu, tarasu lub okna, (jeśli to możliwe) i wypełnij je świąteczną zielenią. Możesz umieścić światła między nimi, aby uzyskać piękną atmosferę z zewnątrz.

Świąteczny ogród

Figurki świąteczne

Aby ogród był bardziej świąteczny, możesz umieścić w nim świąteczne figury. Możesz pomyśleć o świetlistym Mikołaju lub drewnianych saniach z reniferem z przodu. To nie musi być duża figura, lecz na trawniku przed domem taka dekoracja prezentować się będzie wyjątkowo pięknie. Jeśli masz dużo miejsca w ogrodzie, możesz także zrobić małą szopkę bożonarodzeniową

Figurki świąteczne ogrodowe

Wesołych Świąt!

Mamy nadzieję, że nasze pomysły na świąteczne dekoracje ogrodowe przypadły Ci do gustu i skorzystasz z nich w celu upiększenia swojego ogrodu w tym wyjątkowym czasie. Jednocześnie chcemy życzyć Ci wesołych i rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia.