Jak udekorować pokój dla dzieci - postaw na poduszki dla dzieci!

Pokój dziecięcy to wyjątkowa przestrzeń w Waszym domu. Prywatna przestrzeń maluszka powinna być bezpieczna i jednocześnie pobudzać jego kreatywność. Co zrobić, aby dziecko czuło się doskonale we własnym pokoju? Sprawmy, aby był megawygodny – pomogą nam w tym poduszki dla dzieci.

Dekoracje do pokoju dziecięcego to taka grupa drobiazgów wnętrzarskich, która zachwycają chyba najbardziej. Obecnie w pokojach dziecięcych królują urocze jednorożce, wesołe lamy i postacie z klasycznych bajek. Urządzanie pokoju dziecinnego to sztuka – trzeba podzielić przestrzeń na miejsce do zabawy, nauki i wypoczynku.

Wybieraj dekoracje razem z dzieckiem

Pamiętaj, że nie tyle moda, ile upodobania Twojego dziecka odgrywają tutaj największą rolę. Dekoracje i dodatki do pokoju dziecinnego wybierajcie wspólnie, bo to przede wszystkim maluszkowi mają się podobać. Takie zakupy to wspaniała zabawa nawet bez wychodzenia z domu. Możecie przeglądać zdjęcia w naszym sklepie tak długo, jak chcecie. To świetny sposób na spokojne zbudowanie u dziecka własnego poczucia estetyki.

Dziś zajmiemy się strefą komfortu naszego malucha i sprawimy, aby pokoik stał się pięknym i przytulnym miejscem. Wszyscy kochamy miękkie poduszki dekoracyjne – dzieci też je uwielbiają. Świetnie uzupełniają dekorację łózka dziecięcego, mogą być dodatkowym miejscem do siedzenia na podłodze podczas zabawy.

Dzieciaki lubią małe – przytulne przestrzenie, aby czasem schować się przed całym światem. Spędzanie czasu w domku, namiocie lub tipi to jedna z ulubionych zabaw kilkulatków. Potrafią tak bawić się przez wiele godzin. Sam domek lub namiot nie wystarczy – jeśli w takim kąciku znajdą się kolorowe, mięciutkie poduszki dla dzieci to przestrzeń stanie się jeszcze bardziej przytulna. Będzie zapraszać do zabawy i wypoczynku.

Poduszki dla dzieci – urocze wzory dla dziewczynek

W świecie małych dziewczynek królują ostatnio wesołe jednorożce. Poduszki z nimi z pewnością przypadną do gustu każdej dziewczynce – od całkiem malutkich po nastolatki. W pokoju dziewczynki niekoniecznie musi być różowo, jasne kolory i śliczny wzór to propozycja, która pasuje do każdego wystroju.

Poduszka dekoracyjna do pokoju dziecięcego nie musi mieć klasycznego kształtu kwadratu lub prostokąta. Może być w kształcie postaci, która jest na podusi. W ten sposób dekoracja łóżka dziecięcego jest bardziej urozmaicona.

Poduszki dla dzieci

Urocza, mięciutka chmurka czy jednorożec wyglądają prześlicznie. Dla małych tancerek mamy motywy baletowe, a dla miłośniczek słodkich kotków całą kolekcję poduszek dla dzieci w wizerunkami ulubionych futrzaków. A co powiesz na poduszeczkę, która świeci? Taka bezpieczna lampeczka to dobry sposób na nocne straszki. Świetnie sprawdzi się podczas usypiania maluszka.

Zwierzaki do spania – poduszkowa menażeria

Jeśli chcesz urządzić pokój dziecka w stylu urban jungle potrzebujesz wyjątkowych poduszek. Przyszły podróżnik i odkrywca z przyjemnością spędzi czas w swojej pluszowej jungli. Wesołe zwierzaki będą pięknie wyglądać na futrzanej narzucie. Wyobraźnia dziecka sprawi, że w jednej chwili znajdzie się ono w dzikiej dżungli, a to dopiero początek wspaniałej zabawy.

Jakie poduszki do pokoju nastolatka?

Dzieci rosną i z biegiem lat zmieniają się ich gusta. Trzeba pozbyć się dziecinnych dekoracji z pokoju i zmienić wystrój na bardziej „dorosły”. Pokój starszego dziecka również powinien być funkcjonalny i wygodny. Zmieniają się formy spędzania czasu i przybywa obowiązków. Zabawki trzeba zamienić na książki i pomoce naukowe. Nie zmienia się jedno – dziecko musi mieć komfortowe miejsce do wypoczynku. Miękkie poduchy również tutaj się przydadzą, ale ich styl powinien się troszkę zmienić. To co jest modne w pokojach podlotków to z pewnością poduszka knot. To taka plecionka z pluszu, bardzo efektowna dekoracja, która z pewnością spodoba się każdej nastolatce.

Poduszka knot

Poduchy z przesłaniem lub grafiką, która wyszła spod ręki zdolnego grafika to druga modna propozycja do pokoju starszego dziecka. Jeśli do tego wszystkiego motywy wpisują się w trendy eko to już jest pełny sukces. Wizerunek pandy i napisy utrzymane w kolorystyce black and white z pewnością oddadzą upodobania lokatora. Pamiętaj – nastolatek to wciąż dziecko, tylko większe – też kocha misie.

Dzieci mają coraz mniej czasu – nauka szkolna, zajęcia dodatkowe od rana do wieczora. Zadbaj o to, aby Twoje dziecko miało w tym natłoku zajęć czas na odpoczynek, aby mogło się po ludzku ponudzić. Wypoczynek w komfortowo urządzonym pokoju to czas, gdy pracuje wyobraźnia i ładują się akumulatory na kolejny, intensywny dzień.