Jak upiększyć wnętrze za pomocą haczyków i wieszaków?

Haczyki i wieszaki to detale, które na pierwszy rzut oka są niewidoczne, jednak odgrywają w pomieszczeniach istotną rolę. Pomagają uporządkować przestrzeń i są nieodłączną częścią dekoracji wnętrz. Sprawdź nasze sposoby na upiększenie wnętrza za pomocą haczyków i zobacz jak zrobić własny wieszak handmade.

Haczyk jako ozdoba? To możliwe!

Wiele dekoracji, które oferują nam sklepy z wyposażeniem wnętrz, aktualnie zalicza się do kategorii wiszących. Nawet znane nam od zawsze przedmioty takie jak wazony czy świeczniki, można dzisiaj dostać w postaci wiszących ozdób …nie tylko na ścianę! Takie upiększacze wnętrza możesz zamontować także na gałce meblowej, karniszu, czy haczyku.

Właśnie haczyki stanowią tutaj najbardziej istotną rolę, ponieważ są one podstawą montażu wszystkich tych dekoracji, ale nie tylko – mogę one stać się ozdobą samą w sobie. Jak wykorzystywać haczyki, aby stały się one nie tylko funkcjonalne, ale też pięknie ozdabiały wnętrze?

Dekoracje - piękniejsza strona haczyków

Przy użyciu haczyków można stworzyć naprawdę niewyobrażalnie piękne ozdoby. Poniżej przedstawiamy szereg inspiracji z wykorzystaniem haczyków i wieszaków. Możesz je wykonać samodzielnie lub poszukać podobnych w naszym sklepie.

Wieszak na drzwi z 5 haczykami

Dekoracyjne wieszaki łazienkowe – poczuj się jak w prawdziwym pałacu!

Drewno i metalowe haczyki będą idealnym sposobem na stworzenie pięknego wieszaka łazienkowego. Taka dekoracja znajdzie miejsce np. nad umywalką lub sprawdzi się też jako wieszak na ręczniki na drzwi.

Jak samemu zrobić piękne wieszaki do łazienki?

Wystarczy, że do kawałka drewna przymocujesz haczyk i gotowe! Możesz umieścić je na jednym kawałku deski lub wybrać kilka mniejszych i każdy haczyk przymocować do osobnego kawałka drewna. W ten sposób otrzymasz pojedyncze haczyki lub cały wieszak – ich rozłożenie zależy już tylko od ciebie!

Haczyk łazienkowy możesz też zrobić z innych tworzyw – co powiesz na wieszak z palet lub deski do krojenia? Po prostu wybierz materiał, który będzie pasował do wystroju twojej łazienki i działaj!

Jak zrobić własny wieszak?

Aby zrobić taki haczyki łazienkowe, będziesz potrzebować:

Haczyki (dowolna ilość), mogą być np. takie: https://emako.pl/search.php?text=Haczyki

Kawałek drewna lub innego materiału, na którym chcesz przymocować haczyki.

Ile czasu na poświęcisz na zrobienie haczyków łazienkowych?

60 min

RADA:

Jeśli jednak nie jesteś przekonany do własnoręcznego tworzenia wieszaków łazienkowych – spróbuj wybrać coś z naszego sklepu. Dobrym odpowiednikiem opisanego wyżej sposobu wykonania może być dostępny w naszym sklepie bambusowy wieszak na reczniki z metalowymi haczykami lub wieszaki do łazienki bez wiercenia, wieszak łazienkowy okrągły lub wieszak na reczniki na drzwi.

Haczyki w przedpokoju – już nigdy nie zgubisz kluczy!

Skrzynki na klucze to nie tylko bardzo funkcjonalne rozwiązanie (chyba nie ma na świecie osoby, która choć raz nie zapodziała swoich kluczy!), ale także piękna ozdoba, która trzyma się na ścianie dzięki haczykom.

(O zbawiennej funkcji wieszaków w przedpokoju możesz przeczytać w naszym innym tekście).

Można jednak do nich podejść nieco inaczej i sprawić, aby nie były tylko praktycznym trikiem i pomocą w porządkowaniu przestrzeni, ale czymś więcej – funkcjnalnym upiększeniem.

Praktyczny wieszak na klucze

Przykładowy sposób na własnoręcznie wykonany wieszak na klucze do przedpokoju:

Do jego wykonania będziesz potrzebować:

Haczyki, np. takie: https://emako.pl/search.php?text=haczyki

Deskę o dowolnych wymiarach

Podkładki (mogą być korkowe)

Farbę – kolor zależy od ciebie

Klej

Czas wykonania:

30 min

KROK I malowanie

Kolor, jaki wybierzesz, zależy od Ciebie. Możesz tutaj postawić na swoją inwencję twórczą!

KROK II – dekorowanie

Do wyschniętej deski przyklej podkładki korkowe – ich ilość zależy od ciebie. Polecamy przytwierdzić do deski więcej niż jedną podkładkę – większa ilość będzie wyglądać bardziej atrakcyjnie. Na nakładki korkowe możesz również przykleić dowolne ozdoby – mogą to być np. wycięte z papieru kształty – serduszka, kwiatki lub wyrazy.

KROK III – zaznaczanie otworów

W pustych miejscach (tam, gdzie nie ma przytwierdzonych ozdób) zaznacz ołówkiem punkty (zaznacz ich tyle, ile potrzebujesz – to będą miejsca na twoje klucze)

KROK IV – wkręcanie haczyków

W zaznaczone miejsca wkręć metalowe haczyki.

Twój własny wieszak na klucze jest już gotowy!

Jak zrobić wieszak DIY