Jak wybrać legowisko dla psa

Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, jak ważny jest dobór psiego łóżka – zarówno dla ulubieńca, jak również dla nas samych. Po pierwsze – użyteczna leżanka dla czworonoga obniża jego potrzebę skakania na łóżko czy kanapę. Tak zatem tu plus dla nas. Po drugie, komfort wypoczynku ma duży wpływ na zdrowie ulubieńca, więc legowisko dla psa musi dostarczać mu nie jedynie wygodę, lecz także utrzymywać optymalną temperaturę ciała.

Jak dobrać legowisko dla psa?

Jedną spośród najważniejszych spraw, na jakie należy zwrócić uwagę nabywając legowisko dla psa, jest dobór jego odpowiedniego rozmiaru. W końcu pupil będzie w nim spał oraz leżał, zatem powinieneś zagwarantować mu optymalny komfort. Naturalnym jest, iż wielkość psiego legowiska musi być przystosowana do gabarytów pupila. Więc przed zakupem potrzebne jest precyzyjne wymierzenie psa – od głowy do podstawy (natomiast nie końca) ogona. Wielkość posłania winna zapewniać psu możliwość ruchów podczas wypoczynku oraz relaksie, więc do wyniku testu należy doliczyć także co najmniej 20 cm, natomiast najlepiej trochę więcej. Najpopularniejszy typ psiego legowiska to tzw. ponton, zatem materac z dużymi bokami. Pontony zrobione są z różnych produktów, dostępne w wielu modelach oraz odcieniach. Każdy zatem odnajdzie coś dla siebie. Pozostałe, jednakowo chętnie wybierane poprzez posiadaczy czworonogów posłanie, to kanapa. Prosty materac bez utwardzanych brzegów zajmuje mało miejsca oraz daje się swobodnie zdać, więc jest doskonały dla osób, jakie niejednokrotnie podróżują z własnym pupilkiem.

Legowisko dla szczeniaka

Najdoskonalszym polecanym posłaniem dla niewielkich szczeniaków jest z pewnością legowisko z wypełnieniem Tencel. To włókno, jakie gwarantuje optymalną temperaturę w ciepłe jak również mroźne dni. Redukuje kłopoty skórne oraz posiada wartości zdrowotne wykorzystywane przy zaburzeniach układu oddechowego, jakie okazują się u takich ras psów jak: mops, buldog francuski, buldog angielski.

Legowisko dla starszego psa

Dla czworonoga starszego wybierzmy legowisko o właściwej wielkości oraz grubości. Niejednokrotnie starsze psy mają kłopot z poruszaniem się, wywołany schorzeniem stawów oraz różnymi kłopotami z aparatem ruchu. Z owego względu dobierz legowisko ortopedyczne, jakie zagwarantuje rozłożenie nacisku na całe ciało oraz pozwala psu wypocząć w dobrej pozycji. W wypadku psów dorosłych kierujmy się jak zawsze rozmiarem. Ważny jest również charakter czworonoga. Zwierzęta bardziej ostrożne lub takie, jakie lubią wypocząć w spokoju oraz wchodzą w tymże celu w różnorodne zakątki będą wybierały niewielkie budki lub większe klatki kennelowe – metalowe lub materiałowe.

Innowacyjne legowiska z antyalergicznym wypełnieniem

Wybierając legowisko dla psa, rozpocznij od ustalenia właściwego rozmiaru. Legowisko nie może być zbyt małe, bowiem pies nie będzie miał dobrego komfortu, ani również za wielkie, ponieważ wtedy zwierzę może nie czuć się na nim pewnie. Ważne są także produkty użyte do wypełnienia legowiska. W wypadku psów należy liczyć się z tymże, iż raz na pewien okres wystąpi potrzeba wyprania legowiska. Należy zatem dobrać takie, jakie w razie potrzeby będzie można szybko oczyścić.

Legowisko dla psa – typ

Wybierając legowisko dla psa, rozpocznij od ustalenia właściwego rozmiaru. Legowisko nie może być zbyt małe, bowiem pies nie będzie miał dobrego komfortu, ani również za wielkie, ponieważ wtedy zwierzę może nie czuć się na nim pewnie. Ważne są także produkty użyte do wypełnienia legowiska. W wypadku psów należy liczyć się z tymże, iż raz na pewien okres wystąpi potrzeba wyprania legowiska. Należy zatem dobrać takie, jakie w razie potrzeby będzie można szybko oczyścić.

Legowisko dla psa – typ

Legowiska dostępne są w wielu rozmaitych, kilka czy bardziej fantazyjnych wzorach. Ich dobór jest często sprawą gustu, lecz często liczy się również cena i wystrój pomieszczenia. Najbardziej tradycyjne są legowiska tekstylne o prostokątnej czy okrągłej postaci. Takie będą odpowiednie zarówno dla wielkich zwierząt, jak również dla niewielkich pupili. Są wszechstronnie dostępne, mają dosyć niską cenę, lecz ich projekt nie jest wyjątkowo estetyczny.

Rozmiar musi się zgadzać

Dobre legowisko dla psa ma przede wszystkim służyć dobremu oraz skutecznemu odpoczynkowi pupila. Najistotniejsze, aby mógł on we własnym legowisku przyjemnie się rozłożyć oraz bez kłopotu usnąć. Z owego względu uwagę należy zwrócić również na dobry rozmiar legowiska (jego przestrzeni dedykowanej do leżenia), dopasowany do rozmiarów czworonoga. Aby ten rozmiar określić, najprościej zmierzyć długość ciała czworonoga od czubka nosa po nasadę ogona oraz dołączyć do niej jeszcze 20 cm.

Najlepszy materiał na legowisko dla czworonoga

Znane legowiska rodzaju DIY są proste do działania oraz fascynujące, lecz niejednokrotnie niewygodne, szczególnie jeśli ramę stanowi drzewo czy dostosowana skrzynka po owocach. Należy pamiętać, aby twardą ramę obić, np. materiałem wypełnionym watą. Wata nie sprawdzi się natomiast jako wypełnienie posłania. Jest to artykuł, jaki szybko się przekształca oraz przesuwa, natomiast zatem jeżeli pies jest aktywny, w legowisku błyskawicznie zrobią się puste miejsca.

Kanapa dla czworonoga

Co raz częściej zdarza się, iż posiadacze zwierząt poszukują nie jedynie wygodnego legowiska, lecz dobrego mebla, jaki będzie wkomponowywał się w nasze mieszkanie. Propozycja owych artykułów nie jest jeszcze bardzo rozbudowana, lecz jest to wkraczający trend. Takie miejsce jest przeznaczone mniejszym zwierzakom. Winno być trwałe oraz dobrze zrobione. Jeżeli już poszukujemy czegoś wyjątkowego to nie należałoby oszczędzać na takim mebelku.

Legowisko nie jedynie w domu

Jeżeli zabieramy czworonoga na wycieczki na łono natury - należałoby pomyśleć o miejscu na takie okazje. Również jeżeli mamy ogródek, natomiast pies uwielbia odpoczywać na jego terenie, takie wyjątkowe posłanie może być idealnym pomysłem. Będzie ono z założenia raczej przenośne, więc idealnym wyjściem może być tu miękka mata pokryta wodoodpornym materiałem czy posłanie typu dry bed. Ich korzyścią jest możliwość zwinięcia lub złożenia, co ułatwi nam transport w wypadku wycieczki lub szybkie przeniesienie na pozostałe miejsce.