Jak wybrać lustro do łazienki?

Lustro to podstawowe akcesorium, które znajduje się niemal w każdym domu. Mało kto wychodzi z mieszkania bez wcześniejszego spojrzenia na własne odbicie. Lustra nie tylko ułatwiają nam funkcjonowanie, ale także stanowią kluczowy element wyposażenia wielu pomieszczeń.

Łazienki, garderoby, sypialnie czy przedpokoje to pomieszczenie których wystrój często wzbogacany jest o dodatkowy element - lustro. Służy ono przede wszystkim do odbijania obrazu znajdujących się przed nim przedmiotów, czyli mówiąc prościej do przeglądania się. To jednak nie jedyne zastosowanie lustra. Odpowiednio dobrane może dodać wnętrzu szyku i elegancji oraz niebanalnego stylu. Czym zatem kierować się przy wyborze lustra? Na jakie kryteria zwrócić uwagę?

Kryteria wyboru lustra łazienkowego

Decydując się na wybór lustra do łazienki warto dokładnie przeanalizować wystrój i styl w jakim zostało urządzone pomieszczenia. Ponadto należy także uwzględnić następujące parametry:

  • Szerokość umywalki oraz wysokość przestrzeni nad umywalką
  • Wielkość i szerokość ramy lustra
  • Rodzaj i typ oświetlenia
  • Wygląd i estetyka lustra

Lustra łazienkowe nie powinny przede wszystkim sprawiać problemów z utrzymaniem ich w czystości, dlatego równie ważne jest miejsce w którym zostanie ono zamontowane. Nie powinno być zbytnio narażone na zachlapanie kroplami wody i jednocześnie musi znajdować się na odpowiedniej wysokości. Obecnie producenci oferują nam wiele rodzajów luster do łazienek, lecz najbardziej rozpowszechnione są lustra na ścianę. Istotną kwestią jest także wzrost przyszłych użytkowników lusterka, który powinien określać wysokość na jakiej zostanie zawieszony przedmiot. Dzięki temu będzie ono funkcjonalne oraz dostosowane do Twoich potrzeb. Jedną z najważniejszych cech jest również estetyka i prezentacja lustra, a co za tym idzie jego kompozycja z wnętrzem łazienki.

Łazienka w stylu glamour

Jak wybrać lusterko do makijażu?

Lusterko do makijażu to przydatny element, który zdecydowanie ułatwi wykonywanie porannej rutyny jaką jest makijaż. Pozwoli na precyzyjne i dokładne sprzędzenie fryzury czy pielęgnację twarzy. Dodatkowo będzie ono stanowić nieodłączny element aranżacji pomieszczenia, dzięki któremu zyska ono pierwiastek nowoczesności oraz wyjątkowości. Jakie lusterko do makijażu wybrać?

  • Lusterko kosmetyczne z podświetleniem LED WENKO - okrągłe, naścienne lusterko z 5x powiększeniem nie tylko zapewni komfortowe wykonywanie podstawowych codziennych czynności, ale także stworzenie nadzwyczajnego nastroju i atmosfery w pomieszczeniu za pomocą finezyjnego oświetlenia. Choć wydawać by się mogło, że jest głównie produkowane z myślą o kobietach, to w przypadku mężczyzn może pomóc podczas stylizowania zarostu czy układania fryzury.
  • Lusterko kosmetyczne, wiszące, dekoracyjne - okrągłe obrotowe lusterko, dzięki powiększającym właściwościom, ułatwi wykonywanie codziennych zabiegów kosmetycznych i pielęgnacyjnych. Pozwoli na precyzyjne malowanie rzęs, kresek czy ust bez konieczności ciągłych poprawek, a tym samym na zaoszczędzenie sporej ilości czasu o poranku. Cechą główną produktu jest jego praktyczność i funkcjonalność - posiada możliwość regulacji kąta oraz średnice roboczą równą 16 cm.
  • Lusterko kosmetyczne MOSSO - lusterko naścienne, które dzięki stylowemu podświetleniu LED doda Twojemu pomieszczeniu szyku oraz elegancji. Trzykrotne powiększenie pomoże podczas wykonywania makijażu oraz stylizacji fryzur. Jednocześnie będzie stanowić ciekawy element wystroju, który z pewnością zwróci uwagę wszystkich domowników. Niewątpliwym walorem jest także długi okres żywotności oświetlenia LED - aż 50 000 godzin - oraz możliwość zawieszenia lustra w niemal każdym pomieszczeniu.
  • Lustro zawieszane na drzwi w ramie aluminiowej - idealnie udekoruje Twoje wnętrze i ozdobi drzwi łazienki lub sypialni. Stworzone zostało z myślą o wnętrzach wykonanych w stylu urbanistycznym, ze względu na dodatek w postaci aluminiowego akcentu. Zaletą produktu jest jego wyjątkowo szybki montaż - lustro łatwo przymocować za pomocą specjalnych haków. To wpływa na jego praktyczność oraz funkcjonalność. Oprócz ubogacenia wnętrza pomoże Ci precyzyjnie wykonać codzienny makijaż, fryzurę czy inne zabiegi pielęgnacyjno-kosmetyczne.

Każdy kto staje przed wyborem nowego lusterka wie, że nie zawsze jest to łatwe zadanie. Uwzględnić należy wiele parametrów, m.in.: wielkość lustra i pomieszczenia, styl oraz wystrój wnętrza czy chociażby rodzaj oświetlenia. Z tego względu warto dokładnie przeanalizować te kwestie i dobrać odpowiednie lustro, kierując się najważniejszymi potrzebami oraz kryteriami.

Lustro z organizerem