Jak wybrać posłanie na kanapę?

Posłanie na kanapę może uratować cię z niejednej opresji! Szczególnie, jeśli jesteś właścicielem młodego psa, który często się moczy. Przeczytaj, jak wybrać posłanie na kanapę dla psa!

Zwracaj uwagę na materiał

Pamiętaj, że posłanie na kanapę to trochę przedłużenie tego mebla. Czy zakryłbyś ją starym, szorstkim kocem, na którym się źle siedzi? No właśnie! Posłanie na kanapę dla psa powinno być zrobione z dobrej jakości materiału, który będzie nie tylko ochraniać twój mebel, ale także będzie dobrze wyglądać i sprawiać, że siedzenie na nim będzie przyjemnością – przecież może się tak zdarzyć, że poza twoim pupilem będzie na nim siedzieć ktoś jeszcze. Dobrym materiałem do używania jako posłanie na kanapę może być mieszanka takich materiałów jak bawełna, skóra i poliester. Dzięki temu kanapa będzie nie tylko dobrym ochraniaczem, ale też i przyjemnym posłaniem.

posłanie na kanapę

Kolor również jest istotny

Oczywiście najlepszą i najłatwiejszą drogą wyboru posłania na kanapę jest wybranie takiego koloru, jaki ma twoja kanapa. Wtedy posłanie zleje się z kanapą i stanie się jego integralną częścią. Nie zawsze jednak takie rozwiązanie jest możliwe. I nie zawsze takie rozwiązanie jest najlepsze. Jeśli masz czarną kanapę, a Twój pies ma długą, jasną sierść – prawdopodobnie od czarnego posłania na kanapę lepszym wyborem będzie jasne posłanie, na którym sierść twojego psa będzie się rzucać w oczy znacznie mniej.

posłanie na kanape

Utrzymywanie czystości

Jeśli jesteśmy już przy kwestiach związanych z utrzymaniem czystości – takie należy raz na jakiś czas wyprać. Dobrze jest wybrać takie, które nie wymaga chemicznego czyszczenia i można je spokojnie wybrać w pralce. Takie rozwiązanie da ci komfort i swobodę działania, w sytuacji, kiedy np. zdarzy się wypadek i będziesz musiał niezwłocznie wyczyścić posłanie na kanapę.

posłanie na kanapę

Ile posłanie na kanapę powinno zajmować miejsca?

Dobrze jest mieć możliwość złożenia posłania do możliwie najmniejszych rozmiarów. Dzięki temu w sytuacji, kiedy przyjdą do ciebie goście, lub zmienisz kanapę na mniejszą, lub po prostu, jeśli będziesz chciał zabrać posłanie w podróż – możliwość jego złożenia i przewiezienia powinna być jedną z kluczowych możliwości podczas decyzji o zakupie konkretnego posłania.

Czy posłanie na kanapę może uczulić?

Przed zakupem posłania na kanapę zdecydowanie powinieneś sprawdzić, czy w jego skład nie wchodzą jakieś substancje, które mogą uczulić ciebie, któregoś z twoich domowników lub twojego psa. W zweryfikowaniu wszystkich substancji, które mogłyby uczulać, najbardziej pomocna będzie etykieta przymocowana do posłania.

Czy zapobiega nieprzyjemnym zapachom?

Pamiętaj, że główną funkcją posłania na kanapę jest jej ochrona przed zabrudzeniami i nieprzyjemnymi zapachami. Przed zakupem konkretnej maty sprawdź, czy posłanie spełnia te funkcje. Jak? Najlepiej będzie, jeśli zapoznasz się ze specyfikacją materiałów, z których posłanie zostało uszyte. Sprawdź, czy są tam materiały, które dobrze chłoną wszelkiego rodzaju ciecze. Warto też dowiedzieć się jak trudno będzie wybawić potencjalne plamy, jak długo materiały wykorzystane do użycia posłania będą schnąć oraz jaka jest ich wytrzymałość na spotkanie z zębami lub pazurami twojego pupila.