Jak zabrać się za porządki w domu? 10 sprytnych gadżetów

Któż z nas nie miał nigdy problemu z utrzymaniem porządku w domu? W mniejszym lub większym stopniu problem ten dotyczy chyba każdego z nas. W naszym mini poradniku, podpowiemy, jak radzić sobie z utrzymaniem porządku w domu. Pokażemy też kilka sprytnych gadżetów, które pomogą Ci w zapanowaniu nad przechowywaniem przedmiotów i ubrań.

Jak zabrać się za porządki w domu?

Na początek warto narzucić sobie dyscyplinę, wypracować nawyk odkładania rzeczy, z których w chwili obecnej nie korzystamy, na ustalone dla i przeznaczone dla nich miejsca. Ten pozytywny nawyk, powinni wypracować wszyscy domownicy. Gdy planujmy sprzątanie, rozłóżmy działania w racjonalnym i realnym czasie, podzielmy się pracami z pozostałymi domownikami. W taki sposób sprawniej i łatwiej zapanujemy nad nieporządkiem. Kolejnym ważnym elementem troski o porządek, jest systematyczność. Zwłaszcza jeśli czynności dotyczą drobnych, codziennych rzeczy, jak na przykład przetarcia blatu kuchennego, czy deski do krojenia, włożenie wypranych ubrań do szafy itp. Pamiętajmy też, że większość plam i zabrudzeń, najłatwiej wyczyścić tuż po ich powstaniu.
By poradzić sobie z przechowywaniem przedmiotów, warto upewnić się, że posiadamy dostateczną liczbę półek, szaf i schowków.

Worki próżniowe na ubrania

Pokrowce i worki próżniowe — sprzymierzeńcy ładu w garderobie

By racjonalnie zarządzać przestrzenią naszych szaf i garderoby, warto zaopatrzyć się w worki próżniowe, przeznaczone do przechowywania tekstyliów. Worki takie idealnie sprawdzą się przy składowaniu pierzyn czy puchowych kurtek, gdyż po wyprowadzeniu powietrza z wnętrza, znacząco zmniejszają objętość przedmiotów. Ubrania wykorzystywane okazjonalnie, jak garnitury, czy suknie wieczorowe, dobrze przechowywać w funkcjonalnych pokrowcach. By zapewnić sobie dostateczną ilość miejsca na wieszaki, w garderobie warto umieścić wygodny, teleskopowy wieszak na ubrania. Osobnym, często trudnym tematem, jest zapanowanie nad szafką z obuwiem. By wprowadzić porządek w butach, warto zaopatrzyć się w organizery, które z jednej strony pozwolą zaoszczędzić przestrzeń, z drugiej ułatwią przechowywanie obuwia w parach.

Jak przechowywać drobiazgi?

poznać kilka funkcjonalnych sposobów, które pomogą nam zapanować nad tym problemem. Wygodnym i ekologicznym rozwiązaniem, mogą być bambusowe organizery — pojemniki, które w różnych rozmiarach znajdziesz w ofercie sklepu Emako. Jeśli regularnie zdarza Ci się gubić klucze, dobrym pomysłem będzie zakup funkcjonalnej szafki na klucze ZELLER.
Do pokoju dziecięcego, doskonale sprawdzą się tekstylne pojemniki ANIMAL z motywem zwierzęcym. Nadadzą się one idealnie do przechowywania klocków czy innych drobnych zabawek. Świetnym, niedrogim i całkowicie naturalnym organizerem na drobiazgi, wspierającym porządki w domu, może być po prostu wiklinowy kosz lub kufer.
By zaprowadzić ład w biżuterii, warto zaopatrzyć się w niewielką, funkcjonalną szafkę, która dodatkowo wyposażona została w funkcjonalne, podświetlone lustro. By w wygodny sposób, skutecznie utrzymać w porządku nici i przybory krawieckie, warto wybrać jeden z dedykowanych organizerów w formie niciarek. Te i wiele innych, praktycznych rozwiązań, wspierających utrzymanie porządków w domu, znajdziesz w ofercie sklepu Emako. Napewno znajdziesz tu rozwiązania, które sprawdzą się w Twoim domu.

Pojemniki do przechowywania na regale