Jak zachęcić dziecko do jedzenia? Wybieramy zestaw naczyń dla dzieci

Słaby apetyt u dziecka to problem, na który skarży się co raz więcej rodziców. Każda mama martwi się, kiedy maluch notorycznie odmawia jedzenia i nie dojada w całości przygotowanych dla niego posiłków. Jeśli problem ten dotyczy również Ciebie, nie martw się, Twojemu dziecku z pewnością nie grozi niedożywienie. Zanim zasięgniesz porady lekarza, przyjrzyj się swoim codziennym praktykom w kuchni. Bardzo często to, co jest skuteczne dla dorosłych, nie sprawdza się u naszych dzieci. Jak zatem zachęcić dziecko do jedzenia?

Kiedy dziecko nie chce jeść

Na początek nie załamuj się, ponieważ zdecydowana większość rodziców narzeka na apetyt swoich dzieci, głównie między 3 a 4 rokiem ich życia. Bardzo często wynika to z tego, że jako ich najważniejsi opiekuni nie chcemy, by czegokolwiek im zabrakło, stąd mamy tendencje do przedobrzania. W kwestii jedzenia nie jest inaczej, zapominamy, że maluchowi do najedzenia się w zupełności wystarczy o co najmniej połowę mniejsza porcja od naszej. Nie martw się, jeśli Twoje dziecko nie zjadło skrupulatnie wszystkiego, co przygotowałaś mu na talerzu, niech samo zadecyduje czy jest już najedzone. Przymuszanie do jedzenia jeszcze nikomu nie wyszło na dobre, a organizm ludzki został tak skonstruowany, by sam informował nas o takich potrzebach jak głód czy pragnienie, więc nie ma szans, by Twoja pociecha umarła z głodu. Jeśli maluch ma problemy ze skupieniem się przy jedzeniu i rozprasza go wszystko dookoła, zadbaj o odpowiednią atmosferę posiłku. Wielu rodziców próbuje odwrócić uwagę dziecka kreskówką w tv, by nieświadomie zjadło, choć odrobinę nielubianej marchewki. Na czas obiadu wyłącz odtwarzacz z ulubionymi bajkami, odłóż wszystkie zabawki na bok. W przyszłości podziękujesz sobie za to, ponieważ z pewnością wpłynie to na tempo spożywania posiłków oraz zdyscyplinowanie Twojego dziecka. Aby sam posiłek był dla niego jak najbardziej atrakcyjny, zwróć uwagę na specjalne, kolorowe naczynia dla dzieci, które zachęcą do jedzenia z nich nawet największych niejadków.

Dziecko trzymające łyżkę

Aby dziecko było samodzielne

Staraj się możliwie jak najszybciej przyzwyczajać dziecko do samodzielności. Oczywiście nie polega to na zostawianiu go samemu sobie, ale każdorazowe karmienie łyżeczką jest po prostu monotonne i nudne. Wspólny posiłek może wyglądać zupełnie inaczej, kiedy Twój maluch otrzyma swój specjalny zestaw naczyń dla dzieci, który pozwoli mu na samodzielne posługiwanie się w pełni bezpiecznymi sztućcami. Być może będzie to wiązało się z koniecznością zmiany ubioru po skończeniu posiłku, ale jeśli kolorowe naczynia zwrócą uwagę Twojego dziecka i pobudzą jego wyobraźnię, z pewnością zjedzenie obiadu nie będzie już przykrym obowiązkiem, a raczej dobrą zabawą. Dobrym sposobem na zainteresowanie dziecka posiłkiem jest pozostawienie mu wyboru, nie tylko co do dodatków, takich jak surówka, ale także w kwestii naczyń. Pozwól dziecku samemu wybrać, z którego kubeczka chce napić się dziś soku i na jaki talerzyk chce mieć nałożony obiad.

Jak zachęcić dziecko do jedzenia?

Bezpieczeństwo dziecka jest najważniejsze, to oczywiste. Z tego powodu nie pozwalaj mu na samodzielne spożywanie posiłku z naczyń przeznaczonych dla dorosłych. Tego typu zastawa jest nie tylko ciężka i niewygodna w użytkowaniu dla małego dziecka, ale w przypadku jej zbicia, może być także niebezpieczna. Dobrym wyborem w tej kwestii będą bambusowe naczynia dla dzieci, które są przede wszystkim bardzo lekkie, ale także niezwykle trwałe na zarysowania. Zestaw Blue Meal marki Atmosphera for kids jest jednym z niezbędnych kompletów dziecięcych naczyń, które warto sprawić swojemu dziecku. W skład zestawu wchodzi kubeczek, miseczka, talerzyk z przegródkami, oraz wygodne sztućce – widelec i łyżeczka. Na szczególną uwagę zasługuje pomysłowy talerz z przegrodami, który uniemożliwi mieszanie się poszczególnych elementów posiłku.

Oryginalny design i przyjazne barwy z pewnością zachęcą do jedzenia nawet największego niejadka. Dodatkowo bambusowe naczynia są niezwykle higieniczne, nadają się do podawania posiłków zarówno na zimno jak i ciepło. Innym zestawem naczyń, na który warto zwrócić uwagę, jest zestaw naczyń bambusowych Kotek, wspomnianej już wyżej marki Atmosphera. Ten komplet składający się z dwóch talerzyków różnych rozmiarów, oraz bambusowych sztućców przypadnie do gustu nie tylko miłośnikom zwierząt. Specjalnie zaprojektowany kształt talerzy nie pozwala na wydostanie się posiłku na zewnątrz, przez co samo nabieranie pokarmu jest również wygodniejsze. Przyjazna faktura i ciepłe kolory sprawią, że każdy posiłek stanie się dla Twojego dziecka o niebo przyjemniejszy. Wybierając tego typu akcesoria do kuchni, zyskasz pewność, że Twoje dziecko korzysta z pełni bezpiecznych i przeznaczonych do jego wieku naczyń. Kolorowe, bambusowe talerze dla dzieci w połączeniu ze zdrowym posiłkiem oraz ciekawymi dodatkami stworzą barwną kompozycję, która pozytywnie wpłynie na pobudzenie apetytu u każdego malucha.

Jedzące dziecko

Jak zachęcić dzieci do jedzenia na przyjęciach

Przyjęcie urodzinowe Twojego dziecka może być dla niego niezapomnianym przeżyciem. Jednak nakarmienie dodatkowej grupki dzieci może być nie lada wyzwaniem. Z tego powodu marka EH Excellent Houseware zaprojektowała specjalny komplet naczyń dla dzieci z papieru, który doskonale sprawdzi się na każdym dziecięcym przyjęciu. Każdy zestaw składa się z serwetki, talerzyka, oraz kubeczka ze słomką. Te naczynia wykonane są z niezwykle trwałego papier. Przede wszystkim są bezpieczne dla dzieci, ponieważ nie stwarzają ryzyka stłuczenia, a po wszystkim nie trzeba ich myć. Kolorowa szata graficzna tych naczyń w postaci słonia, żyrafy, lwa i hipopotama powoduje, że z chęcią sięgają po nie wszystkie dzieci.