Jak zmieścić w łazience wszystko to, czego potrzebujesz?

Dzisiejsze mieszkania w blokach zwykle nie mogą się pochwalić dużymi łazienkami. Jednak nawet najmniejszą łazienkę można przekształcić w przytulne i funkcjonalne pomieszczenie, które pomieści wszystko to, co niezbędne. Musisz tylko wybrać odpowiedni projekt wnętrza i praktycznie wykorzystać całą dostępną przestrzeń. W tym artykule zebraliśmy dla Ciebie garść porad dotyczących przechowywania w łazience.

Dokonaj wyboru

Najpierw dowiedz się, co naprawdę chcesz, aby znajdowało się w Twojej łazience. Nie zagracaj tego pomieszczenia zbytnio, ponieważ w ten sposób będzie się ono wydawało o wiele ciaśniejsze niż jest w rzeczywistości. Luksusowa kabina z hydromasażem lub kabiną parową i wolnostojąca wanna nie zmieszczą się na małej powierzchni. Zamiast decydować się na mały prysznic i małe meble łazienkowe, możesz dokonać lepszych wyborów i wybrać ładny przestronny prysznic lub wannę i ładne meble łazienkowe z miejscem do przechowywania. Przekonasz się, że ładny kabina prysznicowa oferuje większy komfort i luksus niż ciasna kabina prysznicowa w połączeniu z małą wanną.

stylowa łazienka z wanną

Półki w łazience

Dzięki półkom optymalnie wykorzystasz przestrzeń swojej łazienki. Jeśli nie masz już miejsca na szafkę, możesz powiesić kilka półek. Na przykład nad toaletą, nad wanną lub obok umywalek. W sklepach kupić można gotowe półki, regały lub kilka pojedynczych półek. Ponadto szafki ścienne również będą miłym i funkcjonalnym dodatkiem do Twojej łazienki. Półki idealnie nadają się do przechowywania wszelkiego rodzaju potrzebnych rzeczy, takich jak ręczniki, koszyki z artykułami toaletowymi, dekoracje lub ładne rośliny, które poprawią atmosferę w łazience.

Nowoczesna łazienka z półką pod lustrem

Kosze

Kosze to najlepszy sposób na przechowywanie wielu luźnych przedmiotów. Weźmy na przykład wszystkie szampony, gąbki, rolki papieru toaletowego, ręczniki lub inne przybory toaletowe. Kosze są dostępne w różnych kształtach i rozmiarach, dzięki czemu łatwo kupisz dokładnie taki rodzaj kosza, jakiego potrzebujesz. Bardzo fajnie jest łączyć ze sobą różne kosze, ale modele z tego samego stylu wyglądać będą równie atrakcyjne. Kosze na pranie to oczywiście również przedmioty do przechowywania, których nie powinno zabraknąć w łazience. Jednak jeśli pragniesz, aby Twój kosz na pranie był wyjątkowy, zastanów się nad wyborem pufy z opcją przechowywania prania.

kosz na pranie z białymi ręcznikami

Zadbaj o porządek

Rozwiązując problem niewielkiej przestrzeni, większość projektantów zgadza się z tą samą opinią, że wszystko, co niepotrzebne, należy usunąć. W każdej łazience jest wiele rzeczy, które wizualnie „jedzą” metry. Uporządkowana przestrzeń będzie bardziej funkcjonalna i pozwoli Ci zmieścić wszystkie najważniejsze akcesoria i przedmioty łazienkowe. Właśnie dlatego powinieneś raz w miesiącu usuwać przedmioty niepotrzebnie zagracające łazienkę, chować kosmetyki itp. Wszystkie akcesoria, kosmetyki i środki czystości powinny znajdować się w specjalnie wyznaczonych dla nich miejscach.

Butelki z detergentami obok kosza i ręczników

Meble łazienkowe

Osiągnięcie wygodnego systemu przechowywania w łazience jest dość trudnym zadaniem. W końcu konieczne jest przechowanie imponującej liczby małych przedmiotów takich jak pędzle do makijażu, grzebienie, tubki kremu, waciki i wiele innych. Jak umieścić małą rzecz, aby nie przeszkadzała, była zawsze pod ręką i nie powodowała bałaganu? Cały sekret tkwi w doborze odpowiednich mebli łazienkowych, które sprytnie pomieszczą wszystkie ważne dla Ciebie przedmioty użytku codziennego.

Nowoczesne meble łazienkowe

Co z pralką?

Drugim problemem, z którym zmierzyć się muszą posiadacze niewielkich łazienek, jest: gdzie zmieścić pralkę. Bez pralki współczesne życie nie jest już możliwe. Jeśli w łazience nie ma miejsca na to urządzenie, logicznym jest, aby umieścić je na zewnątrz łazienki, na przykład w kuchni. Czasem jednak tam również nie ma wolnego miejsca. W takim przypadku najłatwiej jest pozostawić pralkę pod umywalką, poświęcając szafkę podumywalkową. Dobrym rozwiązaniem jest stworzenie blatu, w który wpuszczona będzie umywalka oraz pod którym znajdować się będzie pralka. Taki projekt zajmie niewiele miejsca, a wyglądać będzie przy tym elegancko i nowocześnie. Ważne jest jednak, aby wybrać blat, który można stosować w łazienkach.

pralka w nowoczesnej łazience

DIY pomysły na łazienkę

Dobrym rozwiązaniem jest samodzielne wykonanie poręcznych schowków łazienkowych. W internecie z pewnością znajdziesz prosty pomysł, który będziesz mógł łatwo skopiować. Wiele pomysłów na samodzielne wykonanie schowków łazienkowych zapewni Ci schludne i wydajne przechowywanie artykułów toaletowych. Optymalne wykorzystanie luźnej przestrzeni w łazience i tworzenie pięknych jej elementów będzie także z pewnością ciekawym wyzwaniem. Bądź kreatywny i stwórz własne miejsce do przechowywania w łazience!