Jak zrobić pyszne domowe burgery z mięsa mielonego?

Żadnego kupnego produktu nie da się porównać ze smakiem świeżo przygotowanego hamburgera według własnego przepisu. Można oczywiście całość zrobić bez używania dodatkowych akcesoriów, ale proces będzie znacznie szybszy i łatwiejszy, jeśli użyjesz prasy do hamburgerów.

Prasy te wyposażone są w pojemnik, w którym umieszcza się mięso mielone. Za pomocą dźwigni uruchamiany jest element dociskowy, który popycha mięso w dół i nadaje mu zaokrąglony kształt o idealnych wymiarach. Możesz również użyć specjalnych arkuszy w procesie prasowania hamburgerów, aby łatwiej je przenosić i układać w stosy.

Czego potrzebujesz, żeby przygotować domowe burgery z mięsa mielonego?

Domowe burgery z mięsa mielonego to doskonały pomysł na ciekawe danie dla gości lub zjedzenie posiłku à la fast food, jednak w zdrowszej i domowej odsłonie. Jednak co należy wcześniej przygotować? Z pewnością przyda się w tym przypadku specjalna praska do burgerów. Jednak zanim sprasujesz mięso, możesz je także samodzielnie zmielić za pomocą maszynki do mięsa. Pomocne mogą się też okazać pierścienie do formowania jedzenia.

Domowe burgery z mięsa mielonego

Czy praska do burgerów jest konieczna, aby przygotować proste domowe burgery?

Jeśli kiedykolwiek robiłeś burgery w domu, wiesz, że jest to proces, który zajmuje dużo czasu. Bardzo trudno jest uzyskać idealnie okrągły kształt i równomiernie rozłożyć mięso. Najlepszym zatem sposobem jest użycie prasy do burgerów, dzięki której wszystkie burgery będą tej samej średnicy i grubości. Dlaczego to zaleta? Ponieważ jednakowe burgery będą potrzebowały tej samej ilości ciepła i tego samego czasu przygotowania, dzięki czemu proces będzie bardziej wydajny pod każdym względem.

Dzięki prasce do burgerów możliwe jest przygotowanie ich dużej ilości w rekordowym czasie. Nie będziesz musiał czekać na odpowiedni moment, aby przygotować swoje ulubione burgery, ponieważ przygotowanie ich będzie tak szybkie, że z pewnością zrobisz to nawet bez specjalnej okazji.

Istnieją dwa różne rodzaje pras do burgerów, tradycyjna i pionowa. Tradycyjny składa się z dwóch zbiorników: jednego na mielone mięso i drugiego, w którym tłoczone są burgery. Po uruchomieniu dźwigni jeden element wywiera nacisk na drugi, dzięki czemu powstaje burger. Prasa pionowa wyposażona jest w większą przegródkę, która pomieści nawet kilka kilogramów mięsa mielonego. Za pomocą dźwigni mięso trafia ze zbiornika do części prasującej, gdzie zostaje zamienione na burgera.

Pyszne domowe burgery

Domowe hamburgery jak z McDonalda — zdradzamy dwa ważne sekrety

Aby we własnym domu stworzyć burgery jak z McDonalda (a nawet zdecydowanie lepsze), wykorzystaj w tym celu praskę do burgerów, odpowiednie przyprawy, a także bułkę.

Jak używać praski do burgerów? Do odpowiedniej przegródki włóż mięso mielone, przesuń dźwignię i spraw, aby mięso zostało ściśnięte, dzięki czemu zostanie mu nadany charakterystyczny zaokrąglony kształt. Następnie wyjmij burgera i powtarzaj proces, aż uzyskasz pożądaną przez siebie liczbę burgerów. Jeśli używasz pionowej prasy, napełnij zbiornik mieloną wołowiną i umieść formę na hamburgery na końcu otworu do napełniania. Przesuń dźwignię tak, aby mięso zostało przeciśnięte przez formę i wyszło z otworu uformowane w idealną grubość i kształt.

Jak czyścić praskę do burgerów? Urządzenia te mają kontakt z surowym mięsem, dlatego ich dokładne czyszczenie jest bardzo ważne. W każdym razie nie jest to zbyt skomplikowane zadanie. Praski do burgerów są wykonane ze stali nierdzewnej, dzięki czemu wszystkie części można myć w zmywarce. W przypadku pras pionowych bardzo ważne jest dokładne oczyszczenie zbiornika środkiem odpowiednim do obróbki stali nierdzewnej. Zewnętrzna strona również powinna być czyszczona, ponieważ może zawierać resztki mięsa. Pamiętaj, aby wyczyścić wszystko wewnątrz i na zewnątrz przed złożeniem części i pozostawieniem prasy gotowej do ponownego użycia.

Mielone mięso ubite w burgera