Jaka pościel na zimę? Pomagamy wybrać modele, w których obudzisz się wyspany/a, jak nigdy!

W czasie zimowym dłuższe wylegiwanie się pod kołdrą jest szczególnie przyjemne, a nawet potrzebne, dlatego koniecznie trzeba się do tego przygotować tak, aby każda wolna chwila, w której pozwolić możemy sobie na relaks, przebiegała w jak najwyższym komforcie. Przyczyni się do tego nie tylko gruba kołdra i wygodna poduszka, ale także doskonała pościel, dzięki której sypialnia stanie się przytulnym miejscem, i to w każdym aspekcie. Jest to bardzo ważne, ponieważ aby obudzić się wypoczętym i w pełni sił, należą się do tego odpowiednie warunki, z tego względu wybór pościeli musi być przemyślany. Jaka pościel na zimę będzie więc najlepsza i czym się kierować przy jej wyborze?

Wybieramy pościel na zimę: jaki materiał najlepszy?

Istotny jest rodzaj materiału, z którego została wykonana pościel - satyna będzie na zimę zbyt cienka, lepiej postawić na coś grubszego i jednocześnie przewiewnego, czyli materiały naturalne. Tu sprawdzi się pościel bawełniana, ale należy pamiętać, że może mieć ona wiele różnych oblicz, ponieważ na rynku dostępne są pościele z domieszkami materiałów syntetycznych, 100% bawełny, a także flanelowe, które charakteryzują się grubszym splotem, a ten będzie na czas zimowy idealny. To sprawia, że pościel bawełniana na zimę będzie doskonałym pomysłem.

Bawełna jest materiałem wytrzymałym i przyjemnym w dotyku, a do tego w przystępnej cenie, dlatego to najpopularniejszy typ pościeli, jaki spotkać można w naszych sypialniach.

O czym nie można zapomnieć?

Wybierając pościel, nie można zapomnieć o dostosowaniu jej do wymiarów łóżka, warto zwrócić uwagę również na rodzaj zapięcia, ale który będzie najlepszy, to już kwestia indywidualna. Poza tym ważna jest oczywiście estetyka. Urokliwa pościel sprawi, że nasza sypialnia stanie się przytulnym miejscem, a jej kolorystyka dostosowana do innych tekstyliów przybliży nas do doskonałego efektu. W ten sposób można w każdej chwili łatwo i szybko zmienić aranżację sypialni.

Pościele dostępne na EMAKO wykonane są w większości z bawełny, a do tego wyróżniają się różnorodnymi motywami, więc można je z łatwością dostosować do stylistyki sypialni lub tworzyć przy jej pomocy zupełnie nową aranżację. Może być to piękna, wzorzysta pościel w głębokim granacie, pościel z motywem tropikalnych liści w eleganckiej, oryginalnej kolorystyce i jasnej tonacji lub klasyczna krata w granatowej barwie na pościeli WINTER SPIRIT. Tym sposobem podniesiemy nie tylko jakość naszego snu, ale także odczucia wizualne.

Zadbaj nie tylko o odpowiednią atmosferę, ale też higienę snu - czyli jak wietrzyć pościel zimą?

Przyjazne otoczenie, a tym samym sprzyjająca atmosfera w sypialni to niewątpliwie ważny czynnik składający się na nasz dobry sen, nie jest to jednak wszystko. Nie można zapomnieć także o zapewnieniu sobie odpowiednich warunków, czyli zaciemnienia i odpowiedniej temperatury. Lepiej jest spać pod grubą kołdrą niż w sypialni z włączonym ogrzewaniem, warto ją przed snem dobrze przewietrzyć. Wykorzystać można także ujemne temperatury i wystawić na nią swoją pościel, eliminując tym samym bakterie, grzyby i roztocza, których mikroskopijnych rozmiarów odchody mogą być winowajcami alergii, astmy, bólu głowy i kataru. Wystarczy tylko pół godziny na mrozie, aby pozbyć się wszystkich niechcianych lokatorów i cieszyć się dobrym snem. Najlepiej, gdy powietrze jest suche, wtedy wietrzenie pościeli jest najbardziej skuteczne.

Sen odgrywa w życiu bardzo istotną rolę, bez odpowiedniej ilości i jakości snu nasz organizm nie funkcjonuje tak jak powinien, dlatego zadbanie o odpowiednie warunki to jednocześnie słuszna troska o siebie samego, nie warto odkładać tego na drugi plan.