Jaki bidon do szkoły? - jak wybrać bidon

W tym artykule podpowiemy, jak wybrać bidon do szkoły dla dziecka na nowy rok. Bidony są niezbędnym elementem wyposażenia każdego ucznia, ponieważ pozwalają na przechowywanie i transportowanie napojów w szkole. Wybierając bidon dla dziecka, należy zwrócić uwagę na kilka czynników, takich jak materiał, kształt i pojemność.

Z jakiego materiału bidon?

Bidony mogą być wykonane z różnych materiałów, takich jak plastik, metal lub silikon. Plastikowe bidony są lekkie i łatwe do przenoszenia, ale mogą się łatwo zepsuć. Metalowe bidony są trwałe, ale mogą być ciężkie i trudne do przenoszenia. Silikonowe bidony są lekkie i łatwe do przenoszenia, ale mogą się łatwo zepsuć.

Jaki kształt bidonu?

Kształt bidonu ma również duże znaczenie. Bidony mogą mieć kształt cylindra lub kubka. Cylindryczne bidony są łatwe do przechowywania i transportowania, ale mogą się łatwo zgubić. Bidony w formie kubka są łatwe do używania na co dzień, jednak ich forma często nie sprzyja wygodnemu transportowaniu.

Niektóre bidony wyposażone są w dodatkowe, wygodne uchwyty - mogą to być uchwyty na zakrętce lub karabińczyki. Dzięki temu bidon jest łatwiejszy do przenoszenia, a także mniej narażony na uszkodzenia.

Wybierając bidon na nowy rok szkolny, warto zwrócić uwagę na to, czy ma on dodatkowe funkcje, które mogą być przydatne w codziennym użytkowaniu. Na przykład niektóre bidony mają filtr wodny, dzięki czemu można pić wodę z kranu bez obaw o jej jakość.

Jaka pojemność bidonu?

Pojemność to kolejny czynnik, który należy wziąć pod uwagę przy wyborze bidonu. Bidony mogą mieć pojemność od 500 ml do 2 litrów. W zależności od tego, ile pijesz wody w ciągu dnia, będziesz potrzebował większego lub mniejszego bidonu. Jeśli pijesz dużo wody, możesz rozważyć zakup dwóch mniejszych bidonów lub jednego większego. Pamiętaj, że im większy bidon do szkoły, tym ciężej będzie nosić go w plecaku.

Jaki kolor bidonu?

Kolor to kolejna cecha istotna przy wyborze bidonu, chociaż drugorzędna. Bidony mogą być dostępne w różnych kolorach i wzorach. Wybierz kolor, który Ci się podoba i będzie łatwy do znalezienia w szkolnej szafce lub plecaku. Warto również zwrócić uwagę na to, czy bidon ma karabińczyk, który ułatwi jego przypięcie do plecaka.

Dzieci często wolą przedmioty z ulubionymi postaciami. Bidon z bohaterami bajki Psi Patrol będą więc chętnie wybierać maluchy. Dobierz do niego śniadaniówkę. Natomiast nastolatki mogą preferować subtelniejsze wzory lub kolory.

bidon psi patrol

Zalety bidonu do szkoły

Warto poświęcić chwilę na wybór odpowiedniego bidonu, bo to on będzie towarzyszył dziecku w szkole przez cały rok. To zaprocentuje, bowiem własny bidon ma liczne zalety:


oszczędność - pijąc wodę z kranu przechowywaną w bidonie zamiast napojów kupowanych w szkolnym sklepiku, unikamy wydawania pieniędzy;


zdrowie - regularne picie wody jest ważne dla utrzymania prawidłowego funkcjonowania organizmu; bidon będzie przypominał dziecku o regularnym nawadnianiu;


wygoda - bidon łatwo można zabrać ze sobą wszędzie, a także napełnić go wodą o dowolnym momencie;


ochrona środowiska - unikamy produkowania odpadów plastikowych, które szkodzą środowisku.