Jaki kupić prezent dla 2 latka pod choinkę?

Wybór zabawki dla dwulatka pod choinkę to często dla rodzica poważne wyzwanie. Dziecko w tym wieku często nie ma jeszcze bliżej określonych potrzeb lub marzeń dotyczących posiadania przedmiotów. Przede wszystkim takiemu maluchowi ciężko jest wyrazić swoje potrzeby. Chcąc sprawić przyjemność dwulatkowi, zwróć uwagę, jakiego typu przedmioty sprawiają mu radość oraz weź pod uwagę ogólne trendy zainteresowań dzieci w tym wieku. W tym artykule doradzimy Ci, jaki kupić prezent dla 2 latka.

Wybór praktycznej zabawki dla dwulatka – drewniany domek

Wiele z nas na pewno pamięta jeszcze czasy, kiedy w domu z krzeseł i koców budowaliśmy wyjątkowe konstrukcje, a następnie zamieszkiwaliśmy w środku, bawiąc się świetnie. To zajęcie, które przysparzało dużo frajdy, nawet jeżeli robiło się to w pojedynkę. Dwuletnie dzieci najczęściej nie mają jeszcze fizycznej możliwości do takich zabaw, ale koncepcja korzystania z własnego niewielkiego domku w domu jest bardzo atrakcyjna dla większości maluchów.

Drewniany domek z beżową zasłonką może stanowić w pokoju świetne miejsce na tak zwane „skarby”. Wszystkie elementy produktu wykonane są z bardzo wysokiej jakości materiałów, dzięki czemu nie należy się obawiać ich szybkiego zużycia. Zasłonkę można dodatkowo przystroić w efektowne ozdoby, aby jeszcze bardziej zwiększyć atrakcyjność domku. Przytwierdzenie fosforyzujących gwiazd od wewnętrznej strony sprawi, że dziecko będzie się jeszcze bardziej cieszyło swoim prezentem.

Mały aquapark, dinozaur i fontanna

Dzieci bardzo lubią wszelkiego rodzaju zabawy wodne. Wycieczka do aquaparku często jest jednym z najlepiej zapamiętywanych przeżyć, jakie dzieci wspominają w późniejszym wieku. Jeżeli posiadasz warunki do postawienia na przykład w ogrodzie małego basenu, możesz łatwo zapewnić swojemu dwulatkowi mini aquapark z dinozaurem i działającą fontanną. Produkt to po prostu niewielki basenik przeznaczony dla małych dzieci. Sprzęt posiada kilka wbudowanych ciekawych atrakcji, które na pewno przypadną do gustu większości dzieci. Dla kilkuletnich dzieci dinozaury są bardzo atrakcyjnym konceptem - na jednym z brzegów małego baseniku znajduje się nadmuchiwany wizerunek przypominający dinozaura z otwartą paszczą.

Aby ten element był jeszcze bardziej atrakcyjny, dziecko może wrzucać dołączone kulki do specjalnego otworu w paszczy. Tuż obok znajduje się fontanna wodna wylatująca z miniaturowej palmy. Obok jest jeszcze atrakcyjna brama niczym z „Parku Jurajskiego” oraz schodki z małą zjeżdżalnią. Warto pamiętać, że takie zabawki dla 2 latka wymagają ciągłego nadzoru osoby dorosłej - dziecko bawi się w wodzie i zawsze w takim wypadku istnieje ryzyko niebezpiecznego zachłyśnięcia się. Dużą zaletą wybrania takiego prezentu pod choinkę jest gwarancja, że maluch będzie o nim pamiętał i cieszył się na nowo jeszcze w lecie, kiedy prawdopodobnie będzie mógł pierwszy raz z niego skorzystać.

Prezenty dla dwulatka 

Prezent nie musi być duży i drogi - wybierz małe autko 

Dla dwulatka na pewno nie liczy się ilość pieniędzy zainwestowanych w prezent dla niego. Dziecko często bardziej będzie cieszyło się z prostej, ale dobrze dobranej zabawki, niż z bardzo atrakcyjnej i drogiej rzeczy, która jednak nie pasuje do jego upodobań. Wiele dzieci pasjonuje się motoryzacją i uwielbiają bawić się małymi autkami, które łatwo mogą wziąć w dłoń i zabrać ze sobą w dowolne miejsce. Wielu z nas marzyło, aby w przyszłości zostać dzielnym strażakiem. Dzisiejsze młode pokolenie również mają podobne upodobania - bardzo prawdopodobne, że sprawisz wyjątkowo dużą radość synkowi albo córeczce, jeśli podarujesz drewniany wóz strażacki.

Taki przedmiot może stać się ukochaną zabawką i towarzyszyć przez wiele lat podczas zabaw, jako główna atrakcja. Warto także zauważyć, że proste zabawki często nie tylko sprawiają najwięcej frajdy, ale przede wszystkim pobudzają wyobraźnię i kreatywność dziecka. Bardzo ważne i praktyczne jest również, że samochodziki do zabawy wspomagają rozwijanie umiejętności psychoruchowych i motoryki - taka nauka w wieku dwóch lat jest bardzo istotna dla ogólnego rozwoju dziecka.

Właściwy wybór prezentu to dopasowany wybór

Jeżeli Twoje dziecko lubi zabawy wodne, albo jest zafascynowane morskimi stworzeniami - na pewno do gustu przypadnie mu duży dmuchany wieloryb. To kolejna zabawka, która będzie w stanie ucieszyć podopiecznego kilka razy - w momencie odpakowywania oraz kiedy maluch będzie mógł pierwszy raz użyć jej w lecie. Dla wielu dzieci czas oczekiwania na pierwsze użycie jest w stanie przynieść wiele dodatkowej radości, wzmagając „apetyt” w międzyczasie. Nieraz tak wydłużony okres oczekiwania na pierwsze wypróbowanie prezentu jest też dobrą lekcją uczącą cierpliwości.

Zabawka ma również walor edukacyjny - bardzo często dzieciom sprzedawane są pompowane kolorowe zwierzaki albo popularne atrakcyjne czarno białe orki, natomiast ten oferowany pływak posiada wygląd wieloryba. To bardzo ważne, aby od najmłodszych lat budować świadomość istnienia i szacunek do zwierząt żyjących w morzach i oceanach, aby w przyszłości nasze dzieci postępowały właściwie wobec natury na całym świecie.