Jakie firanki do salonu wybrać?

To jedno z tych pomieszczeń w domu czy mieszkaniu, z których często korzystamy wraz ze wszystkimi członkami naszej rodziny. Wyprawiamy w nim przyjęcia, podejmujemy gości, odpoczywamy, oddajemy się lekturze, relaksujemy się przy wspólnym posiłku lub wraz z całą rodziną oglądamy emocjonujący mecz lub wzruszający film. Jest to jednocześnie najbardziej reprezentacyjne, a co za tym idzie najważniejsze pomieszczenie w naszych domostwach. O jakim miejscu mowa? Oczywiście o salonie. Stworzenie odpowiedniego klimatu dla spędzania czasu w gronie rodziny, przyjaciół i najbliższych to kluczowa funkcja, jaką ma spełniać salon. Niezależnie od wielkości pomieszczenia, ważne jest, aby zadbać o jego odpowiednią aranżację tak, aby każda spędzona w nim chwila kojarzyła się przyjemnie. Kolorystyka mebli, dodatki oraz akcesoria, którymi się otaczamy to zwieńczenie stylizacji salonu. Stając przed trudnym wyborem, jakim jest kompozycja aranżacyjna, nie zapominajmy również o niezwykle ważnym detalu, jakim są firanki do salonu.

zasłonki

Wnętrze idealne

Zastanawiając się nad spójnością kompozycji, powinniśmy pochylić się nie tylko nad swoimi własnymi preferencjami czy gustem, ale również nad upodobaniami innych domowników. Salon to bowiem miejsce, które ma służyć wszystkim. I o ile jeszcze niedawno firanki do salonu stanowiły dość nieoczywisty wybór (mimo, że doskonale pamiętamy je z domów naszych rodziców czy dziadków), o obecnie przeżywają swój renesans. O ile dotąd często zastępowaliśmy je łatwymi w utrzymaniu czystości i montażu żaluzjami i roletami, wraz z upływem czasu, jak każdy klasyczny element wystroju, wróciły one do łask. Dzieje się tak głównie dlatego, iż poza oczywistą funkcją, jaką jest zasłanianie i ochrona okna, firanki do salonu pełnią również funkcję dekoracyjną i dodają pomieszczeniu klasy i smaku, pozwalając jednoznacznie określić jego styl. Doskonale sprawdzają się w tradycyjnych wnętrzach, jak również tych urządzonych w nowoczesny sposób. Nawet tak pozornie trudny do dobrania odpowiednich dla niego dekoracji styl industrialny „przeprosił” się z firankami i bardzo często możemy je spotkać nawet w takich nieoczywistych aranżacjach.

firanki do sypialni

Jak wybrać firanki do salonu?

Czym kierować się podczas wyboru i zakupu firanki do salonu? Przede wszystkim warto zwrócić szczególną uwagę na styl, w jakim zostało urządzone to pomieszczenie. Spójność każdej kompozycji jest kluczowa dla zachowania jak najwyższej jakości komfortu. Wystrój jednak wcale nas nie ogranicza. Wręcz przeciwnie, nawet najbardziej ekstrawaganckie pokoje możemy ozdobić z pomocą dopasowanej do niego firanki. Musimy tylko pamiętać, by zachować odpowiedni dla każdego wystroju umiar. O ile gustowne, wyważone dodatki mogą korzystnie wpłynąć na aranżację wnętrza, o tyle nadmiar wzorów i kolorów może zwyczajnie przyprawić o ból głowy.

firanki do salonu

Prostota nie musi być nudna, a minimalizm nie kojarzy się już tylko z ascetycznymi pomieszczeniami bez wyrazu. Projektanci i dekoratorzy wnętrz niejednokrotnie udowodnili, że subtelność, którą niesie za sobą na przykład styl skandynawski, ma kojący, uspokajający i relaksujący wpływ na osoby w nim przebywające. Wiedząc już, czego szukasz i jakie dodatki będą pasowały do wystroju salonu jesteś w stanie stworzyć urocze i przytulne wnętrze. Nawet w nowoczesnym wnętrzu firanka może dodać pewnej dozy romantyczności i elegancji. Jeśli w Twoim salonie brakuje naturalnego oświetlenia, wybierz taką tkaninę, która nie przyczyni się do dodatkowego ograniczenia nasłonecznienia. Zbyt ciemny pokój może wydawać się ponury, a taki wystrój męczy oczy. Długie, zwiewne niczym mgiełka firanki do salonu to idealne rozwiązanie do tego typu pomieszczenia. Wprowadzasz nie tylko pewną dozę lekkości, ale również ciekawe urozmaicenie. Wybierając jasne, półprzezroczyste tkaniny stwarzasz wrażenie większej przestrzeni pomieszczenia. Firanki do salonu są w stanie w bardzo delikatny sposób nadać niepowtarzalnego klimatu. Jeśli z jakiegokolwiek powodu wahasz się, czy zdecydować się na kupno firanki do salonu, nie trać ani chwili dłużej! Sprawdź naszą bogatą ofertę firanek, wśród których z pewnością znajdziesz idealny model dla siebie! Bogata gama wzorów, kolorów oraz tkanin sprawdzi się w wielu różnych aranżacjach.

firanki do salonu