Jakie lampy solarne wybrać?

Aranżacja ogrodu, balkonu lub tarasu to nie tylko piękne meble oraz robiąca wrażenie, bogata roślinność. Oświetlenie przestrzeni zewnętrznej jest równie istotnym czynnikiem w drodze budowania klimatycznej, przytulnej atmosfery, co we wnętrzu domu. Jak to zrobić? Odpowiednia gra świateł wprowadzi niepowtarzalny klimat, dlatego warto o nią zadbać, zarówno w kontekście efektownego ustawienia, jak i stylistyki lamp.

Warto zastanowić się nad lampami solarnymi, wykorzystującymi energię słoneczną, dzięki wbudowanej płytce fotowoltaicznej. To ekonomiczne i ekologiczne wykorzystanie zasobów naturalnych, dlatego też chętnie wybierane. Należy jednak pamiętać, że lampa solarna swój pełny potencjał wykaże przy odpowiedniej ekspozycji. Muszą być to miejsca dobrze nasłonecznione, w innym wypadku lampa będzie słabo świecić, a do tego jedynie przez krótki czas. W dużej mierze od natężenia światła zależy więc to, przez jaki czas po zmroku służyć będzie nam lampa solarna, ale oczywiście nie jest obojętna również jakość jej wykonania.

Rodzaje lampek solarnych

Jedną z wielu zalet lamp solarnych jest fakt, że nie wymagają rozkopywania ogródka ani ingerencji w elewację budynku. Zwykle wystarczy po prostu wbić je w ziemię, ale mogą przyjmować także inne, rozmaite formy. Wyróżnić można między innymi lampy solarne wiszące, idealne do takich przestrzeni zewnętrznych jak taras lub balkon, który umożliwi zawieszenie go w dogodnym miejscu.

Inną, wartą uwagi opcją jest lampa stojąca z kloszem, która z całą pewnością elegancko zaprezentuje się na większych powierzchniach tarasowych. Również do tych mniejszych znaleźć można ciekawe rozwiązania oświetleniowe, które rozświetlą otoczenie, między innymi niewielkie lampy solarne, które można postawić na stoliku. Takie przestrzenie można także zaaranżować lampkami solarnymi na łańcuchach, w formie girland.

Rozświetl swój ogród lampami solarnymi

W lampach solarnych najpiękniejsze jest to, że możemy rozstawić je w niemal każdym miejscu w ogrodzie, tworząc efektowną grę świateł. A poza tym nie martwić się o rachunki za prąd. W zależności od potencjału przestrzeni, możemy wykorzystać lampy solarne wbijane do ziemi, które delikatnymi diodami LED stworzą efektowne, punktowe kompozycje świetlne wśród kwiatów w rabatkach.

lampy solarne

Ciekawą propozycją aranżacyjną jest także szykowna latarnia solarna, która z całą pewnością przyczyni się do stworzenia klimatycznej atmosfery w ogrodzie. Wprost magicznie prezentują się ogrodowe alejki, rozświetlone lampami tego typu. Kompozycje, które można tworzyć są wręcz nieograniczone. Bardzo stylowo prezentuje się także lampa solarna z efektem ognia, która wyglądem przypomina elegancką pochodnię.

Godna uwagi jest urokliwa figurka podświetlana lampą solarną w kształcie fantazyjnego zwierzaka. Taki oryginalny akcent będzie cieszył oko również za dnia, stanowiąc ciekawe urozmaicenie pośród krzewów, kwiatów czy po prostu stojąc zaraz przed wejściem do domu.

Ogród przy domu powinien być spójny ze stylistyką jego wnętrza. Zachowana w ich tonie stylistyka lamp to istotna kwestia w całokształcie aranżacji. Niezwykle stylowym rozwiązaniem jest wisząca lampa, umieszczona nad stołem w altanie, na werandzie lub tarasie, nada przytulnego klimatu i będzie stanowić istotny element podczas wieczornych biesiad. Jeśli chcemy zachować stylistykę w charakterze industrialnym, to dobrym rozwiązaniem będzie metalowa lampa z żarówką lub żarówka z małymi diodami LED wewnątrz. Bardzo elegancko, niezależnie od stylu aranżacji, zaprezentuje się lampion solarny z plecionym koszem.

Lampy solarne nie tylko do ogrodu

Lampy solarne nie są rozwiązaniem przeznaczonym jedynie do ogrodów. Śmiało można umieścić je także na balkonach, na których często bardzo łatwo o dobrą ekspozycję promieni słonecznych, dlatego lampy dobrze zdają egzamin w takich przestrzeniach. Jeżeli mamy możliwość zawieszenia lampy wiszącej, to bardzo dobrze sprawdzi się w tym żarówka solarna lub papierowa lampa solarna, którą znaleźć można w zróżnicowanych, ciekawych motywach i kolorystyce. Podobnie jak girlandy, które będą estetycznie wyglądać zarówno na balustradzie, regale, ścianie jak i w innych wydaniach. Do wyboru są także girlandy w formie żarówek na łańcuchu.

lampka solarna na balkon

Jeżeli chcemy wzbogacić nasz stolik o estetyczny akcent, który również oświetli przestrzeń, to w tej roli sprawdzi się lampka solarna w słoiku ze sznurem. Na balkonie urozmaiconym w różnorodną roślinność, można umieścić także drobniejsze lampki wbijane do ziemi.

Różnorodność tworzenia kompozycji świetlnych z wykorzystaniem lampek o spójnej stylistyce nada naszej przestrzeni zewnętrznej niepowtarzalnego klimatu.