Jakie lustro dekoracyjne wybrać?

Kiedy nasze cztery kąty są doskonale zaaranżowane, czujemy prawdziwą satysfakcję, zarówno przez osiągnięty efekt, jak i spędzanie czasu w miłym otoczeniu. Jest to cel każdej Pani Domu. Jak więc doprowadzić do tego, aby być w pełni zadowolonym? Urok tkwi w detalach - w końcu to one tworzą całokształt. Z tego względu warto skupić się również na tych na pozór nieistotnych szczegółach. Wszelkie akcesoria domowe, poza tym, że mogą być funkcjonalne, to mogą stanowić także swego rodzaju dekoracje, która powinna współgrać stylistycznie z całą aranżacją. Do takich akcesoriów należą także lustra dekoracyjne - jest to jeden z tych elementów, których nie brakuje w żadnym domu, dlatego warto zadbać także o to, aby lustro swoją oprawą cieszyło oko i urozmaiciło aranżację wnętrza. W końcu niekoniecznie zawsze służy nam ono tylko do przygotowań do wyjścia, bowiem lustra wykorzystuje się także do optycznego powiększenia i rozjaśnienia pomieszczeń.

Rodzaje luster

Rozróżnienie poszczególnych luster ze względu na ich wartość praktyczną jest istotne. W końcu nie każde lustro nie w każdym miejscu i sytuacji się sprawdzi, dlatego przed zakupem dobrze jest określić jaką funkcję pełnić ma lustro.

  • Lusterka kosmetyczne - jak sama nazwa wskazuje, lusterko kosmetyczne sprawdza się podczas wszelkich drobnych, domowych zabiegów pielęgnacyjnych, w takich przestrzeniach jak łazienka czy też toaletka. Ciekawym i eleganckim rozwiązaniem jest lusterko z podświetleniem LED i dodatkową półką na biżuterię, który pozwoli na zrobienie doskonałego makijażu, a przy tym pomoże uporządkować wszelkie drobiazgi.
  • Lustra stojące - jest to bezinwazyjny sposób na wyposażenie domu w lustro, wystarczy postawić je w dowolnym miejscu. Lustra wolnostojące są najczęściej większych rozmiarów, dzięki czemu idealnie sprawdzają się, kiedy kompletujemy strój na co dzień lub przed ważną uroczystością. Takie lustra najczęściej mają możliwość regulacji kąta nachylenia, dzięki czemu z łatwością dostosujemy jego położenie do własnych potrzeb.
  • Lustra wiszące - sprawdza się zawsze i wszędzie, ponieważ nie wymaga specjalnej, dostosowanej przestrzeni, a jedynie fragmentu ściany. Lustra wiszące występują w wielu różnorodnych kształtach i stylach, co czyni je również doskonałą dekoracją.
  • Lustra dekoracyjne - jest to rozwiązanie, które, co prawda, zdarza się, że nie da nam zbyt dużego pola do popisu w kontekście skontrolowania swojego wyglądu, ale prezentuje się niezwykle estetycznie. Lustra dekoracyjne urozmaicą aranżację wszelkich wnętrz, a także mogą powiększyć optycznie pomieszczenie. Gdy już określimy, który rodzaj lustra jest nam potrzebny, będzie można przejść już tylko do kwestii estetycznych.
Lustro dekoracyjne

Lustra w stylu boho

Styl boho charakteryzuje się swego rodzaju egzotyką i naturalnością, dlatego dodatki w tej stylistyce powinny zachowywać te zasady. Plecione makramy czy indiańskie łapacze snów mogą znaleźć swoje odzwierciedlenie także w lustrach. Pięknie prezentują się lustra z plecionymi z roślinnych surowców ramami, takich jak bambus, rafia czy rattan. Można umiejscowić je zarówno w łazience, jak i każdym innym pomieszczeniu. Ciekawym rozwiązaniem są koncepcje z użyciem kilku luster na jednej ścianie, np. lustro w wiklinowej ramie, tworzącej geometryczne wzory można zestawić z drugim o podobnej stylistyce i jako kontrast zastosować lustro z grubszą, plecioną ramą albo zdecydować się na gotowy komplet. Swoją prezencją zachwycą także lustra w bawełnianej oprawie, np. efektowne lustro przypominające łapacz snów jako idealna ozdoba sypialni w stylu boho.

Lustra w stylu glamour

To, co najlepiej oddaje cechy aranżacji w stylu glamour to ekstrawagancja i wytworność. W takich wnętrzach spotykają się ze sobą różne faktury, powierzchnie matowe z połyskującymi, kształty, materiały. Na pozór wydaje się to chaotyczne, ale w praktyce zestawienie ich, z pełnym zachowaniem zasad aranżacyjnych, nadaje wnętrzu luksusu i charakteru. We wnętrzach w stylu glamour nie brakuje także elementów w kolorach złota oraz srebra, dlatego lustro w pozłacanej, metalowej ramie o bogatym zdobieniu pierwszorzędnie odnajdzie się w dowolnym pomieszczeniu, na ścianie zarówno o jasnej, jak i ciemnej barwie. Równie efektownie, w podobnej, a jednak delikatniejszej stylistyce, prezentuje się lustro w złotej ramie. Jeśli natomiast szukamy czegoś jeszcze bardziej delikatnego, co rozjaśni pomieszczenie, to lustro w białej, rzeźbionej ramie będzie idealnym wyborem, ponieważ łączy szyk w stylu glamour, utrzymując jednocześnie subtelny wygląd. Ciemniejsze pomieszczenia, w których dominują barwy niebieskie lub zielone, w swojej przygaszonej odsłonie będą prezentować się intrygująco udekorowane ekstrawaganckim lustrem w ramie z metalowych liści.

Oferta EMAKO.pl bogata jest w zróżnicowane stylistycznie lustra każdego rodzaju, dzięki czemu z łatwością dopasujesz je do charakteru swojego wnętrza, podkreślając jego indywidualność, a tym samym i własną. W końcu satysfakcjonujące otoczenie sprawia, że i my czujemy się dumni.