Jakie sztuczne kwiaty wybrać, aby wyglądały jak żywe?

Flora jest od lat używana do dopełnienia wystroju naszych mieszkań. Wnętrze, w którym znajdują się rośliny, jest bardziej ożywione i przyjazne. Czasem jednak nie posiadamy możliwości wystarczających do adopcji roślin. Sztuczne kwiaty są świetnym rozwiązaniem w takim przypadku. Dzięki starannemu wykonaniu na pierwszy rzut oka nikt nie domyśli się, że nie są prawdziwe.

Rośliny domowe - nie dla każdego

  • Czasami nie posiadamy w domu wystarczająco dużych okien, aby nasza flora dostała wystarczająco dużo promieni słonecznych do prawidłowego funkcjonowania.

  • Niektórzy z nas żyją intensywnie i często spędzają mało czasu w domu, przez co regularne podlewanie roślin staje się niemożliwe.

  • Kiedy posiadamy w domu jakieś zwierze, które swobodnie porusza się po mieszkaniu jak pies czy kot, musimy pamiętać, że wiele roślin może być dla nich szkodliwych lub trujących, a my nie jesteśmy w stanie cały czas pilnować, aby ich nie podjadały.
Sztuczna roślina

Sztuczne kwiaty doniczkowe

Kiedy nie możemy sobie pozwolić na żywe rośliny, warto pomyśleć o dekoracyjnych doniczkach ze sztucznymi kwiatkami na deseczce, które wizualnie są nie do odróżnienia od tych naturalnych.

Ceramiczne doniczki będą dobrze wyglądały umieszczone na balkonie, a także na parapetach wewnątrz pomieszczeń. Mogą stanowić także ciekawy dodatek do łazienek, gdzie nie ma żadnych okien. Pielęgnacja takich roślin jest bardzo łatwa, ponieważ wystarczy je regularnie odkurzać

Sztuczna monstera

Monstera w sypialni

Monstery są pięknymi kwiatami, które bardzo często pojawiają się jako element ozdobny mieszkań. Niestety posiadacze czworonożnych przyjaciół nie powinni stawiać prawdziwej monstery w naszych domach. Dzięki idealnie odwzorowanej kopii tej majestatycznej rośliny z tworzywa sztucznego możemy cieszyć się pięknem rośliny i nie obawiać się o zdrowie naszych pupilów. Sztuczna monstera jest wykonana z materiału, który nie blaknie, dlatego całe dbanie o wygląd ogranicza się regularnego oczyszczenia liści z kurzu.

Sztuczna orchidea

Pomarańczy kwiat orchidei i muszelka na ręcznikach

Orchidea to potoczna nazwa dla roślin z rodziny storczykowatych. Jest pięknym kwiatem, który od starożytności posiada bogatą symbolikę, powiązaną głównie z miłością. Biała orchidea jest powiązana z niewinnością, pięknem, elegancją, wyrafinowaniem i czystością. W związku z tym, że wszystkie gatunki storczyków występujących w Polsce są pod ścisłą ochroną gatunkową, warto pomyśleć o zaopatrzeniu się w jej sztuczną wersję, która będzie pięknie prezentowała się w naszym mieszkaniu. Jest to także wspaniały prezent, szczególnie dla rodzin spodziewających się dziecka, bądź po narodzinach czy chrzcinach. Prezent tego typu podkreśla ważne wydarzenia dla rodziny. Dzięki temu, że jest zbudowana z tworzywa sztucznego, jej żywotność jest o wiele dłuższa od naturalnej wersji. Naturalne storczyki są bardzo trudne w pielęgnacji i wymagają od nas, abyśmy kontrolowali wiele różnych czynników. Sztuczne kwiaty w kształcie orchidei w doniczce koloru srebrnego są ozdobą, obok której nie możemy przejść obojętnie.

Kwiaty w domu to element, który zawsze wygląda estetycznie. Nawet kiedy prowadzimy intensywny tryb życia i rzadko jesteśmy w domu, wciąż sztuczne kwiaty mogą przyozdobić nasze wnętrza i wprowadzić w nie trochę naturalnej energii. Technologia projektowania elementów imitujących florę bardzo się rozwinęła i obecnie oferowane produkty są tak starannie wykonane, że dopiero po bliższym przyjrzeniu się, bądź powąchaniu, jesteśmy w stanie stwierdzić czy dana roślina jest prawdziwa, czy sztuczna.

Jeżeli podoba nam się styl miejskiej dżungli warto pomyśleć nad wprowadzeniem go do naszego mieszkania. Tutaj znajdziecie krótki poradnik jak zacząć aranżować wnętrza w stylistyce urban jungle.