Jakie wieszaki na ręczniki do łazienki?

Wieszak na ręczniki do łazienki to niepozorny, ale niezbędny element wyposażenia. Wybór jest spory, dlatego podpowiemy Ci, jak wybrać to akcesorium, aby było praktyczne a jego montaż błyskawiczny i bezproblemowy.

Urządzanie łazienki to dość skomplikowany proces. Zwykle jest to mała przestrzeń, w której trzeba zmieścić wiele urządzeń i dobrze rozplanować rozmieszczenie każdego elementu wyposażenia. Dzięki temu małe wnętrze będzie w 100. procentach funkcjonalne.

Wybieramy praktyczne wieszaki na ręczniki do łazienki

Co mamy do wyboru w tej kategorii akcesoriów łazienkowych? Wieszaki na ręczniki do łazienki to wbrew pozorom bardzo zróżnicowana grupa produktów.
Rodzaje wieszaków na ręczniki:

Pierwsza grupa, czyli pojedyncze haczyki są dobrym rozwiązaniem w małej łazience, możesz dobrać liczbę haczyków do potrzeb i umieścić je w różnych miejscach. Długi wieszak na większą liczbę ręczników wymaga więcej wolnej przestrzeni. Relingi ścienne służą do rozwieszenia wilgotnych ręczników, by szybciej schły. Stojak na ręczniki to akcesorium do pokoju kąpielowego. Potrzebujesz dużo miejsca, aby ustawić taki wieszak na ręczniki do łazienki. Duży stojak poza ręcznikami zmieści również szlafroki.

wieszaki do łazienki

Rada eksperta

Wybór odpowiednich wieszaków nie oznacza kucia w ścianie.

Poznaj nowoczesne systemy montażu Turbo-Loc, Power-Loc, Static-Loc i ciesz się funkcjonalną łazienką nawet w wynajmowanym mieszkaniu. Nie potrzebujesz do tego wiertarki ani innych narzędzi budowlanych. Kafle zostaną na swoim miejscu.

Wieszaki do łazienki, w którym miejscu je zamontować?

Rozmieszczenie wieszaków powinno zostać zaplanowane tak, byś miał ręcznik zawsze pod ręką, gdy wychodzisz z wanny lub spod prysznica. W pobliżu tych urządzeń sanitarnych warto umieścić reling. Po wytarciu się możesz rozwiesić ręcznika tak, by szybciej wysechł.

Pojedynczy wieszak powinien znaleźć się w pobliżu umywalki. Tam powiesić ręcznik do rąk. Wieszak z kilkoma haczykami powieś na wolnej przestrzeni na ścianie — potrzebujesz go nie tylko na ręcznik, ale też na szlafroki czy piżamy.

Ciekawe wieszaki do łazienki — przegląd naszych bestsellerów

Jakie wieszaki na ręczniki do łazienki cieszą się największą popularnością? Wraz z modą na czarną armaturę pojawiły się również czarne haczyki, wieszaki i relingi łazienkowe. Bardzo oszczędne w formie, malowane na głęboką czerń o matowym wykończeniu.

Nie oznacza to, że klasyka przestała cieszyć się zainteresowaniem. Srebrne, metalowe akcesoria również świetnie się teraz sprzedają. Dobrze sprawdzają się w małych łazienkach w nowoczesnym stylu. Ich metaliczny połysk pomaga uzyskać efekt optycznego powiększenia wnętrza. Dla miłośników takiej stylistyki mamy dwie propozycje: reling i wieszak łazienkowy na okrągłych uchwytach.

Wykorzystanie rurek i okrągłych elementów sprawia, że te akcesoria łazienkowe mimo prostej formy są na swój sposób niebanalne. Brak ostrych krawędzi sprawia, że tego typu wieszaki na ręczniki do łazienki nadają wnętrzu ciekawy charakter.

stojące wieszaki do łazienki

Jak zamontować wieszaki na ręczniki do łazienki bez wiercenia? Poznaj Wenko!

Akcesoria łazienkowe, które montuje się do ściany, nie muszą wiązać się z wierceniem dziur w ścianach. Z drugiej strony trudno wyobrazić sobie wieszak na ręczniki do łazienki, który trzyma się na przyssawkach. Jest na to sposób — opatentowane przez Wenko systemy montażu bez wiercenia. Niemiecki producent artykułów gospodarstwa domowego znany jest z projektowania sprytnych gadżetów, które ułatwiają codzienne czynności.

Montaż bez wiercenia Wenko to cztery systemy do wyboru: Power Loc, Vacuum Loc, Turbo Loc i Static Loc. Nośność akcesoriów montowanych za pomocą tych systemów to od kilku do nawet 80 kg. Nie ma obawy, że takie mocowanie nie utrzyma ręczników. Wieszaki na ręczniki samoprzylepne lub wykorzystujące właściwości próżni są niezawodne, a instaluje się je na ścianie błyskawicznie.

Największe zalety tych rozwiązań to brak konieczności wiercenia w płytkach. Po demontażu wieszaka Wenko nie ma widocznych śladów czy odbarwień. Wieszaki możesz umieścić w dowolnym miejscu, nie musisz nawet wiedzieć, jak przebiegają instalacje w ścianach. Dodatkowych narzędzi również nie potrzebujesz — wystarczy to, co znajdziesz w opakowaniu i kilka minut, aby zainstalować wieszak na ręczniki do łazienki.