Jasne wnętrze - wybieramy dodatki rozświetlające pomieszczenie

Czy marzysz o jasnej prze­strzeni wokół Cie­bie, która pomoże Ci prze­trwać jesienne i zimowe wie­czory? Już śpieszmy z pomocą. Jeśli chcesz cie­szyć się przestrzenią pełną jasnych kolorów, zain­we­stuj w dodatki roz­świe­tla­jące. W tym artykule przedstawimy kilka najciekawszych propozycji na stylowe przedmioty i dekoracje, które rozjaśnią wnętrze Twojego domu.

Wpuść świa­tło do domu

Jeśli zależy Ci na dużej ilości światła, wyek­spo­nuj okna. Zre­zy­gnuj z cięż­kich, ciem­nych zasłon i zastąp je lek­kimi, mini­ma­li­stycz­nymi, tiu­lo­wymi firan­kami. Zna­ko­mi­cie spraw­dzą się też modele w kolo­rze bia­łym lub ecru. Białe firanki z delikatnymi wzorami także pomogą w rozjaśnieniu przestrzeni. Oczy­wi­ście, możesz też zosta­wić okna całkowicie puste, bez zakrywania ich czymkolwiek.

Z nagim, czy­stym oknem pięk­nie będą współgrały usta­wione na para­pe­cie gadżety. Dobie­ra­jąc je, pamię­taj, że naszym celem jest wpu­ścić świa­tło, dla­tego jako dodatki roz­świe­tla­jące, które zagosz­czą na Twoim para­pe­cie, naj­le­piej odnajdą się te wyko­nane z prze­źro­czy­stego szkła lub krysz­tału.

Lustra dekoracyjne - Twoje must have! Dla­czego? Odpo­wiedź jest pro­sta: nic tak nie spo­tę­guje efektu świa­tła, jak odpowiednio dobrane i przemyślanie roz­miesz­czone lustro na ścianę. Nie tylko rozjaśnią one Twoją prze­strzeń, ale także optycz­nie ją powięk­szą. W łazience i w kory­ta­rzu możesz posza­leć i pozwo­lić sobie na dużą szklaną taflę - to zna­ko­mite roz­wią­za­nie zwłasz­cza jeżeli prze­strzeń jest nie­wielka. Salon natomiast pozostawia wię­cej moż­li­wo­ści. Może roz­go­ścić się w nim zarówno duże lustro w arty­stycz­nej ramie, sto­jące nie­dbale oparte o ścianę, jak i małe lusterko na nóżce w zło­tej opra­wie, posta­wione na komo­dzie.
akcesoria do salonu

Jeżeli Twoje wnę­trze należy do tych bardziej klasycznych, lustro może zawi­snąć nad komin­kiem. Z kolei we wnę­trzach nowo­cze­snych bar­dzo dobrze spraw­dzają się gotowe zestawy. Takie lustra na ścianę będą świet­nym roz­wią­za­niem zarówno w salo­nie, jak i w Two­jej sypialni.

Nasz sprzy­mie­rze­niec - oświe­tle­nie

Chcąc maksymalnie rozjaśnić przestrzeń swojego domu lub mieszkania, postaw na róż­no­rodne źró­dła świa­tła. Krysz­ta­łowa górna lampa w salo­nie, sypialni, lub w łazience pomoże wykreować Ci wnętrze pełne światła. Jeżeli w salonie chcesz postawić przy­tulny, jasny fotel z opar­ciem to obok powinna pojawić się piękna, sto­jąca lampa podło­gowa. Co więcej, górna lampa nie powinna być jedy­nym oświe­tle­niem w Twoim salonie lub sypialni. Wzbogać pomieszczenie o kinkiety, lampki stołowe lub dekoracyjne oświetlenie.

Możesz także delikatnie podświetlić obrazy lub umieść świa­tło we wnę­kach. Opcji jest naprawdę wiele. Zamiast lamp możesz także wybrać stylowe świece dekoracyjne. Niech roz­gosz­czą się w salo­nie, łazience i koniecz­nie w sypialni. Masywne, białe świeczki umieść w szkla­nych wazo­nach, roz­staw na krysz­ta­ło­wej tacy lub wstaw do ele­ganc­kich lam­pio­nów. Te deli­kat­niejsze umieść w srebr­nych, zło­tych lub prze­źro­czy­stych opra­wach, a następnie znajdź dla nich miej­sce na noc­nych szaf­kach, kon­sol­kach, czy sto­li­kach kawo­wych.

Szkło, szkło i jesz­cze raz szkło

Wiele już o tym dzi­siaj napi­sa­li­śmy, ale powiemy to jesz­cze raz - szklane dodatki doskonale rozświetlą wnętrze Twojego domu. Osłonka na stor­czyk, krysz­ta­łowa cukier­nica, szklane wazony, wazo­niki, świecz­niki, szklane szkatułki na biżuterię, kuchenne pojem­niki na róż­no­rod­no­ści, mydel­niczki, oprawy lamp, ramy do Two­ich zdjęć i gra­fik - niech wszystkie te dodatki będą prze­szklone. Jeśli planujesz zakup mebli, zadbaj o to, aby one także miały prze­źro­czy­sto­ści. Szklane blaty sto­łów, szklane sto­liki kawowe, gałki w szu­fla­dach lub szklana kon­sola z pojem­nymi szu­fla­dami.

Sre­bro i złoto

Srebrne i złote elementy obecne we wnętrzu Twojego mieszkania, pięk­nie zgrają się ze wszyst­kimi lustrza­nymi i szkla­nymi meblami lub przedmiotami. W tych meta­licz­nych odcieniach mogą być nóżki sto­łów, kon­soli czy lamp. Całe złote lub srebrne mogą być natomiast szafki nocne, czy sto­liki kawowe. Te dwie barwy odnajdą się także pięk­nie na gadże­tach kuchen­nych i łazien­ko­wych, odbi­ja­jąc zarówno świa­tło dzienne, jak i to sztuczne.

Jasne tek­sty­lia - poduszki i narzuty

Zain­we­stuj w dywan o deli­kat­nym odcieniu, naj­le­piej mono­ch­ro­ma­tyczny lub taki z nie­przy­tła­cza­ją­cym wzo­rem. Dywany puszy­ste i mięk­kie, lub te utkane ze szla­chet­nych tka­nin, rozjaśnią pomieszczenie. W sypialni dywan możesz zastą­pić jasną wykła­dziną. Na kana­pach umieść złote, białe lub kre­mowe poduszki. Mogą być z lekko meta­li­zu­ją­cych tka­nin lub obszyte ceki­nami. Pamię­taj - każda taka dekoracja to gra światłem, która wpłynie na ogólny zarys całego pomieszczenia oraz na jego jasność. Wybierając jasne tekstylia, możesz także zainwestować w kre­mowe i natu­ralne wełniane pledy. W łazience sprawdzą się dobre gatun­kowo, białe ręcz­niki, natomiast w sypialni kla­syczna, saty­nowa biała pościel.

Zachowaj umiar

Pamiętaj, że świa­tło potrze­buje przestrzeni, by móc rozproszyć się we wnętrzu Twojego mieszkania. Dlatego nie zagra­caj pomieszczeń niepotrzebnymi rzeczami. Postaraj się także nie przesadzać z ilością dekoracji lub dodatków. Spo­śród tak wielu pro­po­zy­cji wybierz te, które naj­le­piej odnajdą się we wnętrzu Twojego domu lub mieszkania. Niech te nowe dodatki zgrają się z tym, co już posiadasz. Prze­myśl całą kon­cep­cję i rozplanuj dekoracje w taki sposób, aby pozytywnie wpłynęły one na całość wystroju wnętrza.

Jeśli brakuje Ci zadowalających pomysłów, zajrzyj na naszego bloga na stronie blog.emako.pl i spróbuj zastosować pomysły naszych ekspertów we własnym domu. Możesz też ruszyć na zakupy i zain­spi­ro­wać się w morzu goto­wych pro­duk­tów. Gwa­ran­tujemy, że wystar­czy naprawdę nie­wiele, by Twój dom był pięk­nie i gustow­nie roz­świe­tlony.


Duże lustro ścienne, dekoracyjne, 60 x 106 cm, Atmosphera
Duże lustro ścienne, dekoracyjne, 60 x 106 cm, Atmosphera
Duże lustro ścienne, dekoracyjne, 60 x 106 cm, Atmosphera
Atmosphera
479,99 zł
Firanka na przelotkach DEVO, 140 x 240 cm, kolor biały
Firanka na przelotkach DEVO, 140 x 240 cm, kolor biały
Firanka na przelotkach DEVO, 140 x 240 cm
Atmosphera
74,99 zł
Lampa LED z żarówką dekoracyjną, 17 cm, kolor złoty
Lampa LED z żarówką dekoracyjną, 17 cm, kolor złoty
Lampa LED z żarówką dekoracyjną, 17 cm
Atmosphera
44,99 zł
Biała girlanda LED, łańcuch 20 żarówek
Biała girlanda LED, łańcuch 20 żarówek
Girlanda LED, łańcuch 20 żarówek
Emako
od 72,29 zł
Wyprzedaż
Lampa light box z napisami, lampa neon, lampa stojąca, neon do pokoju, biała lampa, designerskie lampy, lampy dekoracyjne
Lampa light box z napisami, lampa neon, lampa stojąca, neon do pokoju, biała lampa, designerskie lampy, lampy dekoracyjne
Lampa light box z napisami
Atmosphera
Cena promocyjna 50,99 zł Cena regularna 54,99 zł Zyskujesz 4 zł

Share this


Odkryj więcej


Popularne wpisy

Mała kuchnia - jak ją funkcjonalnie zaaranżować? - EMAKO
Nowoczesne i stylowe mydelniczki - EMAKO
Inspirujące pomysły na kącik nauki w pokoju Twojego dziecka - EMAKO
Praktyczny pokój dziecięcy w 5 krokach - EMAKO