Karkówka z grilla w sosie musztardowym

Letnie wieczory zachęcają nas do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Możemy wylegiwać się na kocu w parku, uprawiać różnorodne sporty oraz to, co Polacy uwielbiają - grillować. Jeżeli jesteś zwolennikiem solidnego kawałka mięsa, to z pewnością do gustu przypadnie Ci karkówka z grilla w sosie musztardowym. Takie połączenie odkryje przed Tobą nowe smaki, o których długo nie zapomnisz.

Jak wybrać odpowiedni kawałek karkówki?

Zacznijmy od samego początku – zakupu odpowiedniego kawałka mięsa. Na co zwrócić uwagę w sklepie? Karkówka nie powinna być zbyt duża, bo może okazać się twarda. Jeżeli zdecydujemy się na część karkówki od strony schabu, to mamy gwarancję, że będzie ona mniej żylasta i delikatniejsza.

Świeżą karkówkę poznajemy po jasnych przerostach i po żywym kolorze. Siny kawałek mięsa oznacza, że karkówka leży już w chłodni dłuższy czas lub była nieodpowiednio przechowywana.

Surowe mięso

Karkówka z grilla w sosie musztardowym

Przygotuj:

Składniki:

  • 500g karkówki,
  • przyprawa do grilla,
  • pieprz czarny w ziarnkach,
  • goździki,
  • musztarda francuska,
  • 5 łyżek oliwy.
Musztarda w misce

Sposób przygotowania:

KROK1

W moździerzu rozkrusz kilka ziarenek pieprzu czarnego i 5 goździków. Karkówkę pokrój na plastry o grubości 1 centymetra.

KROK2

W dużej misce wymieszaj ze sobą przygotowane przyprawy (pieprz, goździki i przyprawę do grilla), 5 łyżek oliwy i 5 łyżek musztardy francuskiej.

KROK3

W gotowej marynacie obtocz kawałki karkówki i pozostaw je na godzinę w lodówce.

KROK4

Rozpal grilla i ułóż na nim specjalną tackę. Karkówkę grilluj po 10 minut na każdą stronę. Gotowe mięso poznasz po odpowiedniej miękkości.

Karkówka z grilla w sosie musztardowym gotowa! Podawaj ją z lekką sałatką.

Smacznego!

Upieczone mięso

Nie zapomnij na koniec wyczyścić grilla. Pomoże Ci w tym specjalna szczotka przeznaczona do czyszczenia trudno dostępnych miejsc.