Kolorowe akcenty, czyli jak szybko i bez wysiłku odmienić wystrój swojej łazienki

Czy wiesz, że przeciętny człowiek spędza od 400 do 700 godzin rocznie w łazience? Nic więc dziwnego, że powinniśmy skupić się na każdym detalu tego pomieszczenia tak, aby każda chwila, którą spędzamy na codziennym dbaniu o higienę i pielęgnację naszego ciała upływała nam w przyjemnym, komfortowym otoczeniu. Nie ma nic gorszego niż korzystanie z miejsca, które nie tylko nie odpowiada nam pod względem funkcjonalnym, ale również estetycznym. Urządzenie nawet najmniejszej przestrzeni może być prawdziwą przyjemnością. Jesteśmy w stanie zaspokoić swoją potrzebę otaczania się ładnymi, praktycznymi przedmiotami, nadając każdemu centymetrowi charakter, podkreślając jednocześnie jego walory. Uzupełnione odpowiednimi akcesoriami wnętrze pomoże przestrzeni stworzyć perfekcyjną, harmonijną całość. To detale odpowiadają za atmosferę i są prawdziwą wisienką na torcie spajającą każdą aranżację. Warto docenić morze ich możliwości.

Lazienka w zoltym kolorze

Zaczynając od płytek łazienkowych, na dywanikach kończąc, każdy jeden przedmiot, niezależnie od swojego przeznaczenia, powinien znaleźć się w tym miejscu nieprzypadkowo. Nie ma chyba nic gorszego niż cała kolekcja dodatków i akcesoriów, które nie tylko do siebie nie pasują, ale również niekoniecznie się do czegokolwiek przydają. Zaplanuj aranżację łazienki tak, abyś codziennie korzystał z niej z przyjemnością. Przemyśl koncepcje, ku którym się skłaniasz. Dopasuj je do możliwości urządzanego pomieszczenia. I nie martw się, wcale nie musisz być zdany tylko na siebie! Jeśli potrzebujesz pomocy, skorzystaj z gotowych inspiracji lub stwórz swój własny, oryginalny projekt.

Akcesoria do kapieli

Barwne dodatki

Łazienka to miejsce relaksu, odprężenia i rytuałów pielęgnacyjnych dla ciała i umysłu. Ten fakt sprawia, że aranżowanie przestrzeni powinno być dokładnie przemyślane. Harmonijna kompozycja kolorystyczna jest równie ważna jak funkcjonalność pomieszczenia. Większość decyduje się na raczej stonowane, spokojne kolory, którym towarzyszą proste formy. Nie oznacza to wcale, że łazienka musi być nudnym i bezkształtnym miejscem pozbawionym odrobiny szaleństwa.

Akcesoria wellness

Oczywiście zbyt duża różnorodność kolorystyczna też nie jest wskazana. Żadna przesada nie jest. Natomiast przemyślany wybór dodatków do łazienki powinien zdecydowanie znaleźć się wysoko na liście rzeczy, które planujesz w procesie projektowania wnętrza. Jaskrawe kolory świetnie się komponują z klasycznymi, a także nowoczesnymi aranżacjami, niemniej jednak nieodpowiednio zbilansowane mogą okazać się ryzykowne. Nie zniechęcaj się jednak do nasyconych barw. Istnieje bardzo prosty sposób na właściwe zbalansowanie stonowanych i nieco bardziej szalonych barw w jednym pomieszczeniu.

Naturalne kosmetyki

Odrobina humoru

Łazienka nie musi być nudna. A najlepszym sposobem na ubarwienie wnętrza są odpowiednio dobrane dodatki. I niekoniecznie mamy tu na myśli nieużyteczne bibeloty. Mowa oczywiście o akcesoriach, które przydają się podczas wykonywania codziennych czynności. Zacznijmy na przykład od wieszaków łazienkowych. Nie w sposób się bez nich obejść. Dekoracyjne haczyki z ciekawymi, różnorodnymi motywami to świetny sposób na dodanie łazience kolorystycznego akcentu. Co więcej, jeśli zdecydujesz się na wieszaki na przyssawki możesz w każdej chwili zmienić zdanie i odświeżyć koncepcję. Montaż takiego typu haczyków jest niezwykle prosty i bezinwazyjny. Bez klejenia, bez wiercenia czy używania jakichkolwiek innych narzędzi. Nie musisz się martwić, że zniszczysz glazurę w łazience. W naszej ofercie znajdziesz wiele ciekawych i niebanalnych wzorów wieszaków na ręczniki. Koniec z nudą w łazience. Tchnij we wnętrze nowe życie i nasyć je kolorem. Teraz w szybki i łatwy sposób możesz wprowadzić odrobinę szaleństwa do nawet najbardziej stonowanego wystroju. Pamiętaj, by nie przesadzić i upewnić się, że nie zaszalejesz za bardzo. W końcu nie chcesz korzystać z pomieszczenia, w której kolory dosłownie atakują Cię z każdej strony! Skorzystaj z naszych propozycji i wprowadź odrobinę powiewu świeżości do swojej łazienki.

Wesoly haczyk na reczniki