Komfortowy wypoczynek na świeżym powietrzu

W jakim celu zakładamy i pielęgnujemy ogród? Ogród to oaza spokoju. Zapewnia cień w upały, relaksujący zapach i eksponuje estetyczne walory zieleni. To, obok tarasu, czy patio, często wybierane miejsce na codzienny relaks czy weekendowy wypoczynek. Możesz w nim miło spędzić czas z rodziną, rozpalić grilla z przyjaciółmi, czy w samotności oddać się lekturze.

Czytanie ksiazki na hamaku

Niezależnie od tego jak dużą powierzchnię masz do dyspozycji, koniecznie znajdź w swoim ogrodzie miejsce, które przeznaczysz na strefę wypoczynkową. Stwórz zakątek, do którego będziesz uciekać po całym dniu pracy w poszukiwaniu odrobiny spokoju i relaksu. Zapewnij sobie chwilę tylko dla siebie, gdzie będziesz mógł poczytać książkę lub po prostu usiąść czy położyć się na chwilę i zwyczajnie zrelaksować, zapominając o całym świecie.

Komplet mebli ogorodowych

Hamak czy huśtawka?

Hamaki i huśtawki kojarzą się z dzieciństwem i błogim lenistwem. Są to elementy, które sprawią, że spędzanie czasu w ogrodzie stanie się jeszcze przyjemniejsze. Ciężko się nie zgodzić ze stwierdzeniem, że delikatne kołysanie huśtawki czy hamaka jest niezwykle relaksujące i pozwala się szybko odprężyć.

Hamak ogrodowy

Jeśli zastanawiałeś się, żeby kupić i powiesić hamak lub huśtawkę w ogrodzie, nie wahaj się ani chwili dłużej! Hamaki ogrodowe wciąż zyskują na popularności, co więcej, nie jest to już tylko kawałek płótna zawieszony między drzewami. Najczęściej wybieraną opcją są ostatnio hamaki brazylijskie. To wiszący fotel, przypominający nieco huśtawkę. Z łatwością zmieści się zarówno w ogrodzie jak i balkonie dzięki swojemu niewielkiemu rozmiarowi. Gwarantuje nie tylko przyjemny relaks płynący z rytmicznego kołysania, ale również komfort dzięki miękkiemu siedzisku i wygodnym podłokietnikom. Hamak brazylijski bez problemu zamocujesz z pomocą systemu grubych i mocnych lin, więc nie musisz się martwić o jego wytrzymałość.

Brazylijski hamak ogrodowy

Dla fanów tradycyjnych rozwiązań pozostają wciąż dobrze znane huśtawki ogrodowe. Idealnym wyborem, niezależnie od przestrzeni, którą masz do dyspozycji, będzie okrągła huśtawka dla dzieci. Zachęci ona do wspólnej zabawy, ponieważ mogą z niej korzystać również dorośli. Metalowa konstrukcja zapewni stabilność w połączeniu z wygodą. Zarówno jedno jak i drugie rozwiązanie umili Ci chwile spędzone na świeżym powietrzu. Upłyną albo pod znakiem zabawy w rodzinnej atmosferze lub na beztroskim lenistwie.

Hamak ogrodowy