Komoda - funkcjonalny mebel, który musi znaleźć się w Twoim domu

Meblowanie mieszkania wymaga od nas paru rzeczy, które musimy brać pod uwagę, kupując meble, szczególnie komody. Dobrego planowania, sprytu, zaplanowania wielkości funduszy, które chcemy przeznaczyć na nowy zakup mebli, zmysłu aranżacji i kierowania się wygodą oraz naszym, własnym stylem. Przykładem mebla, który wciąż nie wychodzi z mody, jest komoda. Co więcej, mebel ten pasuje do każdego pomieszczenia, bez względu na to czy to salon, sypialnia, pokój dla twojej pociechy czy przedpokój.

Funkcjonalność komody sprawia, że nie warto przechodzić obok niej obojętnie. Mebel ten ma długą historię, wykształcił się w XVII wieku, we Francji. Następnie szybko zaczął zdobywać arystokratyczne salony w całej Europie. Przecież to przy nich toczyły się rozmowy o sztuce, miłości lub wojnie. Mimo upływu lat i zmieniającej się mody i trendów w architekturze wnętrz komoda wciąż potrafi zadowolić każdego użytkownika. W tym artykule podamy ci kilka powodów, dla których warto kupić komodę.

Ogólny pożytek

Komoda to przede wszystkim mebel bardzo praktyczny. Pozwala nam posegregować rzeczy, które w niej trzymamy, od ubrań, przez książki po różne przydatne akcesoria. Zwróć uwagę na ilość szuflad. Pojedynczy regał z 6 szufladami już potrafi być bardzo pomocny, ilość szuflad może wzrosnąć w zależności od modelu komody. Weź pod uwagę głębokość i pojemność szuflad, na jakich ci zależy. Oczywiście w zależności od wielkości danego mieszkania, komody mogą spełniać czasem tylko zadanie dekoracyjne. Ale właściciele mieszkań w blokach na pewno powinni wykorzystać ją do rzeczywistego przechowywania w niej rzeczy.

Kolor i styl

Jeżeli zależy ci na smaku i konsekwencji w wyborze mebli, najlepiej prezentować się będzie biała komoda. Kolor ten rozjaśni pomieszczenie, szczególnie te o intensywnych kolorach ścian. Natomiast jeżeli mamy w mieszkaniu białe ściany, komoda w tym kolorze nada subtelności i elegancji wnętrzu. Tak samo może sprawdzić się postawiona w ciemnych pomieszczeniach, które chcemy rozjaśnić. Komody różnią się designem i wykończeniem, dlatego musisz brać pod uwagę to, gdzie ją postawisz, a szczególnie pośród jakich mebli może się znaleźć.

Gdzie postawić komodę?

Komoda postanowiona w sypialni, zwłaszcza w kolorze białym to wprowadzenie harmonii i spokoju do pomieszczenia, w którym tak bardzo zależy ci na odpoczynku. Najlepsza w tym wypadku będzie wysoka komoda z szufladami i schowkiem, gdzie schowasz bieliznę oraz inne potrzebne ci w sypialni rzeczy. Komoda w łazience? Czemu nie! Komody, które trafią do łazienki, muszą cechować się mobilnością, aby móc często zmieniać ich położenie, w zależności od potrzeb. Możesz trzymać w niej kosmetyki, środki czystości, szczotki, pasty do zębów oraz inne rzeczy, które trzymasz w łazience. Zawsze w zasięgu twojej ręki. Weź pod uwagę, że w łazience podstawowym problemem jest wilgoć. Dlatego podczas kupna komody do łazienki kieruj się sposobem ich wykonania.

Komody z płyty MDF lub akrylowe, jeszcze lepsze! Komoda w salonie to przede wszystkim komoda pod telewizorem, gdzie możesz trzymać na przykład różne potrzebne dokumenty lub akcesoria typowo związane ze szklanym ekranem, jak filmy DVD czy czasopisma. Zwróć uwagę, że telewizor stojący na komodzie zwykle znajduje się na wysokości twoich oczu. Tradycyjne szafki RTV są niskie i nie zapewniają przydatnej nam pojemności. Komoda pod sprzęt grający wymaga szerokiego blatu, stabilności i mocnego wykonania. Warto zaznaczyć, że komody postanowione w salonach mogą spełniać zarówno czynną rolę w przechowywaniu rzeczy jak i dekoracyjną, zwróć na to uwagę podczas kupna komody, z założeniem, że właśnie ona trafi do salonu. Tak więc nie zapominaj o tym, by zorientować się, w jakim stylu jest umeblowany twój salon. Komody, które trafią do pokoju dziecięcego to przede wszystkim meble z atestem bezpieczeństwa.

Istnieje cała masa modeli komody z przewijakiem. Młodzi rodzice są z nich zawsze zadowoleni. Taki przewijak można potem zdemontować. Starsze dzieci mogą trzymać w nich swoje skarby: ubrania, zabawki, puzzle czy misie. Zwróć uwagę na wysokość komody, która ma trafić do pokoju dziecięcego. Przy kupnie takie komody kieruj się samodzielnością twojego dziecka, aby samo mogło sięgnąć pod potrzebną jej rzecz. Unikaj ostrych kantów albo drzazg. Komody w przedpokoju to przede wszystkim komody na ubrania. W tym wypadku są one niezawodne i często mogą odciążyć szafę. W komodach w przedpokoju możemy też trzymać różne bibeloty, klucze lub nieużywane aktualnie sprzęty.

Komody drewniane

Mody na komody przemijają i odchodzą, ale ty już wiesz, że nie ważne są ulotne kaprysy ludzi tylko twoja własna wygoda. Dlatego komoda powinna być zawsze w twoim mieszkaniu. A w dobie kiedy projektanci prześcigają się w pomysłach na najbardziej nowoczesny wygląd komód, tobie polecamy komody drewniane. I mamy na to kilka rozsądnych dowodów. Drewniane komody są eleganckie, kunszt ich wykonania i własny charakter. Drewno to również ekologiczny materiał, gwarancja zdrowia. Komoda zrobiona z drewna cechuje się również unikalnością. Ostateczny kształt jest zawsze unikatowy. To nie jest mebel, który robiony jest taśmowo, nie dotyczy to mebli robionych z drewna. Powtarzalność nie ma prawa wystąpić. Ostatnim ważnym argumentem, który przemawia za wyborem drewnianych komód, jest ich solidne wykonanie i wytrzymałość. Pomyśl o tym, że drewniana komoda może przetrwać nawet kilkaset lat, zachowując swoją rolę i funkcjonalność dla kilku pokoleń twojej rodziny.

Arystokratka pośród mebli

Wszystko na swoim miejscu! Jak widać, mebel ten możemy postawić w każdym miejscu. W jednym mieszkaniu może postawić wiele komód, różniących się stylem, kolorem i tym, co zamierzamy w nich przechowywać. Mebel ten sprawdzi się wszędzie, bez względu na to czy to salon, przedpokój czy pokój dziecięcy. Komoda wszędzie będzie meblem wyglądającym bardzo elegancko, estetycznie, współgrając z innymi meblami. Tak więc przy kupnie nowego mebla, czy podczas generalnej wymianie wszystkich mebli, bądź wprowadzając się do nowego mieszkania, powinniśmy śmiało zdecydować się na zakup komody.