Konkurencja dla bukietu — czy wazon może grać solo?

Dekoracyjny wazon na kwiaty o pięknej, nieoczywistej formie to absolutnie samodzielna dekoracja. Z kwiatami prezentuje się wspaniale, ale gdy ich brak również zdobi wnętrze. Podpowiemy Ci jak wybierać nietuzinkowe wazony i sprawdzimy co jest aktualnie w trendach.

Na pytanie, które zadaliśmy w tytule jest jedna odpowiedź — oczywiście, że tak. Co więcej, wazonów może być kilka i wspólnie stworzą piękną kompozycję dekoracyjną. Jak to zrobić? Tajemnica tkwi w wyborze odpowiedniego wazonu.

Wazon na kwiaty — gdzie go postawić?

Kiedy włożymy do niego kwiaty, wówczas stoi w na stole w jadalni, kuchennej wyspie czy konsoli w holu. Świeże kwiaty zawsze umieszczamy w bardzo widocznym miejscu, bo to przepiękna dekoracja. Jednak pusty wazon staramy się schować, ustawiamy go tam, gdzie niekoniecznie będzie rzucał się w oczy, a to błąd.

Wazon, piękny sam w sobie to doskonała podstawa do stworzenia kompozycji dekoracyjnej. Świetnie sprawdzi się jako jedna z dekoracji na regale z książkami lub witrynie. Na komodzie lub stoliku kawowym możesz dodać do wazonu drugi — mniejszy i już masz modną dekorację na tacy. Jeśli wybierzesz designerski wazon dekoracyjny, to nie musisz do niego wkładać kwiatów, będzie dobrze wyglądał solo.

Wazon dekoracyjny w stylu eko — absolutnie niebanalny

Barwione szkło jest ostatnio bardzo modne, nie tylko w jadalni, ale również jako element dekoracyjny. Wybieramy je ze względów estetycznych, ale również dlatego, że szkło jest materiałem w 100 procentach poddawanym recyklingowi. Ekologia i zrównoważona produkcja są dziś bardzo ważne, dlatego warto wybierać produkty, które nie przyczynią się do wyniszczania planety. Taki właśnie jest nasz wazon na kwiaty... z recyklingu. Oczywiście nie jest to jedyna jego zaleta.

To unikatowe dzieło odważnego designera, który najwyraźniej nie lubi oczywistych form. Właśnie taki wazon będzie doskonale wyglądał solo lub w towarzystwie innych niebanalnych dekoracji. Zwróć uwagę na fakt, że nie jest to dekoracja na stół czy komodę — nasz wazon jest duży i okazały. Zatem możesz go śmiało postawić na podłodze w salonie. Nasza inspiracja ze zdjęcia wyraźnie nawiązuje do stylu boho, ale ten wazon będzie pasował do wielu wnętrz. Świetnie przełamie nudę wiejącą z ultra minimalistycznego salonu.

duze niebieskie wazony w pokoju

Subtelny urok kamionki

Od kilku sezonów do łask powracają proste, ale niezwykle piękne szkliwione zastawy, dzbanki i wazony. Barwiona ceramika to prawdziwy przebój — okazało się bowiem, że choć kojarzy się z rustykalnym domem naszej ukochanej babci, to doskonale pasuje do nowoczesnych wnętrz. Współcześni designerzy sięgają po porcelit i kamionkę, by tworzyć niebanalne przedmioty użytkowe.

Nasz propozycja dla tej tendencji to prosty wazon na kwiaty w kolorze pistacjowym lub białym. Wyjątkowy projekt, który przywodzi na myśl naczynia z różnych epok. Będzie wspaniałą dekoracją do wnętrz w różnych stylach. Od modern classic po japandi — jest absolutnie uniwersalny.

wazon na kwiaty z zielonej kamionki

Wazon dekoracyjny to drobny element wystroju, który może pełnić funkcję ważnego akcentu w aranżacji. Za pomocą pięknego, nietuzinkowego wazonu możesz postawić przysłowiową kropkę nad i w swojej aranżacji. Nie obawiaj się stawiać na nieoczywiste formy, ale zdecydowane barwy. Takie połączenie niemal zawsze się sprawdza i jest doskonałym pomysłem na to, aby odrobinę ożywić wnętrze. Warto kupić kilka wazonów z tej samej kolekcji, ale w innych kształtach i rozmiarach. Ustawienie ich obok siebie to prosty sposób na efektowną dekorację, której elementy na pewno będą ze sobą harmonizować.