Kotlety wieprzowe w sosie rozmarynowo-czosnkowym

Kotlety wieprzowe mogą być soczyste, delikatne i aromatyczne, naprawdę! Wypróbuj nasz przepis na kotlety wieprzowe w sosie rozmarynowo-czosnkowym a przekonasz się, że wieprzowina będzie miała pyszną skórkę i doskonale miękkie wnętrze. Postępuj zgodnie z tymi prostymi zasadami i przygotuj się na przyjemność kulinarną związaną z tym pysznym daniem.

1. Kup gruby kawałek wieprzowiny z kością

Zazwyczaj kotlety wieprzowe z kością są grubsze niż kotlety bez kości. Cienki kotlet jest trudniejszy do idealnego przygotowania, z powodu przypraw, które naciera się z obu stron kotletów (według naszego przepisu), zanim trafią do piekarnika. Wybór grubego kotleta pozwala uzyskać ładny i złoty kolor przypraw przypieczonych po obu stronach i delikatny środek.

2. Dobrze nagrzej patelnię

Celem początkowego przysmażenia kotletów jest uzyskanie złotej, chrupkiej skórki na początku. Gorąca i dobrze rozgrzana patelnia ma tutaj ogromne znaczenie. Pozwól kotletom smażyć się przez kilka minut, a następnie rzuć okiem i zobacz, jak tworzy się piękny, złoty kolor skórek. Kiedy będziesz zadowolony ze stopnia zazłocenia, odwróć każdego kotleta i daj mu szansę na zdobycie złotego koloru po drugiej stronie.

3. Posmaruj masłem

Ten krok nie jest obowiązkowy. Jest za to wyjątkowo smaczny, a jeśli polubisz to czosnkowe masło rozmarynowe, zapewniamy, że zaczniesz go używać niemal do każdej potrawy! Posmarowanie potrawy masłem to klasyczna sztuczka stosowana w restauracjach, która sprawia że ​​świetne danie staje się jeszcze lepsze.

4. Użyj termometru do mięsa

To dodatkowy krok, który często wydaje się niepotrzebny, ale zaufaj nam, warto. Korzystanie z termometru do mięsa pozwala zorientować się lepiej w przygotowywaniu kotletów wieprzowych.

65 °C - przez cały czas mięso powinno być całkowicie białe. Kotlety wieprzowe w tej temperaturze nadal będą potencjalnie soczyste, po prostu wyciągnij je z piekarnika kiedy osiągną taką temperaturę, ponieważ kotlety będą się nadal gotować, nawet gdy wyjdą z piekarnika. Wszystko powyżej 65 ° C jest strefą niebezpieczną (suchą), więc uważnie obserwuj termometr.

SKŁADNIKI

4 kotlety wieprzowe

Sól

Świeżo zmielony czarny pieprz

1 łyżka świeżo mielonego rozmarynu

2 zgniecione ząbki czosnku

1/2 szklanki stopionego masła

1 łyżka Oliwy z oliwek z pierwszego tłoczenia

Sposób przygotowania

Krok 1

Rozgrzej piekarnik do 375 °.

Krok 2

Kotlety wieprzowe dopraw solą i pieprzem.

Krok 3

W małej misce wymieszaj masło, rozmaryn i czosnek. Odłóż na bok.

Krok 4

Rozgrzej oliwę z oliwek na patelni, a następnie połóż na niej kotlety wieprzowe. Smaż kotlety przez 4 minuty, odwróć i smaż jeszcze przez kolejne 4 minuty. Obficie posmaruj kotlety masłem czosnkowym.

Krok 5

Umieścić patelnię w piekarniku i piecz 10-12 minut. Podawaj z większą ilością masła czosnkowego.

Smacznego!