Kreatywne pakowanie prezentów świątecznych

Wszyscy uwielbiają dawać i otrzymywać prezenty, dlatego ostatnio coraz więcej uwagi poświęca się ich zapakowaniu. Pięknie wyglądające pudełko, tajemniczy pakunek w kolorowym papierze zawsze robią dobre wrażenie, dzięki czemu łatwiej jest stworzyć odpowiednią atmosferę. Samodzielne pakowanie prezentów daje możliwość pokazania mocy swojej wyobraźni i zaskoczenia ukochanej osoby. W tym artykule dzielimy się kreatywnymi sposobami pakowania prezentów - pozostaje tylko wybrać najbardziej odpowiednią opcję.

Zanim zaprojektujesz prezent, powinieneś zwrócić uwagę na kilka ważnych punktów. Najpierw musisz kupić wszystko, czego potrzebujesz do zapakowania prezentu (na przykład papier ozdobny do pakowania, pudełko świąteczne, metalowa puszka) i zaopatrzyć się w inne dostępne materiały. Stare czasopisma, gazety, tapety lub papier do pakowania także mogą być przydatne podczas pakowania.

Papier ozdobny do pakowania

Jeśli masz kartonowe pudełko (na przykład takie po butach), w którym planujesz umieścić prezent, pozostaje tylko pięknie je owinąć papierem ozdobnym do pakowania. W sklepie EMAKO.pl kupisz piękny papier do pakowania prezentów, dzięki któremu pakowanie prezentów świątecznych będzie bardzo proste i efektowne. Cały proces owijania pudełka w papier dekoracyjny odbywa się w prosty sposób - odmierz odpowiednią ilość papieru. Następnie zawiń arkusz najpierw z dwóch przeciwległych stron pudełka i przyklej na środku taśmą. Później zrób to samo z pozostałymi bokami. Nadmiar papieru (trójkątne rogi) przyklej do opakowanego pudełka i gotowe! Pamiętaj jedynie, by wybrać papier w odpowiednim do okazji i Twoich preferencji kolorze. Możesz także ozdobić go wstążką, tkaniną, guzikiem lub naklejką.

pakowanie prezentów na święta

Pudełka na prezenty świąteczne

Gotowe pudełko na prezent to doskonały sposób na szybkie i stylowe zapakowanie świątecznego podarunku, który zachwyci bliską osobę. Takie pudełko możesz dodatkowo ozdobić różnymi dekoracjami, które pasować będą do świątecznego motywu (kokarda, puchate kulki, materiałowe dekoracje, płatki śniegu). Pudełko łatwo można też owinąć wstążką w pasującym do niego kolorze.

W sklepie internetowym EMAKO.pl znajdziesz różnego rodzaju pudełka na prezenty świąteczne, które pozwolą Ci zapakować dowolny przedmiot. Na przykład, jeśli szukasz pudełka ze świątecznym motywem przewodnim, wybierz niebieskie pudełko w srebrne bombki od Home Styling Collection, które z pewnością zachwyci każdego! Produkt ten dostępny jest także w białym i czerwonym kolorze.

Jeśli spotykasz się przy świątecznym stole w większym gronie, pomyśl o kupnie zestawu pudełek świątecznych. Jedno pudełko w motywem bałwanka, drugie z choinkami, a trzecie z pięknymi bombkami - 3 pudełka od Home Styling Collection pozwolą Ci stworzyć cały zestaw prezentowy dla jednej, lub kilku osób! To świetna propozycja na spójny motyw dekoracyjny pod choinką. Możesz także postawić na nieco inny styl i wybrać etniczne pudełka ETHNIQUE w zestawie składającym się z 6 sztuk różnej wielkości.

Metalowe puszki na prezenty świąteczne

Kolejnym pomysłem na kreatywne zapakowanie prezentu świątecznego jest wykorzystanie metalowej puszki lub kilku metalowych puszek. I nie mamy tu na myśli byle jakich puszek (choć oczywiście można je przysposobić na opakowanie prezentowe DIY). Jeśli jednak nie masz ochoty ani czasu samodzielnie przygotowywać puszki dekoracyjnej, możesz skorzystać z pięknych, gotowych rozwiązań. Mówiąc „puszka” chodzi tak naprawdę o metalowe pudełko, podobne do tych, w których pakowane są świąteczne ciastka. W sklepach znajdziesz zarówno okrągłe puszki na ciastka, jak i wysokie puszki na prezenty świąteczne. W zależności od Twoich potrzeb i preferencji możesz wybrać puszkę metalową z motywem świątecznym, lub dowolnym innym. Puszki świetnie sprawdzą się zarówno na ciastka, babeczki, jak i na standardowe opakowanie przedmiotów (prezentów). Bogata oferta sklepu internetowego EMAKO.pl z pewnością pozwoli Ci znaleźć dokładnie taką puszkę metalową na prezenty świąteczne, jaką tylko sobie wymarzysz. Sprawdź, jak wiele opakowań na prezenty świąteczne czeka w naszym katalogu.