Krewetki cytrynowe

Gotowanie w ciągu tygodnia może być męczące. Czasem największym problemem jest brak wystarczającej ilości czasu na przygotowanie ulubionych potraw. Jednak prezentowany przez nas dzisiejszy przepis na krewetki nie wymaga prawie żadnego planowania - wystarczy, że masz w lodówce krewetki! Oznacza to, że w każdej chwili możesz przygotować ten idealny na obiad. Brzmi zbyt dobrze, aby mogło być prawdziwe? To pyszne danie może znaleźć się na Twoim talerzu w ciągu 15 minut lub nawet szybciej.

Jakie krewetki najlepiej kupić?

W tym przepisie zalecamy użycie średnich krewetek. Najlepiej kupić krewetki już obrane i pozbawione tłuszczu. Dzięki temu cały proces przygotowywania obiadu będzie tak szybki i łatwy, jak to możliwe.

Jak długo należy przygotowywać krewetki?

Krewetki gotują się bardzo szybko! Potrzebują one tylko kilku minut. Gdy ich kolor zmieni się na różowy i nieprzezroczysty, to znak, że są gotowe do spożycia. Jeśli będziesz je gotować zbyt długo, staną się gumowate.

Jak gorąca powinna być patelnia?

Jeśli nie jesteś w stanie zmieścić krewetek w jednej warstwie na patelni, pracuj partiami, aby upewnić się, że wszystko usmaży się równomiernie.

Czy można dodać odrobinę wina?

Jeśli masz w lodówce resztki butelki Chardonnay, wykorzystanie jej do krwetek to idealny sposób na jej zużycie. Jeśli nie masz w pobliżu żadnej butelki wina, użyj zamiast tego wody lub bulionu z kurczaka.

Czy o danie jest ostre?

Płatki z czerwonej papryki mogą dodać nutę ostrości, ale jest to poziom ostrości, z którym większość ludzi sobie spokojnie radzi. Jeśli wolisz, aby Twoje danie było delikatniejsze w smaku, po prostu przypraw je solą i pieprzem.

Składniki

2 łyżki stołowe masła

1 łyżka oliwy z oliwek z pierwszego tłoczenia

1 500g średnich krewetek, obranych i pozbawionych skórki

1 cytryna, cienko pokrojona, plus sok z 1 cytryny

3 Ząbki czosnku, mielone

1 łyżeczka zmiażdżonych płatków czerwonej papryki

Sól

2 łyżki stołowe wytrawnego białego wina (lub wody)

Świeżo posiekana natka pietruszki, do dekoracji

Sposób przygotowania

Krok 1

Na dużej patelni na średnim ogniu stop 1 łyżkę masła i oliwę z oliwek.

Krok 2

Dodaj krewetki, plasterki cytryny, czosnek i zmiażdżone płatki czerwonej papryki i dopraw solą. Duś całość przez około 3 minuty na stronę, mieszając od czasu do czasu, aż krewetki będą różowe i nieprzezroczyste.

Krok 3

Zdejmij z ognia patelnię i dodaj pozostałe masło, sok z cytryny i białe wino.

Krok 4

Dopraw solą i udekoruj natką pietruszki przed podaniem.

Smacznego!