Który wieszak na ubrania jest lepszy - drewniany, metalowy czy plastikowy?

Nasza odzież będzie wyglądała schludnie, kiedy po wyprasowaniu zostanie wieszak na ubrania, który sprawia, że tkanina nie gniecie się podczas przechowywania. Ostre druciane wieszaki, to już odległa przeszłość, obecnie dostępne modele produkowane są w trwalszych materiałów wykonanych z dużą dbałością o estetykę. Kiedy wybór jest tak duży, warto zastanowić się jaki materiał dominujący powinniśmy wybrać. Po przeczytaniu tego tekstu z pewnością wybór idealnego modelu będzie znacznie łatwiejszy.

Kolorowe, plastikowe wieszaki

Kiedy mamy dość monotonnych, ograniczonych kolorystycznie wystrojów wnętrz, wybierając odpowiedni wieszak na ubrania, powinniśmy zastanowić się nad wielobarwnymi plastikowymi haczykami na przyssawkę. Ogromna paleta barw dostępnych produktów pozwoli na stworzenie radosnej, wielobarwnej kompozycji, która będzie emanowała pogodnym nastrojem. Bardzo łatwy sposób montażu - przyssawki, umożliwi częste zmiany w rozkładzie haczyków. Przemieszczenie ich będzie dziecinnie proste, ponieważ montaż nie wymaga ingerencji w ścianę w żadnym stopniu. Dzięki wielobarwnym wieszakom z podwójnym haczykiem będziemy mogli tworzyć dynamiczne kompozycje. Takie rozwiązanie szczególnie przypadnie do gustu najmłodszym, którzy sami będą mogli uczestniczyć w ściennych wędrówkach kolorowych haczyków.

Wieszak dla dzieci

Surowe wieszaki metalowe

Surowy, stylowy wieszak na ubrania zamontowany w przedpokoju, dopełni klimatu loftowego pomieszczenia. Ciemny metal będzie znakomicie sprawiał się jako wieszak na płaszcze i inne rodzaje odzienia wierzchniego. Mała półka w jego górnej części umożliwi składowanie dodatków do odzieży takich jak kapelusze, apaszki, rękawiczki czy czapki. Mocny metal sprawi, że wieszak będzie służył przez długie lata, a jego pielęgnacja będzie polegała na przetarciu go wilgotną ściereczką od czasu do czasu. Uniwersalny design umożliwi zaaranżowanie go zarówno w dużych, jak i małych i ciasnych pomieszczeniach, ponieważ jest w stanie składować dużą ilość ubrań dzięki gęsto zamontowanym haczykom.

Stylowe wieszaki drewniane

Drewniany wieszak z dużymi haczykami jest bardzo uniwersalnym i przyjaznym modelem. Kiedy nie mamy potrzeby, żeby w przedpokoju było dużo haczyków na ubrania, warto zastanowić się nad rozwiązaniem, którego wygląd będzie bardziej istotny, niż nieskończenie rozwinięta użyteczność. W wielu stylach aranżacji wnętrz to prostota i styl stoją na pierwszym miejscu. Wieszaki na ubrania z nadmierną ilością haczyków, półek i dodatków, mogą zaburzyć koncepcje wystroju pomieszczeń nowoczesnych, minimalistycznych czy skandynawskich. Stylowy wieszak na ubrania z wysokiej klasy drewna świetnie uzupełni także przedpokoje w stylu rustykalnym, boho oraz klasycznym, gdzie wszelkie meble, w których dominującym materiałem jest drewno - są bardzo pożądane.

Ciekawym rozwiązaniem może być zaaranżowanie drewnianego wieszaka na ręczniki w naszej łazience. Jest to nietypowe rozwiązanie, które może być przyjemnym zaakcentowaniem łazienki, w której zazwyczaj jest najmniej drewnianych elementów. Zobacz, na czym oraz jak wieszać koszule męskie.