Kwietniki i podstawki pod kwiaty idealne na wiosnę

stojaki na kwiaty

Stojak na kwiaty to temat prawdziwie wiosenny i ogrodniczy. Nawet jeśli mowa o balkonowej dżungli. Stabilność to podstawa, od której warto zacząć aranżować swój ogród. Kwietniki nie są tylko ozdobą, to bardzo funkcjonalna rzecz. Doskonale zdaje sobie sprawę z tego te osoby, które posiadają w swej kolekcji różne odmiany roślin. Małe, duże, pnącza, wiszące, światłolubne i wręcz odwrotnie – samotnicy kochający cień. Wiosna sprzyja temu, żeby na te wszystkie potrzeby odpowiedzieć. No i powiedzmy to sobie wprost: sami chcemy uporządkować rzeczywistość na nowo. Przygotować taras lub balkon na ciepłe dni, aby móc cieszyć się dobrą kawą w słońcu.

A więc kwietniki do ogrodu to punkt wyjścia do tego, aby taką przestrzeń sobie podarować. Niby nic, a robi robotę. Dlatego ważne jest, aby przy ich zakupie zwrócić uwagę na kilka rzeczy: musi być trwały, odporny na zmienne warunki pogodowe (zwłaszcza jeśli będzie stał na zewnątrz), dopasowany do wielkości i ciężaru rośliny. Spokojnie, jesteśmy dobrze przygotowani i mamy dla Ciebie sporo kwietnikowych propozycji. Oczywiście, wszystkie dostępne na naszej stronie online. Zajrzyj do pozostałej części artykułu.

Jaki kwietnik wybrać?

Kwietniki stojące czy wiszące? Oto jest pytanie. Niestety, nie ma na nie jednoznacznej odpowiedzi. Wszystko zależy od tego, jaki mamy pomysł i jakiego rodzaju rośliny. Z naszej strony polecamy jedne i drugie. No dobra, czas na konkrety. Poniżej parę modeli, które warto rozważyć, przygotowując swój zielony kawałek podłogi na wiosnę. Numer jeden: wiszące osłonki z trawy morskiej. Nie znamy nikogo, komu nie wpadłyby one w oko. Do domu, na balkon, na taras, do ogrodu. Możesz umieścić je wszędzie i bez obaw: trawa morska i wiklina to bardzo mocne surowce. Do tego banalnie prosty montaż. Zejdźmy jednak na ziemię.

Numer dwa: zestaw sześciu skrzynek ogrodowych. Dla miłośników ziół i drobnych kwiatków. Równie ciekawą propozycją jest plastikowy płotek ogrodowy. Dzięki niemu możesz stworzyć roślinne boksy. Utrzymanie porządku wiosną stanie się bardziej proste niż kiedykolwiek wcześniej. Nieważne czy użyjesz ich jako kwietniki na taras, do ogrodu czy na balkon. Jesteśmy zdania, że uniwersalność to bardzo duża wartość. Staramy się więc oferować taki asortyment, który nie tylko będzie się wyróżniał jakością, ale dużymi możliwościami. Zmiany są dobre i warto je wdrażać. Zwłaszcza wiosną! Choć tak naprawdę przez cały rok.

Kwietniki na balkon lub taras

Kwietniki na balkon zacznijmy od tego. Od paru dobrych lat panuje moda na mikro ogrody, które powstają na balkonach. Dzięki nim betonowe osiedla zyskują nowe oblicze. A ludzie, którzy nie mają przestrzeni czy swojej działki, tworzą małe zacisza. Właściwie uprawiać można wszystko: zioła, kwiaty, owoce, warzywa. Świetnie sprawdzają się także niewielkie drzewka jak na przykład tuje. Przyjrzyjmy się zatem stojącym modelom, które idealnie eksponują małe i duże okazy. I proszę nowoczesne kwietniki stojące o różnej wysokości. Możesz je ze sobą zestawić i potraktować jako piętrowy model. Na bratki, na zioła lub niewielkie pnącza, z których ułożysz zieloną kaskadę. Metalowy stelaż udźwignie, co trzeba i jest odporny na deszcze, korozję.

Dla balkonów w wersji boho mamy komplet geometrycznych kwietników z osłonkami z trawy morskiej. Bardzo naturalne i równie trwałe. Nieskromnie powiemy, że co roku cieszą się dużą popularnością wśród naszych klientów. Trudno się temu dziwić, ładny, jasny splot wręcz idealnie pasuje do zielonych liści. Dopełnia balkon w stylu boho w jasnych odcieniach, z dodatkami w postaci świeczek lub lampionów. A dla tych, którzy mają doniczki, a w nich zielonych rezydentów polecamy drewniany stojak. Lekki, w jasnych kolorach. Z powodzeniem, gdy minie sezon wiosenny możesz go przenieść z balkonu do pokoju. Wiadomo, drewno to jeden z najbardziej trwałych surowców. Plusem jest również to, że nie wymaga szczególnej pielęgnacji. Jednak trzymając go za zewnątrz, potraktujmy go od czasu do czasu impregnatem. Kwietniki drewniane to lubią.

Kwietniki do salonu

Stojaki na kwiaty do salonu to temat, który spokojnie moglibyśmy oddzielnie omówić. Rozglądając się za odpowiednim kwietnikiem, warto sprawić sobie taki, który będzie można ustawić wewnątrz, jak i na zewnątrz. Sprawdzą się więc metalowe, drewniane oraz plastikowe. Jeśli chodzi o dwa pierwsze, zwróć uwagę na jakość surowców. Kwietniki metalowe powinny być odporne na wiatr, deszcz czy zmianę temperatury. Do tego, zadbajmy o nasz kręgosłup i szukajmy lekkich oraz łatwo przenośnych modeli. W tym kontekście bardzo praktycznym wariantem będą na przykład drewniane, mobilne podstawki pod doniczkę. Ten wariant jest dedykowany dużym ciężkim doniczkom oraz roślinom. Z podstawką łatwiej będzie nam zmienić im miejsce czy posprzątać wokół nich. No i zimą przenieść, na przykład z tarasu do domu.

W wysokich, przestronnych salonach o dobrym oświetleniu można pokusić się o kwietniki wiszące. Z kolei w mniejszych przestrzeniach pomogą nam zaoszczędzić miejsce. Ten rodzaj kwietników to również bardzo praktyczne rozwiązanie przy szybko rosnących pnączach. Kwiaty czy liście pięknie będą opadać w dół. W salonie sprawdzi się także stojak na kwiaty z zamontowanymi półkami. Tu jednak mała sugestia. Jeśli trzymamy w domu trujące rośliny i mamy zwierzęta, lepszym rozwiązaniem będzie wiszący kwietnik do salonu. Chyba, że mamy możliwość ustawić półkę w stabilnym i niedostępnym miejscu. Dlatego przed zakupami dobrze się zastanówmy, czego tak naprawdę potrzebujemy i na co możemy sobie pozwolić. A wszystkie propozycje, jak zawsze, dostępne na naszej stronie.