Lampiony dekoracyjne idealne na jesień

latarnie

Jesienne dekoracje są doskonałym sposobem na zapewnienie komfortowej atmosfery w domu. Gdy na dworze robi się chłodno, przytulne akcesoria i dodatki pomogą Ci się zrelaksować i świetnie bawić. Jeśli chcesz sprawić, aby Twój dom emanował przyjemną atmosferą, połącz jesienny wystrój ze swoim stylem życia i uzupełnij wnętrza ciepłymi poduszkami, kocami i świeczkami. Jeśli masz kominek, możesz zmienić swój salon w miejsce pełne dobrego samopoczucia. Jednak jeśli mieszkasz w bloku lub nie masz kominka, możesz wykorzystać lampiony dekoracyjne do wizualnego ocieplenie pomieszczeń. W ten sposób nawet nadejście zimy nie będzie Ci straszne, a wręcz przeciwnie!

Dzięki lampionom możesz w prosty sposób przytulnie doświetlić dowolną przestrzeń. Dekoracje te występują w wielu różnych kształtach, rozmiarach, kolorach i wykonane mogą być z różnych materiałów. W tym artykule skupimy się na przedstawieniu oryginalnych i stylowych lampionów, które pomogą Ci udekorować wnętrze domu na jesień.

Co warto wiedzieć o lampionach dekoracyjnych?

Jesień to piękny sezon, który maluje drzewa na piękne, ciepłe i przyjemne kolory. Doskonałym pomysłem jest zastosowanie tych samych odcieni w domu. Naturalne materiały połączone z beżami i brązami świetnie uzupełnią wnętrze każdego pomieszczenia, nadając mu barw charakterystycznych dla jesieni.

Lampiony to 2w1, ponieważ są one zarówno źródłem światła, jak i stanowią wspaniały dodatek do wnętrza. Można używać ich przez cały rok, jednak w szczególności warto z nich skorzystać jesienią i zimą, gdy potrzeba ciepła i przytulności jest większa, a także wcześnie zapada zmrok. Co więcej, lampiony można wykorzystywać zarówno we wnętrzach, jak i na zewnątrz. Stanowią one dobrą ochronę dla świeczek przed wiatrem. Można jednak zdecydować się także na modele elektryczne z żarówkami LED, lub nawet lampiony solarne, czy też latarnie ze szkła. Zanim jednak zdecydujesz się na zakup lampionu na taras, balkon lub do ogrodu, upewnij się, że można stosować go na zewnątrz i jest on przystosowany do zmiennych warunków pogodowych.

Rodzaje lampionów dekoracyjnych

Na rynku znaleźć można różne rodzaje lampionów, którymi można ozdobić wnętrze i zewnętrze domu. Jak wiadomo, rodzaj lampionu będzie zależeć od przestrzeni, którą planujesz oświetlić. Lampiony to przedmioty, które można znaleźć zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz pomieszczeń. Istnieją na przykład lampiony przeznaczone wyłącznie do użytku na zewnątrz. Lampiony występują w różnych rozmiarach, kolorach i kształtach. Styl klasyczny, taki, jak np. lampion dekoracyjny szklany nigdy nie wyjdzie z mody. Podobne modele można zobaczyć na ścianach domów lub w ogrodach.

Lampiony zewnętrzne

Jeśli masz duże patio wypełnione zielenią lub po prostu balkon lub taras, lampiony zewnętrzne pomogą Ci oświetlić przestrzeń i stworzyć ciepłą i przyjemną atmosferę, dzięki której będziesz mógł cieszyć się np. romantyczną kolacją na świeżym powietrzu. Możesz zamontować lampiony do ściany, kupić wiszące lampiony, lub po prostu postawić małe latarenki na środku stołu.

Lampiony do wnętrza domu

Lampiony wewnętrzne sprawiają, że przestrzeń staje się ciekawsza i przytulniejsza. Pomagają zaakcentować wybrane miejsca w pokoju i łatwo połączyć je z innymi elementami dekoracyjnymi. Ciekawą alternatywą jest również umieszczenie dużego lampionu stojącego w przedpokoju lub na pierwszym stopniu prowadzącym do pomieszczeń.

Lampiony dekoracyjne

Tego rodzaju oświetlenie raczej nie stanowi nigdy głównego źródła światła, a ma za zadanie jedynie zaakcentować wybrane miejsca w danym pomieszczeniu. Lampiony dekoracyjne są świetną opcją na przytulne jesienne wieczory i doskonale komponować się będą z ozdobami wykonanymi z suchych gałązek, kwiatów lub dowolnych innych elementów.