Lampiony dekoracyjne jako ozdoba wnętrz i nie tylko

lampiony dekoracyjne

Pięknie zaaranżowane wnętrze to cel każdego gospodarza, w końcu powinna być to prywatna oaza, w której czujemy się dobrze. Jest to jeden z czynników, składających się na podnoszenie jakości swojego życia, dlatego warto zadbać o każdy kąt, aby być w pełni usatysfakcjonowanym udanym efektem. Gusta i potrzeby są bardzo zróżnicowane, dlatego dla każdego będzie to oznaczać coś innego, co nie jest równoznaczne z tym, że nie istnieją wspólne mianowniki, składające się na udane wnętrze.

Ważne są detale - nawet najmniejsza rzecz potrafi zupełnie odmienić wnętrze i nadać jej indywidualnego charakteru. Różnego rodzaju elementy dekoracyjne są jak wisienka na torcie aranżacji, do tego udane oświetlenie i możemy w pełni cieszyć się każdą chwilą spędzoną w swoich czterech kątach. Połączeniem doskonałym są dodatki, które poza urozmaicaniem wnętrza, spełniają również funkcje praktyczne, a do takich należą lampiony dekoracyjne, dzięki którym stworzymy w swoim domu jeszcze przyjemniejszą aurę.

Lampiony sposobem na klimatyczne oświetlenie wnętrz

Oświetlenie jest bardzo istotnym czynnikiem, pozwalającym na swobodne funkcjonowanie po zmroku, ale także budującym nastrój w domu. W tej roli niewątpliwie sprawdzą się lampiony - poza tym, że można nimi doświetlić pomieszczenie, to w dodatku wyglądają bardzo urokliwie, zdobiąc różne zakątki domu. Ciepłe, subtelne światło nada klimatycznej atmosfery, która sprzyjać będzie w każdych okolicznościach, zarówno podczas wieczornego relaksu, jak i w trakcie spotkań z bliskimi. Co jest bardzo istotne, lampiony dostępne w wielu odsłonach - różnorodne pod względem kształtów, kolorów, form i ogólnej stylistyki, dlatego dopasowanie jej do aranżacji wnętrza będzie niezwykle proste i przyjemne. Dzięki temu będziemy mogli cieszyć się spójnym efektem i piękną scenerią z udziałem dobrze rozmieszczonego światła.

Lampiony dekoracyjne - gdzie je postawić?

Właściwie nie ma żadnych ograniczeń, jeśli chodzi o umiejscowienie lampionów. Dobrze wyglądają, zdobiąc meble, parapety, stopnie na schodach, balkony, ganki, tarasy i ogrody. Niektóre z nich można także powiesić, co sprawdzi się szczególnie w przestrzeniach zewnętrznych. Można nimi oświetlać miejsca, w których spędzamy czas, ale będą też stanowić urokliwą kompozycję umieszczone pośród roślin doniczkowych, ogrodowych oraz innych dekoracji. Możliwości jest tak naprawdę wiele, a ograniczyć może nas jedynie wyobraźnia. Lampiony w salonie na parapecie lub rozświetlające ogrodowe kwiaty - w każdej odsłonie będą prezentować się bardzo elegancko, więc dlaczego by nie zastosować ich we wszystkich tych przestrzeniach?

Czym kierować się przy wyborze lampionów?

Lampion powinien przede wszystkim dobrze się komponować z resztą elementów wyposażenia, dlatego ważne będzie dopasowanie go pod względem stylistyki. Warto także przemyśleć umiejscowienie i przeznaczenie. Jeśli oświetlać mają większą przestrzeń, na przykład w ogrodzie, to warto zdecydować się na większy lampion, a jeśli ma spełniać rolę wyłącznie dekoracyjną, to wystarczy taki o niewielkich rozmiarach, który będzie urokliwym, nadającym przytulności, świetlnym akcentem.

Najlepszym rozwiązaniem do przestrzeni zewnętrznych, do których dopływa dużo światła słonecznego, jest lampion solarny, który jest przede wszystkim tani w eksploatacji, a przy tym skuteczny. Lampion latarnia lub w formie plecionego kosza będzie w tej roli idealny. W klimatyczny sposób rozproszy światło i tym samym nada niepowtarzalnej atmosfery. W formie latarenki pięknie prezentować będzie się też lampion drewniany. W swojej naturalnej kolorystyce urozmaici otoczenie, doskonale uzupełniając gęstą, ogrodową roślinność, ale jest to też świetna propozycja na lampion do salonu.

Jeśli szukamy drobnego akcentu na biurko, stolik, półkę lub parapet, to mała latarenka na świeczkę w kształcie liścia palmy będzie przyjemną dla oka dekoracją, trafną dla wnętrz nowoczesnych albo zaaranżowanych w naturalnej estetyce. Klasyczne drewniane lampiony i latarnie zachowane w naturalnej lub białej kolorystyce są stylowe, a do tego bardzo uniwersalne, bo wyglądają dobrze, uzupełniając zarówno nowoczesną, jak i tradycyjną stylistykę. Zdecydować się można także na inną oprawę, na przykład plecioną z wykorzystaniem rattanu, hiacyntu wodnego, wikliny lub bambusa. Ich naturalny wygląd zachwycać będzie zarówno w ogrodzie, na balkonie, jak i w salonie. Ciekawą propozycję stanowią też lampiony zachowane w stylistyce vintage, które dostępne są też w wariancie z oświetleniem LED. Jakie lampiony do salonu w stylistyce nowoczesnej lub glamour?

Dużą popularnością cieszą się ażurowe, wykonane z metalu. Są wytrzymałe, a dzięki złotej kolorystyce, będą elegancką, połyskującą ozdobą mebli lub parapetów. Jeśli natomiast planujemy oświetlić w klimatyczny sposób schody, ganek lub taras, to w tym świetnie sprawdzą się lampiony latarnie w różnych rozmiarach, dostępne w kompletach. Ciepłe, żywe światło migoczące zza szklanej szybki nada klimatycznej atmosfery i będzie wyglądać wręcz magicznie, zdobiąc powyższe powierzchnie.

Różnorodność lampionów sprawia, że można dopasowywać je do każdej przestrzeni, niezależnie od jej typu i stylistyki. Szeroki wybór również pod kątem wielkości umożliwia dostosowanie ich do każdej powierzchni, zarówno mniejszej, jak i większej. Dzięki temu w łatwy sposób stworzyć można jedyny w swoim rodzaju efekt, który będzie robił wrażenie na gościach i umilał czas. Z tego względu warto włączyć tę wyjątkową dekorację do swojego otoczenia i cieszyć się piękną aranżacją.