Lampiony jako bożonarodzeniowa ozdoba salonu

Klimat Świąt tworzą liczne światełka oraz dom wypełniony zapachem piernika. Lampiony świetnie wpisują się w bożonarodzeniowe dekoracje, które dodają wnętrzu przytulności. Magiczny charakter możemy osiągnąć za pomocą umieszczonych w lampionach świec, łańcuchów świetlnych czy też specjalnych lampek. Na co zwrócić uwagę przy zakupie i gdzie postawić drewniane lampiony? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie poniżej.

Drewniane lampiony na różne sposoby 

Święta Bożego Narodzenia to czas przepełniony pięknymi ozdobami, nastrojową muzyką oraz zapachami wydobywającymi się z piekarnika mamy lub babci. Ze świętami kojarzy nam się również ogień rozpalony w kominku, który jednak nie każdy posiada. Jak możemy zastąpić kominek i sprawić, że w naszym mieszkaniu pojawi się klimat, który daje prawdziwy ogień? Tutaj z pomocą przychodzą lampiony. Taka ozdoba wypełniona świecami lub lampkami spowoduje, że będziemy mogli popatrzeć na tańczący płomień lub świetliste punkty. W sklepach znajdziemy duży wybór lampionów drewnianych oraz takich, które zostały wykonane z naturalnych materiałów.

Lampion dekoracyjny od Home Styling Collection 

Lampion marki Atmosphera zaskakuje wysokością i klasyczną formą. Drewniana konstrukcja w połączeniu z metalowym daszkiem oraz ozdobnym sznurem sprawia, że całość prezentuje się niezwykle elegancko i może stać się dekoracją domów urządzonych zarówno w stylach nowoczesnych, jak i klasycznych.

Drewniana latarenka 

Drewniana latarenka może być doskonałą dekoracją kuchni, przedpokoju, sypialni czy nawet łazienki. W środku kostki wykonanej z drewna znajdziemy szklany wkład, który pomieści świeczkę. Warto wspomnieć, że solidny uchwyt umożliwia wygodne przenoszenie oraz zawieszenie lampionu.

Latarnia z drewna do wnętrz 

Niektóre lampiony drewniane mogą pełnić funkcję lampki stołowej, którą umieścimy na komodzie, szafce nocnej czy też na parapecie. Latarnia z drewna do wnętrz wyposażona została w miejsce na żarówkę, a materiał osłaniający ją sprawia, że z lampionu wydobywa się miękkie, rozproszone światło.

Lampion na tealight bambusowy 

Lampiony drewniane mają swój wyjątkowy urok, ale warto zwrócić uwagę na produkty wykonane z innych materiałów. Lampion bambusowy z uchwytem sprawia, że nadal otaczamy się naturalnymi materiałami, ale jednocześnie otrzymujemy bardzo modernistyczną bryłę.

Świąteczne lampiony

Wiklinowy lampion z uchwytem

Lampion wiklinowy, który wyróżnia się szklanym wkładem na świeczkę, może doskonale sprawdzić się nie tylko w każdym pomieszczeniu mieszkania, ale również na balkonie lub tarasie.

Gdzie postawić drewniane lampiony?

Lampiony wykonane z drewna będą fantastycznymi dodatkami w sypialni, salonie czy nawet łazience. Ozdoby te możemy umieścić na komodzie, szafce RTV, biurku czy też w otwartym regale. Ciekawym rozwiązaniem jest umieszczenie drewnianych lampionów na podłodze.

Zestawienie wysokiej latarni z niższym lampionem sprawi, że zyskamy piękną kompozycję, obok której po prostu nie da się przejść obojętnie. Jeśli lampion może pochwalić się uchwytem, to świetnym pomysłem będzie zawieszenie go na wysokości naszego wzroku. Kilka latarenek umieszczonych pod sufitem zagwarantuje wyjątkowy klimat.

Świeczka czy lampki LED?

Najpopularniejszym wkładem do lampionu są tradycyjne świece oraz małe tealighty (podgrzewacze). Okazuje się, że zarówno do małych, jak i większych lampionów drewnianych doskonale pasują łańcuchy świetlne zasilane bateriami. Takie rozwiązanie zagwarantuje nam długi czas świecenia oraz całkowicie wyeliminuje problem z oparzeniem lub z ryzykiem zaprószenia ognia. W sprzedaży znajdziemy również lampki, które imitują wyglądem oraz sposobem świecenia tradycyjne świece. Tego typu akcesoria zasilane są poprzez baterie.