Lampki i girlandy w zimowym klimacie

girlandy świąteczne

Oświetlenie świąteczne - to dzięki niemu bożonarodzeniowe dekoracje roztaczają tak piękny blask. Niegdyś lampki choinkowe zdobiły wyłącznie drzewko, dziś dekorujemy nim domy wewnątrz i na zewnątrz. Podpowiemy Ci, jakie łańcuchy świetlne wybrać, aby Twoje dekoracje były piękne i energooszczędne.

Subtelny, ciepły blask bożonarodzeniowych dekoracji tworzą girlandy świąteczne. To łańcuchy świetlne, które dają przyjemne światło w różnych kolorach. Świecą ciągle lub radośnie migoczą w rytm kolędy. Wprowadzają do naszych domów wyjątkowy nastrój Bożego Narodzenia. Atmosferę świąt tworzą: światło, kolory i charakterystyczne korzenne zapachy. Dziś skupimy się na tym pierwszym elemencie i pomożemy Ci wybrać najlepsze oświetlenie świąteczne.

Łańcuchy świetlne

Zacznijmy od kwestii praktycznych - łańcuchy świetlne LED to najlepszy wybór ze względu na energooszczędność tego rozwiązania. Oświetlenie świąteczne LED zużywa znacznie mniej prądu niż tradycyjne, więc możemy pozwolić sobie na imponujące iluminacje na Boże Narodzenie.

Do jakiego zadania potrzebujemy łańcuchów świetlnych? Wykonamy z nich zewnętrzną dekorację. Za ich pomocą można udekorować drzewka i krzewy w ogrodzie, balustrady balkonowe i drzwi wejściowe. Tego typu dekoracje wyglądają przepięknie nocą. Dlatego warto starannie wybrać łańcuchy świetlne. Na zewnątrz wybieramy tylko takie lampki, które są do tego celu przeznaczone. Powinny być zabezpieczone przed wilgocią i wyposażone w długi przewód zasilający. Bardzo praktycznym rozwiązaniem jest możliwość łączenia przewodów ze sobą.

Ważne jest również to, jaki efekt chcesz uzyskać. Białe i żółte lampki najlepiej sprawdzą się do zaznaczenia konturów fasady domu lub udekorowania balustrad balkonowych. Taka forma dekoracji to propozycja dla minimalistów. Kolorowe łańcuchy świetlne również mają swój urok. Pięknie prezentują się na krzewach i drzewach. Sprawiają, że zimowe noce nabierają wyjątkowego uroku. Wybór kolorystyki lampek zewnętrznych jest obecnie tak duży, że co bardziej kreatywni miłośnicy świątecznych iluminacji mają ogromne pole do popisu.

Girlandy świetlne

Oświetlenie świąteczne to również przepiękne girlandy z motywami bożonarodzeniowymi. To lampki na choinkę w kształcie gwiazdek, św. Mikołajów czy śnieżynek. Girlandy świąteczne są wprost stworzone do tego, by pięknie rozświetlić Twój dom. Wystarczy dekoracyjna girlanda, która wieczorem zaświeci subtelnym światłem, by aranżacja nabrała charakteru.

Klasyczne girlandy świąteczne wykonuje się w łańcuchów jedliny. Taka dekoracja uzupełniona o lampki choinkowe to sposób na udekorowanie balustrad na schodach czy wysokich mebli. Jeśli chcesz uniknąć problemów z przewodami zasilającymi, wybierz girlandy świetlne na baterie. Dzięki nim możesz mieć dekoracje tam, gdzie chcesz, a przedłużacz nie będzie już potrzebny.

Chcesz efektownie udekorować okna lub ścianę w salonie? Polecamy kurtyny - to pionowe łańcuchy świetlne, które tworzą niesamowity efekt. Taka dekoracja w salonie lub sypialni natychmiast wprowadzi świąteczny nastrój do wnętrza. Delikatne światło rozproszone na tkaninie firany prezentuje się wyjątkowo pięknie. To kolejna propozycja dla minimalistów, którym wystarczy odpowiednio dobrane oświetlenie świąteczne i subtelne dekoracje z jedliny.

Lampki choinkowe

Najważniejszą bożonarodzeniową dekoracją jest drzewko, na którym montujemy lampki choinkowe. Dopiero po nich na gałązkach pojawiają się bombki, kokardki i słodkie ozdoby. Jak wybierać lampki choinkowe? W tym wypadku podejdziemy do sprawy praktycznie.

Ilość diod zamontowanych na przewodzie jest ważna, ze względu na efekt, jaki chcesz uzyskać. Natomiast długość, jaką mają nasze lampki na choinkę, powinna być dopasowana do wymiarów drzewka lub stroika, który chcesz udekorować. Na dużą choinkę potrzebujesz długiego łańcucha na ok. 300 lampek, do stroika w zupełności wystarczy krótki łańcuch świetlny na baterie.

Jaki kolor powinny mieć lampki na choinkę? Jeśli chcesz, by pomieszczenie wypełniło nastrojowe, ciepłe światło, powinieneś kupić lampki choinkowe, które emitują subtelne, żółte światło. Lampki na choinkę w chłodnych odcieniach sprawiają, że wnętrze nabiera elegancji, ale wydaje się chłodniejsze.

Nowoczesne łańcuchy świetlne wyposażone są w programatory, dzięki którym możemy wybierać tryby świecenia zestawu. Niektóre łańcuchy świetlne można ściemniać lub rozjaśniać w ten sposób, w zależności od potrzeb. Warto zwrócić uwagę na lampki choinkowe, które można sterować za pomocą pilota lub aplikacji na smartfon. Oświetlenie świąteczne wyposażone jest również w rozwiązania energooszczędne np. timer, który umożliwia zaprogramowanie czasu pracy. Dzięki niemu lampki na choinkę wyłączą się automatycznie w wyznaczonym czasie.

Szukasz rozwiązania, które eliminuje przewody na choince? Sprawdź choinki ze wbudowanym oświetleniem LED. Choinka ma własne oświetlenie, więc zyskujesz więcej miejsca na inne ozdoby, a samo dekorowanie drzewka również jest łatwiejsze.