Letnie kino plenerowe - niezapomniany seans filmowy w ogrodzie

Jeśli chętnie wybierasz się na organizowane kino plenerowe, to warto pomyśleć nad zrobieniem seansu filmowego we własnym ogrodzie. Myślisz, że to niemożliwe? Nic bardziej mylnego! Wystarczy kilka akcesoriów i sprzętów. Jak przygotować letnie kino plenerowe w ogrodzie? Oto kilka podpowiedzi.

1. Sprzęt nie musi być drogi

Kino plenerowe nie obejdzie się bez rzutnika oraz miejsca, gdzie możemy wyświetlać obraz. Nie musisz kupować drogich ekranów, które będziesz musiała każdorazowo rozwijać i chować do domu. Jako tło świetnie sprawdzi się jasna ściana lub zwykłe prześcieradło rozwieszone pomiędzy drzewami.

Kino plenerowe

2. Miejsce do siedzenia

Seanse filmowe potrafią trwać bardzo długo, więc warto zadbać o wygodne miejsce do siedzenia. Zrezygnuj z krzeseł ogrodowych na rzecz leżaków, krzesła brazylijskiego czy też hamaka. Jeśli masz miejsce na rozwieszenie hamaków, to kino plenerowe będzie nie tylko doskonałą formą rozrywki, ale też idealnym miejscem na relaks i pełne odprężenie.

Hamak w ogrodzie

3. Stoliki ogrodowe

Stoliki ogrodowe przydadzą się, żeby odłożyć drinka lub przekąski. Najlepiej skorzystać z niewielkich i składanych modeli, które w każdej chwili schowamy do garażu. W tym przypadku doskonale sprawdzą się też barki ogrodowe na kółkach. Podczas kina letniego świetnie sprawdzi się również stół ogrodowy, który pomieści wszystkie przekąski, napoje, zastawę stołową i akcesoria.

4. Koce i inne tekstylia

Meble ogrodowe to nie wszystko. Kino letnie może być zorganizowane również wiosną czy jesienią, kiedy wieczory są odrobinę chłodniejsze. Warto wyposażyć się w ciepły koc czy też poduszki, które zagwarantują pełny komfort.

5. Odpowiednie oświetlenie

Nastrojowe oświetlenie tworzące wyjątkowy klimat będzie strzałem w dziesiątkę. Możesz postawić na lampiony wypełnione świecami czy też na łańcuchy świetle, które powieszone pomiędzy drzewami sprawią, że Twój ogród zamieni się w magiczne miejsce, które zachwyci zarówno domowników, jak i gości.

Kino plenerowe

6. Przekąski i napoje

Kto podczas kina plenerowego nie lubi chrupać popcornu czy też raczyć się doskonałymi napojami? Przygotuj drobne przekąski, które możesz ustawić na jednym stole. Taki szwedzki stół sprawi, że Twoi goście będą mogli zjeść to, na co mają ochotę i obsłużą się samodzielnie.

Napoje warto przechowywać w torbie termicznej, która sprawi, że nie będziesz musiała biegać do lodówki. Odpowiednio schłodzone napoje będą idealnym orzeźwieniem w upalne noce. Możesz pokusić się o przygotowanie wcześniej mrożonej herbaty lub mrożonej kawy.

Kino plenerowe w Twoim ogrodzie

Kino letnie to świetny pomysł na spędzanie wolnych wieczorów. Przygotuj sobie listę filmów do obejrzenia i zaproś przyjaciół lub rodzinę. Jeśli zadbasz o odpowiednią atmosferę, to możesz mieć pewność, że Twoi goście przez długi czas nie zapomną tego wieczoru.

Pamiętaj, że liczy się przede wszystkim dobre towarzystwo i świetny film!