Lusterka kosmetyczne - na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Podobnie jak wybór pędzli do makijażu, lusterka kosmetyczne mogą znacznie ułatwić Twoją codzienną pielęgnację. Kupując pierwszy lepszy model, możesz nie być w stanie wyraźnie zobaczyć wszystkich szczegółów, które przecież mają ogromne znaczenie. Jeśli jednak poświęcisz chwilę na wybór odpowiedniego lusterka, nakładanie cieni do powiek, czesanie brwi, czy też wykonywanie makijażu będzie z pewnością o wiele przyjemniejsze i wygodniejsze.

Niestety źle dobrane lusterko kosmetyczne może bardziej zaszkodzić niż pomóc. Niewiele kobiet wychodzi z domu bez makijażu. Podkład, tusz do rzęs i szminka to podstawowy makijaż większości Pań, a lusterko jest niezbędnym narzędziem do wykonania tego porannego rytuału. W sklepach znaleźć można różne modele lusterek - mniejsze, większe, a nawet takie z podświetleniem. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Przeczytaj ten artykuł, aby dowiedzieć się więcej.

Odpowiedni rozmiar to podstawa

Wybierając lusterko kosmetyczne , najpierw zastanów się nad odpowiednią wielkością tego gadżetu. Oceń przestrzeń, z którą codziennie pracujesz. Czy masz wystarczającą ilość miejsca na duże lustro? A może dysponujesz jedynie małym stolikiem? Jest to wyjątkowo ważne, ponieważ to właśnie dostępna przestrzeń determinuje rozmiar najlepszego dla Ciebie lusterka kosmetycznego. Nie ma sensu inwestować w produkt, który nie sprawdzi się w Twojej przestrzeni lub będzie niewygodny w użyciu.

Pomyśl o tym, czy chcesz, aby lusterko stało głównie w łazience, czy też może wolisz malować się w sypialni? Wybierz miejsce, które jest najbardziej efektywne. Ponieważ prawdopodobnie będziesz używać lusterka codziennie (a być może nawet kilka razy dziennie), wygoda użytkowania jest kluczowa. Weź pod uwagę wysokość blatu łazienkowego, toaletki, kredensu lub innego miejsca, na którym zamierzasz umieścić lustro. Czy będzie ono tam łatwo dostępne? Warto przed zakupem odpowiedzieć sobie na te pytania.

Modele lusterek z podświetleniem

Po ustaleniu wielkości lusterka kolejną rzeczą, którą należy wziąć pod uwagę, jest oświetlenie. Zawsze najlepszym wyborem będzie skorzystanie z naturalnego światła dziennego, ale jest to luksus, który nie każdy ma podczas nakładania makijażu lub układania włosów. W większości łazienek nie ma okien, a też wiele osób wstaje wcześnie rano, gdy jest jeszcze ciemno. Ale nie przejmuj się - wielu stylistów zaleca używanie więcej niż jednego źródła światła, aby uzyskać najlepsze rezultaty.

Doskonałym rozwiązaniem w zasadzie w każdym przypadku jest kupno podświetlanego lusterka LED. Białe światło LED jest najbardziej zbliżone do naturalnego światła dziennego, dzięki czemu zapewnia najlepsze warunki do wykonywania makijażu lub układania włosów. Doskonałym wyborem będzie w tym przypadku lusterko kosmetyczne z podświetleniem marki WENKO, w którym zamontowano aż 8 diod LED, a także mocne przyssawki. Produkt ten zapewnia 3-krotne powiększenie, zasilany jest 4 bateriami AAA, a także ma wbudowany przełącznik ON/OFF.

lusterko do makijażu

Powiększenie w lusterku kosmetycznym

Jeśli już wiesz, jak duże będzie Twoje nowe lusterko i czy wybierzesz opcję z dodatkowym oświetleniem, czy też bez porozmawiajmy o powiększeniu. Lusterka z powiększeniem to świetna opcja dla osób, które potrzebują precyzyjnie wydzieć każdy wykonany ruch. Powiększenie pozwala na dokładne nałożenie konturówki lub eyelinera, subtelne mieszanie kolorów, perfekcyjną regulację brwi, a także precyzyjne golenie (jeśli jest to lusterko dla Panów).

Jeśli planujesz korzystać z lusterka powiększającego, upewnij się, że będziesz mógł być wystarczająco blisko, aby widzieć wyraźnie i nadal czuć się komfortowo. Stopień powiększenia jest zwykle kwestią osobistych preferencji, przy czym powiększenie 3x-5x jest najpopularniejsze i zwykle wystarczające dla osób z dobrym (zdrowym) wzrokiem. Wiele lusterek jest dwustronnych - jedna bez powiększenia, a druga powiększająca. Jest to uniwersalna opcja, która sprawdzi się w każdej sytuacji. Osoby z wadami wzroku mogą potrzebować mocniejszego powiększenia, dlatego w sklepach znaleźć można też lusterka powiększające 10x, a nawet 15x.

Pamiętaj, że nie wszystkie lusterka są sobie równe, a niektóre modele są po prostu lepsze od innych. Ze względu na właściwości szkła czasami problemem mogą być zniekształcenia. Lustra wyższej jakości są wytwarzane przy użyciu wyspecjalizowanych procesów, które pomagają uzyskać niewielkie lub zerowe zniekształcenia podczas normalnego użytkowania i zapewniają dokładne, wygodne powiększenie. Ponadto niektóre lustra wyższej klasy używają szkieł „optycznych”, które są dodatkowo posrebrzane i ręcznie szlifowane, aby jeszcze bardziej poprawić jakość powiększenia. Proces ten gwarantuje pozbawiony zniekształceń obraz o niezrównanej ostrości i wyrazistości. Jeśli dysponujesz większym budżetem, zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem będzie właśnie takie lustro.

Podsumowanie

Dla niektórych lusterko jest tylko lusterkiem: tak długo, jak widać odbicie, jest dobrze. Dla innych jednak ten kosmetyczny gadżet może być czymś więcej niż kawałkiem szkła. Mamy nadzieję, że dzięki temu poradnikowi wiesz już, jaka opcja będzie dla Ciebie najkorzystniejsza.