Lustra łazienkowe - przegląd najmodniejszych modeli

Chcesz powiesić w swojej łazience lustro idealne pod każdym względem? W tym artykule zebraliśmy najlepsze modele luster.

Lustra łazienkowe to jedne z tych elementów wyposażenia wnętrz, których wszyscy członkowie rodziny potrzebują na co dzień. Często trudno jest wybrać lustro, które pasowałoby każdemu i jednocześnie optymalnie dopełniało stylistykę łazienki. Współcześni producenci prezentują szeroki asortyment luster, ale najważniejsze jest, abyś umiał wybrać najlepszą opcję dla swojej łazienki.

Jakie lustro wybrać do łazienki?

Co ważniejsze - przestrzeń do przechowywania czy szykowna ramka? A może praktyczność i odporność na wilgoć? Duże lustro sprawia, że mała łazienka wyda się przestronna. Przed przystąpieniem do złożonego i odpowiedzialnego procesu wyboru lustra do łazienki warto zapoznać się z głównymi typami i cechami opcji luster dostępnych w sklepach. Jednym z najlepszych rozwiązań dla małego pomieszczenia może być lustro mocowane na elewacji szafki z wodoodpornej płyty wiórowej, umieszczone nad zlewem.

W ten sposób możesz jednocześnie zyskać przestrzeń do przechowywania kosmetyków i lustro. Jeśli w łazience są dwie umywalki, dobrym rozwiązaniem może być symetryczne ustawienie dwóch luster lub jednego długiego. Kiedy zamiast wanny planujesz zamontować kabinę prysznicową, warto pomyśleć o umieszczeniu lustra na jednej z jej bocznych klap.

Ponieważ lustro jest nie tylko użytecznym akcesorium, ale także ważnym elementem estetycznym każdej łazienki, konieczne jest harmonijne dopasowanie go do koncepcji projektowej pomieszczenia. Na przykład oryginalna szeroka rama z niezwykłym jasnym nadrukiem może być ciekawym akcentem, dodającym atrakcyjny kontrast do wnętrza

Lustro do łazienki

Prostokątne lustra w szerokich drewnianych ramach z zaokrąglonymi narożnikami idealnie wpasują się z kolei w styl wiejski. Okładzinę ramy należy obrobić w specjalny sposób, aby zapobiec odkształceniom spowodowanym przez stałą wilgotność powietrza. To samo dotyczy ram w postaci plecionki z wikliny lub imitacji okiennic drewnianych.

Ośmiokątne lustro w złotej ramce - Gypsy

Eleganckie złote lustro doskonale zaprezentuje się w każdej łazience. Solidna podstawa i wytrzymała ramka z łatwością wytrzyma wszystkie negatywne skutki wysokiej wilgotności. Z kolei przystępna cena sprawia, że ten model jest bardzo popularny. Lustro Gypsy ma wymiary: długość 45 x szerokość 34 x wysokość 1 cm i dostępne jest w doskonale wyposażonym sklepie internetowym Emako.pl

Prostokątne lustro z podświetleniem i ogrzewaniem

Prostokątne lustra łazienkowe to klasyka. Są wygodne, praktyczne i niezwykle funkcjonalne. Jednym z udanych modeli jest lustro 80x55 cm z podświetleniem fluorescencyjnym i odporną na wilgoć podstawą z MDF, które doskonale sprawdzają się w wilgotnych pomieszczeniach. Wbudowane ogrzewanie zapobiega parowaniu lustra, gdy temperatura spada.

Lustro ścienne w dekoracyjnej oprawie

Lustro w drewnianej ramie francuskiej produkcji Atmosphera będzie doskonałym wyborem zarówno do nowoczesnej łazienki, jak i pomieszczenia nawiązującego do natury. Dostępne prostokątnym, przypomina prawdziwe dzieło sztuki. Wdzięczna drewniana rama jest pokryta specjalną mieszanką odporną na wilgoć, dzięki czemu możesz bezpiecznie umieścić to piękne lustro w łazience.

Podświetlane lustro

Jakie lustra kosmetyczne wybrać? Jedną z najbardziej stylowych opcji jest podświetlane lustro łazienkowe. W takim modelu diody LED są umieszczone na obwodzie akrylowej podstawy przepuszczającej światło. Do wygodnego wyłączania podświetlenia służy czujnik dotykowy. Lustra z podświetleniem wyglądają równie dobrze zarówno w pozycji pionowej, jak i poziomej.

Lustro łazienkowe

Jak wybrać lustro do łazienki - liczy się jakość

Przede wszystkim na powierzchni lustra nie powinny być widoczne żadne wizualne niedoskonałości - odpryski, pęknięcia, pęcherzyki czy obce wtrącenia. Odbicie poruszającego się obiektu również powinno być wyraźne, bez efektu zniekształcenia.

Grubość odpornej na wilgoć powłoki lustra wynosić powinna 3 cm.

Powłoka odporna na wilgoć musi mieć co najmniej 3 mm grubości. Tył lustra również musi być pokryty folią odporną na wilgoć - to decyduje o jego żywotności i jakości odbicia.

Lustro ze szkła krzemianowego

Naprawdę dobre lustra wykonane są ze szkła silikatowego najwyższych kategorii o grubości 4-5 mm. Wybierając grubość lustra do łazienki, należy mieć na uwadze, że na zbyt cienkiej lub nierównej powierzchni proporcje odbicia mogą ulec zniekształceniu.