Lustro okrągłe w stylu boho

Polki pokochały styl boho. Jego wspaniałą dowolność w wyborze wzorów, kolorów i tkanin. Boho do wnętrza możesz wprowadzić za pomocą tkanin i dekoracji. Takim dodatkiem jest m.in. lustro okrągłe w ramach nawiązujących do tego najbardziej kreatywnego i kolorowego stylu aranżacji wnętrz.

Lustro to taki dodatek do wnętrza, który pomaga powiększyć przestrzeń. Każda powierzchnia, która odbija światło sprawia, że pomieszczenie będzie sprawiać wrażenie większego. Tafla lustra nadaje głębię, natomiast fantazyjna rama będzie pełnić funkcję dekoracyjną. Przyjęło się, że lustro wieszamy w łazience, przedpokoju czy sypialni. Ostatnio lustra zawitały również do salonu, tam pełnią funkcję dekoracyjną.

Słońce jest bardzo ważnym elementem stylu boho. Dlatego lustra w tym stylu są okrągłe, a ich ramy to setki wariacji na temat słońca. Rozchodzące się promieniście wiklinowe patyczki, okalające taflę szkła tekstylne frędzle czy mocno dekoracyjne, duże metalowe ramy. Wprowadź z nami słoneczny styl do swojego wnętrza, urządź się jak rasowa przedstawicielka artystycznej bohemy.

Naturalnie w stylu boho

Lustro okrągłe oprawne w ramę z ratanu lub wikliny będzie idealnym dodatkiem do eklektycznego salonu boho. Ten styl mocno nawiązuje do natury zarówno wzornictwem, jak i materiałami, które wykorzystuje się we wnętrzach. Naturalna rama z ratanu, która wraz z okrągłą taflą wygląda jak kwiat lub słońce to kwintesencja boho. Jeśli dodamy do tego zabawne zdobienia miniaturowymi pomponami w naszym salonie zagości radosny eklektyzm.

lustro okragle boho

Rama lustra misternie upleciona z naturalnego materiału lub wykonana z drewna zachwyci formą, ale ze względu na neutralną barwę pozostawi przestrzeń dla bardziej wyrazistych dekoracji.

W stylu boho stosujemy również nawiązania do natury we wzornictwie. Rama z metalowych liści okalająca niewielkie okrągłe lustro to bardzo efektowna dekoracja. Zaletą tego lustra jest jego prosta forma – możesz je śmiało wkomponować w galerię zdjęć lub obrazów. Powieszone solo na ścianie nad kanapą lub komodą będzie prezentować się równie efektownie.

lustro okragle w ramie z lisci

Etniczne wzory

Mocne wpływy etniczne to kolejna cecha charakterystyczna stylu boho. Lustro okrągłe oprawione w ceramikę inspirowaną południowym wzornictwem świetnie się tutaj wpisuje. Rama jest w neutralnym kolorze, tutaj wzór jest głównym elementem. Misterne esy-floresy okalające taflę lustra przyciągają wzrok. Sprawiają, że lustro jest ciekawym dodatkiem, absolutnie niebanalnym i zaskakującym. Takie właśnie jest boho – przenosi nas w bajeczny świat, w którym pozornie niepasujące do siebie elementy tworzą spójną dekorację.

lustro okragle w ramie etno

Etno to również rękodzieło – plecionki, makatki i frędzle. Styl boho czerpie z tej inspiracji pełnymi garściami. Niezwykle modne stały się ręcznie robione dekoracje – łapacze snów. Zdobione piórkami i frędzlami. Dlatego kolejna nasza propozycja to lustra ozdobione sznurkami. Pierwsze lustro przypomina właśnie modny łapacz snów – okrągła tafla w ramie wydzierganej z bawełny ozdobiona frędzlami to dekoracja boho w czystej postaci. Takie lustro powieszone w towarzystwie łapaczy snów wprowadzi romantyczny nastrój tak charakterystyczny dla tego stylu.

Druga propozycja lustra w dzierganej ramie to absolutnie szalone lustro z frędzlami. Możesz mieć pewność, że przyciągnie ono wzrok Twoich gości. Zastosowanie dzianiny sprawi, że wnętrze nabierze przytulności. To lustro do odważnych aranżacji w stylu boho.

Nieoczywiste dekoracje

Eklektyczne boho to nie tylko łączenie pozornie niepasujących do siebie wzorów i faktur. To przede wszystkim poszukiwanie najciekawszych form i niebanalnych dekoracji. Okrągłe lustro, którego rama to prawdziwe dzieło sztuki nowoczesnej zupełnie odmieni Twój salon. To jedna z tych interpretacji słońca, która zachwyca niebanalną formą. Rama jest przestrzenna, więc efekt dekoracyjny jest dzięki temu jeszcze mocniejszy. To lustro zachwyca nieregularnym kształtem złotej ramy, której kolor bez wątpienia jest słoneczny.

piekne lustro w ramie z metalu

Ten styl nie wymaga dużych nakładów finansowych, aby uzyskać ciekawy efekt. Tutaj nacisk kładzie się głównie na tkaniny i dekoracje, więc lustro to dobry początek do stworzenia niebanalnej aranżacji.