Magia dodatków - dekoracje na stół i komodę

Dekoracje na stół są potrafią zaczarować atmosferę panującą w pomieszczeniu. Dzięki zręcznym dobraniu odpowiednich dodatków na naszym stole atmosfera kuchni, salonu, jadalni, wręcz każdego pomieszczenia może nabrać niepowtarzalnej magii, która wpłynie na każdego wokoło.

Minimalizm, a dekoracje na stół

Wielu właścicieli wnętrz zaprojektowanych w stylu minimalistycznym lub nowoczesnym nie interesuje się dekoracjami na stół, przekonani o bezwzględnym ograniczaniu dodatków do mieszkań. Jednak umiejętnie wybierając dodatki, możemy dopełnić wnętrze, nie zaburzając ogólnej konwencji pomieszczenia. Ważny jest dobór takich dodatków, które będą komponowały się stylistycznie oraz kolorystycznie z resztą pomieszczenia. Kiedy kolory naszego salonu są czarne i białe, nie powinniśmy przełamywać konwencji nawet szarym dodatkiem. Jednak kiedy wybierzemy dodatek z dwoma wariacjami kolorystycznymi możemy sprawić, że dotychczas surowe pomieszczenie, nabierze klimatycznej magii. Koniecznie zobacz najnowsze trendy dekoracji łazienkowych!

Nowoczesny salon

Magia dekoracji na stół - podróże, orient, egzotyka

Kiedy chcemy, aby w naszym domu zapanowała magiczna atmosfera, warto sięgnąć do korzeni różnych kultur etnicznych, aby znaleźć w nich wzornictwo, które urozmaici nasze mieszkanie. Spuścizna starożytnych kultur może wciąż obfitować mistycyzmem, dekorując nasze pokoje. Jeżeli nie planujemy, aby nasze wnętrze przekształciło się w boho mieszankę, możemy wybrać jeden styl dodatków, aby stworzyć spójną całość. Taki efekt możemy uzyskać wybierając przykładowo motyw przewodni, który mogą stanowić dodatki w stylu indiańskim, bądź metalowe konstrukcje, nawiązujące do czasów rewolucji przemysłowej. Nie tylko materiał musi być istotnym kryterium przy wyborze motywu przewodniego. Możemy wykreować magiczną kompozycję dobierając zwierzęce dodatki na stół. Dzięki bardzo różnorodnemu wyborowi produktów, na pewno z łatwością znajdziemy coś, co chwyci nas za serce i dzięki zręcznej aranżacji wprowadzi szczyptę magii do naszego domu.

Biała lampka stołowa

Ozdoby na stół - magia która żyje własnym życiem

Ozdoby na stół mają pewną przewagę nad dekoracjami ściennymi i innymi stałymi elementami wystroju - pozwalają na dynamiczne wprowadzanie zmian. Dzięki bardzo łatwo wprowadzanym zmianom możemy sprawić, że dekoracje na naszym stole będą zróżnicowane podczas każdej pory roku, miesiąca, a nawet pory dnia. Zależy to tylko od nas i od naszej fantazji. Dobierając odpowiednie dekoracje możemy dowolnie uwydatnić i podkreślić atmosferę panującą w pokoju, bądź na przekór panującemu wystrojowi, wzbogacić go o elementy, które dotychczas nie pojawiały się w danym wnętrzu.