Mała łazienka w bloku - 3 praktyczne rozwiązania, które wprowadzą do niej odrobinę luksusu

Jak sprawić, aby mała łazienka w bloku wyglądała jak luksusowy pokój kąpielowy? Nie musisz robić kosztownego remontu, wystarczy odpowiednio dobrane wyposażenie. Sprawdź jak zrobić to niewielkim kosztem.

Mała łazienka to wnętrze trudne w aranżacji. W jej wnętrzu muszą zmieścić się wszystkie niezbędne sprzęty oraz meble do przechowywania. Często poza ceramiką sanitarną musimy również zmieścić pralkę i suszarkę oraz kosz na bieliznę. Mamy do dyspozycji na przykład 4 metry kwadratowe i na nich musimy zmieścić łazienkę i pralnię.

Często jest tak, że w całym bloku łazienki wyglądają bardzo podobnie, bo możliwe jest tylko jedno rozsądne ustawienie. Jednak nie tym będziemy się teraz zajmować - stałe wyposażenie możesz zostawić dokładnie tak, jak jest. Postaramy się natomiast wprowadzić do tego mikroskopijnego wnętrza odrobinę luksusu.

Mała łazienka inspiracje, które Cię zaskoczą

Dziś luksus to nie złoto i drogie kamienie ale stały kontakt z żywą przyrodą. Wszystko, co naturalne i ekologiczne jest modne i luksusowe. Dlatego wprowadzenie naturalnych materiałów - drewna, plecionych koszy i bambusowych akcesoriów to dobry sposób, by odmienić łazienkę. Możesz zaaranżować łazienkę w stylu boho lub wprowadzić do niej atmosferę ekologicznego SPA.

Naturalne dodatki i wyposażenie to dopiero początek. Hitem jest wstawianie roślin doniczkowych do łazienki i to w dużej ilości. Wanna w otoczeniu kwiatów wygląda doskonale i przywodzi na myśl nowoczesny apartament. Jednak w łazienkach w bloku zwykle nie mamy okna, zatem nie możemy hodować tam roślin. Możesz zastąpić je sztucznymi - obecnie trudno odróżnić je od naturalnych.

Szlachetny połysk i antyczna patyna

Antyki zawsze będą kojarzyć się z luksusem. Oczywiście nie zachęcamy Cię do wstawiania do łazienki srebrnych nocników. Chcemy skierować Twoją uwagę na piękne przedmioty użytkowe, które jedynie udają antyki. Stylizowana armatura i akcesoria łazienkowe w kolorze mosiądzu lub starego złota to najlepszy sposób, by nadać łazience blasku i nie ocierać się o kicz. Żółte, mocno błyszczące złoto to kolor, z którym łatwo przesadzić.

Natomiast kolory starego lub różowego złota są bardziej stonowane, przez co eleganckie i stylowe. Możesz wprowadzić je do swojej łazienki za pomocą armatury, akcesoriów takich jak: dozownik na mydło w płynie czy półka łazienkowa oraz stylowych relingów na ręczniki.

Mała łazienka w bloku - jak odmieni ją szkło?

Szklane akcesoria łazienkowe są niezwykle modne i bardzo uniwersalne. Pasują do każdej aranżacji i są wyjątkowo wdzięczne. Luksusowe akcesoria łazienkowe wykonuje się kryształu wyrabianego w sposób tradycyjny.

Przykład - zestaw kryształowych akcesoriów łazienkowych z polskiej huty szkła możemy znaleźć w legendarnym domu towarowym Harrods w Londynie. Jego cena to kilkadziesiąt tysięcy złotych - sam kosz łazienkowy kosztuje ok. 20 000 zł. Niestety nie każdy z nas jest milionerem i zakup takich dodatków łazienkowych byłby czystym szaleństwem. Chodziło nam wyłącznie o to, aby pokazać Ci, że piękne, szklane akcesoria to sposób by wprowadzić do małej łazienki atmosferę luksusu.

Szklane dodatki imitujące kryształy dostępne są w wielu kolorach. A kolorowe szkło jest obecnie bardzo w trendach. Choćby dlatego, że jest to materiał, który poddaje się recyklingowi w 100 procentach. Szklane akcesoria pięknie odbijają światło, a tego właśnie potrzebuje Twoja niewielka łazienka w bloku. Dodatków, które optycznie ją powiększą i przyciągną wzrok interesującą formą.