Mały kosz na pranie do niewielkich przestrzeni - praktyczne rozwiązania

kosz na pranie 30 cm

Kosz na pranie w małej łazience nie może mieć imponujących rozmiarów. Co nie oznacza, że nie będzie wystarczający dla Twoich potrzeb. Wystarczy tylko rozejrzeć się za mniej oczywistymi rozwiązaniami i wyposażeniem multifunkcyjnym.

Małe kosze na pranie są idealnym rozwiązaniem dla osób, które potrzebują praktycznego i stylowego sposobu na przechowywanie brudnej odzieży. Dzięki nim można utrzymać porządek w domu i wygodnie transportować pranie do pralki. Ich dużą zaletą są kompaktowe rozmiary, które umożliwiają ich łatwe przenoszenie i umieszczenie w różnych miejscach w domu. Mogą mieć pojemność na kilka kilogramów brudnej odzieży, co jest wystarczające dla codziennego użytku.

Kompaktowe kosze na brudne pranie

W tej roli najlepiej sprawdzają się torby - modele tekstylne, które zajmują najmniej miejsca. Co więcej, gdy taki mały kosz na pranie jest pusty, można go złożyć i wsunąć do szafki łazienkowej. W tej grupie znajdziesz kosz na pranie 20 cm i większe modele aż po duże kosze dzielone, w których można sortować pranie. Nas jednak interesują te mniejsze, które można łatwo złożyć. Postaw na kosz wysoki, taki który nie zajmie dużo miejsca na podłodze, a mimo to zmieści sporo rzeczy.

Jeśli wolisz sztywne pojemniki, polecamy składane kosze na pranie z plastiku i silikonu. Kiedy kosz nie będzie potrzebny, możesz go złożyć w dół jak harmonijkę. W ten sposób zyskujesz sporo miejsca podczas codziennego przechowywania akcesorium. Fakt, że są to modele przeznaczone bardziej do transportu ubrań z pralki do suszarki. Jednak dla osoby, która ma niewiele prania, sprawdzi się również jak kosz na brudne pranie.

Postaw na rozwiązania multifunkcyjne

Kosze na pranie często posiadają dodatkowe funkcje, które zwiększają ich użyteczność. Mogą mieć wewnętrzne przegródki lub kieszenie, w których można posegregować pranie według kolorów lub typów tkanin. Niektóre modele posiadają również pokrywki, które ukrywają brudną odzież i zapewniają estetyczny wygląd.

Może to być mała skrzynia lub szafka wykonana z drewna, lub płyty laminowanej, która posiada pokrywę z wygodnym, miękkim siedziskiem. Jednak trudno znaleźć w tej grupie kosz na pranie 30 cm lub mniejszy. Jednym z mniejszych jest elegancki model Oslo - w sam raz do niewielkiej łazienki.

Potrzebujesz czegoś bardziej kompaktowego, a może chcesz mieć w łazience siedzisko, które w ogóle nie przypomina kosza na pranie? Pojemnik ukryty w eleganckim, nowoczesnym siedzisku to najlepszy wybór dla Ciebie. Do wyboru jest kilka kolorów koszy tego typu. Poza tym takie siedzisko przyda się nie tylko w łazience.

Regał z koszem na pranie

To rozwiązanie świetnie sprawdzi się w małych łazienkach. Zajmuje niewiele miejsca na podłodze, natomiast wykorzystuje przestrzeń w pionie. W ten sposób możesz mieć kosz na brudne pranie i półki na ręczniki czy inne drobiazgi, których używasz w łazience. Dodatkowym atutem proponowanego rozwiązania jest mobilność. Regał z koszem na pranie ma kółeczka, dzięki czemu możesz go szybko przemieścić na przykład po to, by pod nim odkurzyć.

Małe kosze na pranie duże funkcjonalności

Przedstawione wyżej rozwiązania to tylko kilka pomysłów na kosz na pranie w małej łazience. Dostępne są również torby, które można zawiesić na drzwiach. To ciekawy sposób na odzyskanie przestrzeni na podłodze, ale praktyczny tylko dla tych, którzy mają mało prania. Mały kosz na pranie nie sprawdzi się w domu dużej rodziny. Nawet jeśli macie małą łazienkę warto znaleźć miejsce na większy pojemnik, który pomoże utrzymać porządek. Zachęcamy do przejrzenia całej kolekcji w naszym sklepie. Z pewnością znajdziesz tam kosz na pranie w kolorze i stylu pasującym do Twojej łazienki.