Maty antypoślizgowe. Bezpieczeństwo przede wszystkim

"Najwięcej wypadków zdarza się w domu." - ten nieco już utarty slogan, może wydawać się bezsensowny, jednak jest w nim wiele prawdy. Będąc w domu, przeważnie czujemy się bardziej pewni, niż na dworze. Dzięki temu, że jesteśmy w swojej bezpiecznej przestrzeni, często bagatelizujemy wiele poważnych zagrożeń. Zapominamy przy tym, że wiele czynności, wykonujemy tylko w domu, na przykład: pranie ubrań czy zażywanie kąpieli pod prysznicem. Aby czuć się bezpiecznie, warto zaopatrzyć się w dobrej jakości maty antypoślizgowe.

Niebezpieczeństwo podczas kąpieli

Scena poślizgnięcia się pod prysznicem jest bardzo popularnym motywem w teatrze rozrywkowym oraz filmach komediowych. Patrząc z bezpiecznej perspektywy widza - wygląda to komicznie. Jednak jeżeli ktoś kiedyś zetknął się z takim problemem, na pewno nie jest mu do śmiechu. Przewrócenie się w wannie, czy pod prysznicem może być bardzo bolesne i mieć tragiczne konsekwencje. Podczas takiego wypadku jesteśmy zupełnie bezbronni, ponieważ łazienki zazwyczaj nie są wyposażone w uchwyty i poręcze łazienkowe, które mogłyby zapobiec upadkowi. Na ogół łazienki są całe gładkie, a ich wyposażenie ma opływowy kształt, ponieważ ułatwia on utrzymanie czystości na wysokim poziomie. Ponadto ułatwia skapywanie wilgoci, dzięki czemu niesforne krople nie gromadzą się w poszczególnych miejscach.

Bezpieczeństwo pod prysznicem zapewnione przez podkładkę antypoślizgową

Jedyny sposób, żeby uchronić się przed tą, z pozoru nieuchronną, tragedią jest podkładka antypoślizgowa do łazienki. Specjalnie wyprofilowana powierzchnia sprawi, że nie będziemy musieli co chwilę sprawdzać, czy przypadkiem śliska kostka mydła nie doprowadzi nas do upadku. Jeżeli nigdy wcześniej nie mieliśmy takiego problemu, to nie powinniśmy kusić losu! Oczywiście nabędziemy wtedy bolesnej nauczki na przyszłość, jednak lepiej uczyć się nie na własnych błędach, lecz na czyichś. Warto zaopatrzyć nasze brodziki w taki sprzęt, jeżeli jeszcze go tam nie ma.

mata antypoślizgowa

Komfort stóp

Praktyczna funkcja, zapewniająca nam bezpieczeństwo nie jest jedynym benefitem, jaki zapewni nam mata antypoślizgowa z tworzywa sztucznego WENKO. Jego chropowata powierzchnia jest bardzo zdrowa dla naszych stóp. Ludzki organizm nie jest najlepiej przystosowany do Śliskich i płaskich powierzchni - są raczej czymś, czego należy unikać podczas chodzenia.

Owszem, jesteśmy w stanie przejść po lodzie, ale jedynie w specjalnym obuwiu, którego podeszwy też są chropowate. Najzdrowsze dla naszych stóp są nawierzchnie, które nie są ani twarde, ani gładkie. Ponadto samo podniesienie nas o kilka milimetrów zapewni nam dodatkowy komfort, ponieważ stojąc bezpośrednio w brodziku, bardzo mocno będziemy odczuwali stopami spływającą do wylotu wodę.

Mata antypoślizgowa do wanny jako element wystroju łazienki

Obecnie produkowane maty antypoślizgowe występują w wielu różnych kolorach i wzorach. Jeżeli dotychczas odstraszał nas ich plastikowy wygląd, który zaburzałby spójny styl aranżacji łazienki zaprojektowanej w stylu rustykalnym, klasycznym, urban jungle czy boho - nie jest to żadnym problemem. Istnieje bardzo dużo mat o organicznym wyglądzie. Najczęściej stosuje się bambusowe drewno, które słynie ze swojej mocnej odporności na wodę, oraz kauczuk o nieco jaśniejszej barwie.

Mata antypoślizgowa może nie tylko zwiększyć bezpieczeństwo podczas kąpieli, ale także zapewnić przyjemne wrażenie komfortu i odprężenia. Dobrze wybrany model może nadać pomieszczeniu bardziej odczuwalną atmosferę jako ciekawy akcent. Aranżując wnętrze swojej łazienki, nie możemy zapominać o tym elemencie.