Meble ogrodowe warte polecenia

W okresie letnim zdecydowanie lubimy spędzać czas na świeżym powietrzu, w końcu jak inaczej cieszyć się słonecznymi dniami, ciepłymi wieczorami i wszechobecną zielenią? Chętnie przenosimy wszelkie aktywności na zewnątrz, niezależnie czy organizujemy imprezę dla najbliższych, czy planujemy zagospodarować chwilę tylko dla siebie przy kubku herbaty. To, co powinno łączyć wszystkie te formy spędzania czasu to oczywiście komfort, który podniesie jakość naszego relaksu. Podniesiemy go, wyposażając ogród w odpowiednie, ergonomiczne meble ogrodowe - takie, których zdecydowanie nie powinno zabraknąć w żadnym ogrodzie.

Meble ogrodowe

Czym kierować się podczas doboru odpowiedniego wyposażenia? Meble do ogrodu nie powinny być tylko funkcjonalne - równie ważny jest ich aspekt estetyczny, jeżeli zamierzamy cieszyć się w pełni otaczającym nas krajobrazem. Meble powinny wpisywać się w scenerię, tworząc tym samym spójną stylistycznie aranżację z zindywidualizowanym charakterem. Przykładowo kolorowe meble dostosowywać możemy do barw kwiatów, dominujących w ogrodzie.

Podczas doboru mebli ogrodowych należy zwracać uwagę na wykorzystane do ich produkcji materiały. Powinny cechować się przede wszystkim odpornością na zmienne warunki atmosferyczne, w końcu narażone są zarówno na wysokie promieniowanie UV, jak i wilgoć. Meble drewniane i rattanowe wdzięcznie wpisują się w naturalne otoczenie każdego ogrodu, trzeba jednak pamiętać, że wymagają stałej impregnacji. Takich wymagań nie będą miały natomiast meble wykonane z plastiku, nie są jednak one tak długowieczne i bardziej podatne na wyblaknięcia.

Funkcjonalne stoliki ogrodowe

Jednym z kluczowych, zapewniających komfort mebli są stoliki ogrodowe. W końcu to na nim będziemy serwować pyszną lemoniadę, podawać przekąski czy drinki podczas wieczornej imprezy ogrodowej. Świetną propozycję stanowią stoliki ogrodowe składane, które zapewnią dodatkowe miejsce, a w razie potrzeby można je w każdej chwili złożyć. Stolik ogrodowy bambusowy będzie prezentować się dobrze w każdym ogrodzie, współgrając z otaczającą zielenią. Jeżeli jednak szukamy lżejszego rozwiązania, to stolik plastikowy będzie idealny podczas spontanicznych wizyt gości, na których potrzebować będziemy szybkiej organizacji dodatkowego miejsca.

W przypadku większej ogrodowej biesiady niezbędny będzie większy, solidny stół, a takie warunki spełnia niezwykle stylowy stół metalowy, na którym bez problemu rozłożymy napoje i wszelkie przekąski. Bardzo komfortową i funkcjonalną opcję stanowi ogrodowy barek na kółkach, który pomoże nam w elegancki sposób zaserwować drinki. Jest mobilny, pojemny, a dzięki zdejmowanej tacy będziemy mogli wygodnie częstować gości przygotowanymi specjałami.

Meble ogrodowe

Praktyczne krzesła ogrodowe

Kolejną obowiązkową pozycję stanowią oczywiście krzesła ogrodowe, bez których żadna ogrodowa impreza się nie odbędzie. Idealnym połączeniem funkcjonalności i wygody jest skrzynka ogrodowa z siedziskiem, która pomoże nam ugościć najbliższych, stanowiąc jednocześnie schowek, np. na narzędzia ogrodowe. Warto także zaopatrzyć się w dodatkowe miejsca do siedzenia, na wypadek, gdybyśmy oczekiwali większej liczby gości. Krzesło ogrodowe składane to wybór praktyczny, ponieważ w każdej chwili możemy krzesło rozłożyć i złożyć, co pozwala także na zaoszczędzenie przestrzeni, co będzie szczególnie cenne w mniejszych ogrodach lub tarasach. Doskonałą propozycję stanowi także składane krzesło bujane, które sprawdzi się w każdej sytuacji. Miłośnikom nietypowego designu z całą pewnością do gustu przypadnie taboret dekoracyjny z rattanu, który poza tym, że zapewni dodatkowe miejsce do siedzenia, to jest także oryginalną i elegancką dekoracją.

Wygodne leżaki ogrodowe

Do wypoczynku i łapania promieni słonecznych najbardziej nadają się leżaki ogrodowe. Możemy się na nim rozłożyć i dostosować ustawienie do własnych preferencji, a to jest niewątpliwie dużym atutem, wyróżniającym go na tle innych siedzisk. W końcu czasem mamy ochotę się poopalać na płasko, a czasem po prostu rozłożyć się z książką i wypocząć. Praktyczny leżak z zagłówkiem jeszcze bardziej podwyższy komfort, zapewniając stabilne ułożenie głowy.

Komfortowe hamaki i huśtawki

Nic nie sprzyja chwilom z ulubioną książką lub wypoczynkowi pod rozgwieżdżonym niebem tak jak hamaki i huśtawki. Umieszczone w strategicznych miejscach w ogrodzie wprowadzą relaks na nowy poziom, tworząc doskonały, klimatyczny azyl. Umiejscowienie jest istotne, trzeba pamiętać, że hamaki i huśtawki należy zawiesić na haku lub gałęziach drzewa, co wymaga od nas specyficznych warunków. Różnorodna stylistyka i kolorystyka sprawia, że z łatwością dopasujemy je do preferowanej aranżacji w ogrodzie. Stylowe, plecione krzesło brazylijskie będzie prezentować się bardzo naturalnie i harmonijnie na tle roślinności, podobnie jak huśtawka w stylu brazylijskim, która umożliwi romantyczny relaks we dwoje. Nie można zapomnieć o uwielbianych przez wszystkich hamakach, dających możliwość ochłonięcia w cieniu korony drzewa w pozycji leżącej. Wybór jest szeroki, od stylowego hamaka w etniczne wzory z frędzlami.

Wybór mebli ogrodowych jest szeroki, a jego dokonanie w dużej mierze zależy od możliwości przestrzennych ogrodu. Niezależnie jednak, czy dysponujemy mniejszą, czy większą powierzchnią, w każdej jesteśmy w stanie stworzyć osobisty azyl, w którym będziemy czuć się w pełni usatysfakcjonowani spędzanym czasem, zarówno pod względem komfortu, jak i efektu wizualnego.