Miski dla psa - wszystko na ich temat

miski dla psa

 

Miska dla psa jest niezbędna o każdej porze roku. Wybierając najlepszy dla swojego zwierzaka model, warto uwzględnić nie tylko psie potrzeby, ale także Twoją wygodę. Mowa w zasadzie o dwóch, nie jednej misce. Jednej przeznaczonej na posiłki i drugiej na wodę. Posiadając zwierzaka, pewnie doskonale zdajesz sobie sprawę, że świeża woda powinna być zawsze łatwo dostępna. Bez względu na to czy znajdujecie się w domu, na spacerze, czy na wspólnie spędzanym urlopie. Dzięki naszemu poradnikowi wybierzesz najbardziej uniwersalny model, który spełni oczekiwania milusińskiego.

Co do Twojej wygody – przede wszystkim wybierz wariant, który będzie wytrzymały i łatwy w utrzymaniu czystości. Zadbaj także o przestrzeń wokół miejsca, gdzie stawiasz miski. Bardzo przydatne mogą okazać się maty pod miski dla psów, dzięki którym zabezpieczysz podłogę przed zabrudzeniami. Oczywiście, jeśli zapytać pieski, te kwestie są drugorzędne. Każdy zwierzak, bez wyjątku, wybrałby przecież największą miseczkę, w której karma i psie przysmaki nigdy się nie kończą.

Miska dla psa - jaką wybrać?

Wybór miski dla psa powinien być przede wszystkim uzależniony od indywidualnych potrzeb Twojego pupila. Jej wielkość i rodzaj użytych materiałów ma ogromne znaczenie i może zwiększyć komfort psa podczas spożywania posiłków. Podobnie zresztą, jak rozwiązanie, które sprawdza się szczególnie dobrze w przypadku większych piesków, czyli miska dla psa na stojaku. Taki wybór może wpłynąć nie tylko na jego wygodę, ale także na jego stan zdrowia. Zanim zdecydujesz się na konkretny model, zastanów się, czego Twój pies najbardziej potrzebuje.

Jaki będzie odpowiedni rozmiar miski dla psa?

Rozmiar miski ma znaczenie! Oczywiście zawsze lepiej jeśli miska jest za duża niż za mała, ale bardzo szeroka oferta asortymentu dla zwierzaków, pozwala idealnie dobrać rozmiar miski do wielkości naszego pupila. Dla małych piesków najlepsza będzie miska o pojemności do 0,4 l. Dzięki takiemu rozmiarowi będą mogły wygodnie jeść i pić, a jej pojemność w zupełności wystarczy dla piesków o niewielkim rozmiarze.

Jeżeli Twój pies jest duży, oczywiście potrzebujesz miski o zdecydowanie większej pojemności. Jednak w przypadku większych zwierzaków również pozycja, w której będą spożywały posiłek i piły wodę odgrywa niebagatelną rolę. Żeby zwiększyć komfort Twojego pupila, warto pomyśleć o rozwiązaniach, które pozwolą ustawić miski nieco wyżej. W przypadku dużych czworonogów najlepiej, jeżeli miska będzie się znajdowała na wysokości ich łokci. Tu z pomocą przychodzi stojak na miskę dla psa. Wybierając produkt z regulowaną wysokością, z łatwością ustawisz miski na wygodnej dla pieska wysokości.

Rodzaje misek dla psa

Wybierając miskę dla psa, warto również zwrócić uwagę na materiał, z którego została wykonana. To obok jej wielkości najważniejszy element, który powinien wpłynąć na Twój wybór. Na rynku dostępne są miski plastikowe, metalowe, silikonowe i ceramiczne. Decydując się na konkretny model, wskazane jest, by uwzględnić jego plusy i minusy.

Miski plastikowe dla psa

Największą zaletą plastikowych misek jest ich poręczność i niewielka waga. Taką miskę dobrze mieć pod ręką, gdy podróżujesz z psem lub wyprowadzasz go na długie spacery. Zazwyczaj wyposażone są również w antypoślizgowe nóżki, dzięki którym stoją one stabilnie, nawet na śliskiej powierzchni. Niestety, plastikowe miski dość szybko ulegają zniszczeniu, a powstały na jej powierzchni kamień trudno wyczyścić. Z biegiem czasu zaczynają wyglądać mało estetycznie.

Miski metalowe dla psa

Miski metalowe, podobnie jak te wykonane z plastiku, zazwyczaj są również lekkie. Przy zakupie należy jednak zwrócić szczególną uwagę na rodzaj użytego metalu. Najbezpieczniejszym wyborem są te wykonane ze stali nierdzewnej, które można rzecz jasna myć w zmywarce. Ułatwi Ci to czyszczenie takiej miski i zagwarantuje długi czas użytkowania. Stal nierdzewna jest całkowicie bezpieczna w kontakcie z żywnością i nie ulegnie korozji pod wpływem wody.

Miski ceramiczne dla psa

W przeciwieństwie do misek metalowych, miski ceramiczne nie nagrzewają się na słońcu. Dlatego jeżeli dysponujesz przestrzenią poza domem, na której przebywa Twój pupil, warto, szczególnie w okresie letnim, mieć do dyspozycji taką miskę. Oczywistym minusem takiej miski, wiążącym się z użytym do produkcji materiałem, jest łatwość jej uszkodzenia i potłuczenia.

Miski spowalniające jedzenie

Bardzo praktycznym rodzajem miski dla psa jest miska spowalniająca jedzenie. Umieszczone wewnątrz specjalne wypustki zapobiegają łapczywemu spożywaniu pokarmu przez pieski. Szybkie jedzenie może negatywnie wpłynąć na procesy trawienne i być powodem problemów z układem pokarmowym. Zatem jeśli Twój pupil je pospiesznie to taka miska będzie strzałem w dziesiątkę.

Dozownik karmę i wodę

Praktycznym rozwiązaniem dla osób, które zmuszone są pozostawić psa na kilka godzin samego w domu, są dozowniki. Istnieją dozowniki na suchą karmę i wodę, które napełniają się wówczas, gdy zbiorniczek pod nimi zostanie opróżniony. Bardziej zaawansowana wersja pozwala na zaprogramowanie zbiornika w taki sposób, by napełniał się o określonej godzinie. Dzięki dozownikom dla psów nie musisz się martwić, że pozostawiony w domu zwierzak cierpi z powodu głodu.

Miska turystyczna

Bardzo wygodną opcją podczas podróży jest zakup silikonowej miski turystycznej. Dzięki miękkiemu, elastycznemu materiałowi można ją wygodnie złożyć, by nie zajmowała dużo miejsca w bagażu. Tworzywo sztuczne jest też lekkie i łatwe w czyszczeniu, co czyni to rozwiązanie wygodnym i praktycznym.